Komentowana treść: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA
[#31] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Voyox, post #30

To prawie jak 040/25 od Commodore
[#32] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@_arti, post #31

Prawie czyni sporą różnicę..
[#33] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@_arti, post #31

128 Mb ? Po co aż tyle ?
[#34] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Voyox, post #32

Ciekawe jak robi c2p Glooma, na A4000 + 040/25MHz 32bit fast ram jest to 18.6 ms.

http://aminet.net/package/game/demo/GloomC2P10

Tutaj jest c2p dla 030 link, a c2p dla 060 chyba nie jest kompatybilne z testerem powyżej.

Ciekawy jest też wynik c2p dla CD32 (Akiko) z fast ram 17.6 ms.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 00:58:36 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#35] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Voyox, post #32

Biorąc pod uwagę żwawą pamięć, w porównaniu do tej która mieszka na płycie głównej A4000 - to ta różnica nie jest tak wielka. A przynajmniej, dopóki nie rozmawiamy o koprocesorze ;). Co prawda do ACA1233 można go dodać, ale wydajnością do tego z 040 oczywiście się nie zbliży.
[#36] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Voyox, post #30

Na SysInfo 4.0 wynik będzie poprawny http://sysinfo.d0.se

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 02:13:04 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#37] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Voyox, post #32

Jestem skłonny się założyć, że Doom na tej karcie wyciąga więcej FPS niż na A3640 OK
[#38] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@_arti, post #37

to wysoce prawdopodobne, a3640 to żałosna konstrukcja, taka aca w porównaniu do niej to cacko
[#39] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@wali7, post #38

Pamiętam jak pierwszy raz odpaliłem demo znane mi z A1200 (bodajże Fairytale/Floppy) na A3640 zastanawiałem się co jest nie tak z tą Amigą - niby 040 a skacze jak na taniej 030'tce. A w głowie miałem cały czas jak to chodziło na moim Apollo 040/40. Dopiero później sobie uświadomiłem, że ta konstrukcja nie grzeszy prędkością z wielu różnych względów. Wiarę w A4000 odzyskałem po wymianie A3640 na WarpEngine 040/40 :D.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 12:27:21 przez baderman
[#40] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@_arti, post #18

Mały test: ACA030 50MHz vs ACA030 55MHz

link
link
link
link




Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 18:08:43 przez neuron55
[#41] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@neuron55, post #40

To pocieszam się że mój starszy model wypadł najlepiej...😁
[#42] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA
Fajnie, że cały czas coś się dzieje, ale to już nie moja bajka 1,5k zł za turbo do kompa sprzed świerć wiecza służącego do zabawy. Nie do przełknięcia...
[#43] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Krashan, post #27

Fajnie by było zrobić 2w1 czyli turbo+karta graficzna na jednej płytce. Bo jakby miał być użyty ARM który ma grafikę (i to ze wspomaganiem 3D) to można by tą grafikę wykorzystać.

Przy opcji z użyciem tylko FPGA pewnie też można by dodać coś ciekawszego niż AGA (nawet jeśli by to było bez wspomagania 3D).

Aha, w przypadku użycia ARM-a może dało by radę aby działało to w podobny sposób jak karty PPC gdzie były 2 procesory. Jeden rdzeń ARMa mógłby emulować 68K, drugi rdzeń uruchamiał by odpowiednio skompilowany kod natywny ARMa. Były by jakby 2 procesory.
[#44] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@sando, post #43

I jeszcze frytki do tego.
[#45] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@sando, post #43

Poproś Jensa, On doda jakąś Permedię 2 na pokład i będziesz miał retro turbo.
Albo poproś aby dodał Radeona HD, Ty napiszesz sterowniki do 68k, a Krashan dorzuci frytaski i wszyscy happy...
[#46] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@sando, post #43

Fajna propozycja, ale musisz zdawać sobie sprawę, że nierealna. Stworzenie czegoś takiego pochłonie mnóstwo pracy (praca inżynierów = mnóstwo kasy, a środowisko jest mikrusie i do tego skąpe ). Zapytaj się ile czasu poświęcają chłopaki na Decelatora, jak jest różnica skali pomiędzy Decelatorem a taką kartą jak Twoja. Bo większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z nakładów pracy. Ale pomarzyć można.
Swoją drogą chłopaki mogli by przygotować taki artek do Amigazynu (jak znajdą czas), żeby wytłumaczyć środowisku co jest realne, a co nie i dlaczego. Żeby się skończyły oskarżenia względem Jensa i innych micro firm z naszego micro rynku.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 08:45:12 przez flops
[#47] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@flops, post #46

Nie oczekuję aby ktoś coś takiego zrobił bo wiadomo, że rynek jest mały, projekt niełatwy, a koszty były by spore. To jest oczywiste. I naprawdę koledzy nie traktujcie tego co napisałem jako jakieś roszczenia lub pretensje, że czegoś takiego nie ma

A jeśli chodzi o techniczną (nie ekonomiczną!) możliwość realizacji tego co napisałem to pewnie dało by radę to wykonać. Tym bardziej, że znajdują się fascynaci co naprawdę wiele potrafią. Więc pomarzyć i pogdybać można
O ile pomysł z użyciem ARMa pewnie byłby trudny do zrealizowania (szczególnie ostatnia wariacja z możliwością uruchamiania dodatkowo natywnego kodu ARM na drugim rdzeniu). To droga z użyciem FPGA jest już przetarta. Jest kilka emulatorów całej Amigi w FPGA. Są projekty kart turbo z FPGA. A ostatnio widzę projekt karty turbo+grafika na FPGA do 500, 1000, 2000 i CDTV link. Więc może będzie też kiedyś karta turbo+grafika do A1200.
[#48] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@neuron55, post #40

Czyli jednak zostanę przy ACA1230/56Mhz.
[#49] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@sando, post #43

Bo jakby miał być użyty ARM który ma grafikę (i to ze wspomaganiem 3D) to można by tą grafikę wykorzystać.


Trochę się rozbujałeś w obłokach, bo ARM dostarcza sterowniki jedynie do androida (główne zastotosowanie ARMów), nie ma żadnej konkretnej dokumentacji, programiści mają spory problem z dostosowaniem tych sterowników, aby działały w linuksie. Przykładem może być chociażby ostatnio powstały Orange PI, co z tego, że ma procesor 4x1.6GHz jak z powodu braku akceleracji w systemie nie da się tego używać do internetu. Postępy są, ale powolne, osoby zainteresowane dostały jakieś "bloby" od ARM, w których teraz muszą grzebać ludzie od assemblera, co prawda jest już akceleracja 2D/3D, ale tylko w aplikacjach, które właściwie używają bezpośrednio GLES, ale w systemie akceleracji nie ma bo brakuje sterownika G2D. Nie jest tak pięknie jak się wydaje, chyba, że postawisz to co zakładasz na androidzie.
[#50] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@vojo, post #8

Ostatnio wszystko co się pojawia w Amiświecie oferowane jest w "Limitowanych edycjach". To taki eleganckie wytłumaczenie ceny ze 150% wyższej niż mogłaby być :)


To raczej nóż na gardle i panika, Jens ma ostatnia chwilę na wyprzedanie swoich ACA, bo potem Phoenix może puścić go z torbami.
[#51] Re: Limitowana edycja nowych karty procesorowych z serii ACA

@Krashan, post #3

Którą, tą z Chameleona? W obliczu Phoenixa nie wróżę wielkiego sukcesu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem