Komentowana treść: Kolejne nowe obudowy dla A1200
[#1] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200
Może to nawet dobrze, że powstaje alternatywna obudowa w idei modułowej. Dla miłośników "klasyki na maksa" są obudowy z kickstartera, dla chcących mieć "wieksze możliwości" ta inicjatywa.
[#2] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@Solo Kazuki, post #1

Dla miłośników "klasyki na maksa"


Właśnie zbliża się przełom, kiedy to Classic-owcy podzielą się na dwie grupy. Dla tych którym będzie Classic-obcy, przecież nowe mobo np: od Jensa i świeżutka obudowa to już nie ten sam Classic.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 23:42:38 przez TechNineWonder
[#3] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@TechNineWonder, post #2

Mobo od Jensa to nadal będzie klasyk - w końcu chipset będzie oryginalny. To nawet jubi powinien zaakceptować ;)
A obudowa nie ma znaczenia w tym kontekście - czy A1200 przełożona w latach 90-tych do obudowy tower to nie klasyk?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2015 23:56:35 przez vojo
[#4] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@vojo, post #3

czy A1200 przełożona w latach 90-tych do obudowy tower to nie klasyk?


Ale mobo jest oryginalne, czyli to Classic tylko w wilczej skórze czyli obudowie od PC.


W sumie to zapomniałem o tym że Jens wykorzysta real chipset z padniętych płyt. To przełomu jeszcze nie będzie.

Ale "Lem jest fantastą Pisze, że przybysze są zieloni"

Ostatnio jest więcej Amigowych projektów niż zazwyczaj, w ostatnich latach. Czyli coś się dzieje, a użytkownikowi Classica marzy się coś więcej, niż laserowa myszka. Czyli kto wie czy za niedługo nie zobaczymy jakiegoś nowego projektu Classica.

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 00:21:03 przez TechNineWonder
[#5] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200
Szybko ! Składać zamówienia!
Mimo wszystko pomysł fajny.
Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 09:44:31 przez Art

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2015 09:44:53 przez Art
[#6] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200
Ech, szkoda że do pięćsetek nikt nie chce tego robić...
[#7] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200
Obejrzałem wideo. Nie do końca chyba sami wiedzą co chcą osiągnąć.

Konfiguracja z A1200? Nie mam zastrzeżeń. Jedynie dopałki trzeba podłączać przed montażem płyty.

Konfiguracja z PC czy R/Pi? OK. Ale jak niby chcą dyski SSD przyczepić skoro nie ma punktów montażowych? I po co wtedy Kryoflux będący kolejnym emulatorem stacji dysków.

Konfiguracja z klawiaturą PC na wierzchu? Bez sensu pogrubia całość (RSI się kłania). Lepiej byłoby zrobić wersję z otworami i sprzedawać klawiaturę do środka montowaną.
[#8] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@hrw, post #7

Dysk SSD przykleisz taśmą dwustronną, będzie elegancko po angielsku
Ja kupuje ten projekt. Liczę że ktoś zrobi płytę do tej obudowy, na wzór GBA1000.
Fajno by było aby taka płyta posiadała od razu procek 060, AGA i kartę grafiki ot choćby CV64.
A szynę procesora by zostawili na jakąś dopalkę w FPGA...
[#9] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200
Pomysł bardzo fajny. Taka obudowę kupię. Jedyne co mi się nie podoba, to ta pc-towa klawiatura nakładają na górę
[#10] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@TechNineWonder, post #2

ee tam,
jaki podział, po prostu w domu będziemy mieli jeden oryginał a drugą od Jensa ; )

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 12:26:33 przez Ankuz MkOne
[#11] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@Ankuz MkOne, post #10

Nie chodzi o podział a o przełom, ale mniejsza z tym.

Tak czy tak to obudowa Jensa jest fajna. Możemy zdemontować tylną ściankę i zapodać mobo od Amigi 600, klawiaturę od Amigi 500. I mieć pełno wymiarową SześćSetkę.
[#12] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@TechNineWonder, post #11

Chyba chodziło Ci o nowe mobo Jensa?
(bo ta jego planowana obudowa to raczej takie widmo i po sukcesie tej z Kickstartera Philippe Langa, to nie sądze aby coś z tym robił)

Ta druga modułowa to jest Jarno Smita (i zgadza się, ciekawe rozwiązanie).
[#13] Re: Kolejne nowe obudowy dla A1200

@Ankuz MkOne, post #12



Bierze udział w akcji, myślałem że to Jensa obudowa też jest. Mniejsza z tym tak czy tak to jak by były te nowe obudowy od Jarno Smita w RetroAmi. To bym sobie kupił razem z mobo od Jensa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem