Komentowana treść: Katalog polskich książek amigowych
[#1] Re: Katalog polskich książek amigowych
Wartość strony jedynie informacyjna.Wydawcy nie istnieją.
[#2] Re: Katalog polskich książek amigowych

@simka113, post #1

Wartość strony jedynie informacyjna


No o to chyba chodziło - ja jestem za. W wolnej chwili zeskanuję okładki ze swojego zbioru, i wyśle autorowi strony. Co prawda przydałoby się "nieco" dopracować ten katalog, bo wygląda jak z wczesnych lat WWW, ale może jak będzie odzew to i poziom motywacji rgrg2 się podniesie ;)
[#3] Re: Katalog polskich książek amigowych
Ja bym widział taką wiedzę/listę książek zrobioną na ppa albo lepiej wikipedii. Myślę, że była by większa szansa, że to przetrwa dłużej niż kilka lat. Takie mam subiektywne odczucie.
[#4] Re: Katalog polskich książek amigowych

@vojo, post #2

Może o to chodzi żeby był "retro".
[#5] Re: Katalog polskich książek amigowych
Pomysł fajny ale całkowicie nie wiem jak się poruszać po tej stronie, co, gdzie, jak i po co...

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 08:47:36 przez margines
[#6] Re: Katalog polskich książek amigowych

@simka113, post #1

W takim razie skanery w łapki i do dzieła.pomysł
[#7] Re: Katalog polskich książek amigowych

@simka113, post #1

Nie zamierzam umieszczać skanów całych książek w żadnej postacji cyfrowej ani drukowanej. Chyba że autor czy były wydawca książki zechce dać oficjalne poparcie i pozwolenie na taką publikację lub sam też przyśle stosowny plik.
[#8] Re: Katalog polskich książek amigowych

@margines, post #5

Na jakim sprzęcie oglądasz tą stronkę, jaka przeglądarka, wersja oprogramowania ?
Może na tel kom ? Obsługa jest intuicyjna, w tabelce kilkając na małą okładkę, automatycznie scroluje się dolna ramka ze szczegółami o wybranej pozycji, klikając na link okładka, z prawej strony ekrany jest podgląd na duży format graficzny. Z czasem dodam tam spis treści, czy stronę informacyjną o wydawcy czy backcover z opisem publikacji.
[#9] Re: Katalog polskich książek amigowych

@Hubez, post #4

Chodziło o to, żeby posiadacz czy użytkownik komputera Amiga wiedział jakie książki związane z tą platformą zostały wydane. Pan Adam Zalepa aktualnie wydaje opracowania dotyczące Amiga Os 3.1 ale informuje, że niedługo będzie książka o MorphOS i innych systemach z Amigą związaną. Przydały by się książki o nowych sprzęcie Amigowym, programowaniu tego komputera w nowych systemach, procesorach, z opisami know how. Oczywiście ceny AmigaOne nie są dla każdego w porównaniu przy cenie sprzętu PC, powinno się to zmienić. Najlepiej pisać komentarze to producentów o tańszy sprzęt amigowy. No i kupujcie nowe Amigi jeśli tylko finansowo stać Was na takie wydatki. Publikacja tej strony to moje wsparcie środowiska byłych i aktualnych użytkowników.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 12:48:14 przez rgrg2
[#10] Re: Katalog polskich książek amigowych

@rgrg2, post #8

Nie, to nie jest kwestia że coś źle się wyświetla.
link
Tylko źle to wygląda - nie tylko moja to opinia. Bałagan straszny na stronie i słabo to widoczne. (i dodatkowe dwa kliknięcia żeby cokolwiek zobaczyć czy przeczytać) Pomysł fajny ale jak dla mnie wykonanie słabe i przydałoby się całą stronę przemyśleć i zrobić inaczej. Te miniaturki ledwo widoczne - masa miejsca zmarnowana i tak naprawdę nic nie widać. Ale mną się nie przejmuj :)

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 18:26:17 przez margines
[#11] Re: Katalog polskich książek amigowych
To jedna z najgorszych amigowych stron jakie widzialem.
Rozklad strony i podzial na okienka przypomina strone zrobiona za pomoca jakiegos "html creatora" w 1989 roku przez 12 latka.
Slowem TRAGEDIA
[#12] Re: Katalog polskich książek amigowych

@margines, post #10

@ margines
Pomysł fajny ale jak dla mnie wykonanie słabe i przydałoby się całą stronę przemyśleć i zrobić inaczej. Te miniaturki ledwo widoczne - masa miejsca zmarnowana i tak naprawdę nic nie widać. Ale mną się nie przejmuj :)

A może rgrg2 zrobił stronę na nierozbudowanej Ami, np. tylko z AGA i zmarszu dopasował stronę do swojej rozdzielczości?
[#13] Re: Katalog polskich książek amigowych

@R-Tea, post #12

To nawet nie chodzi o rozdzielczość ale o nawigowanie po tych ramkach. Zresztą, stronę zamieścił dla ludzi żeby im pokazać i poznać opinie. Chyba że mam się zachwycać i głaskać po główce.

Dla mnie ta strona jest nie do zaakceptowania w takiej formie. Albo autor ją poprawi albo nie.
To jego decyzja i jego wybór - szczerze jest mi to obojętne. :) Nie wszyscy musza być zadowoleni i nikomu nic nie narzucam. Jak autorowi się to podoba to sobie zostawi i tyle - ja mu nic nie zlecałem ani nie płaciłem żebym miał coś wymagać. Pozdrawiam :)

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 19:16:17 przez margines
[#14] Re: Katalog polskich książek amigowych

@margines, post #13

Ta wersja stronki to tylko lamerska beta v0.1
nie używałem, żadnego edytora html, tylko notepad++.
Mam rozdzielczość 1360 na 768 na firefox 42 wygląda normalnie.
Wcale nie napisałem, nigdzie, że jest technicznie dopracowane i przygotowane
pod każdą rozdzielczość i system, no i że jest wzorem responsive web design.
Przysyłajcie na maila fotki z Waszego systemu, jak się u Was wyświetla
i opiszcie w nim swojego uwagi, wezmę to pod uwagę przy najbliższym update.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 19:52:34 przez rgrg2
[#15] Re: Katalog polskich książek amigowych
Zrzut.
Idea ok, ale forma... Moje oczy krwawią.
I nawet sobie pomyślałem, że ok, jest jak jest, może chociaż w trybie tekstowym będzie dobrze... Otóż nie, nie będzie, bo zastosowałeś ramki.

A wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "free website templates" i w zasadzie pozamiatane.
[#16] Re: Katalog polskich książek amigowych

@void, post #15

To moze zacznijmy od podstaw.

Podstawa to czytelnosc i przejrzystosc na stronie.
Np. tak jak tutaj Klik
Na samej gorze moglo by byc okno z miniaturkami ksiazek a pod spodem kolejno pozycje z malym opisem i duza okladka. OK
[#17] Re: Katalog polskich książek amigowych
O żesz! Tak tragicznie zrobionej strony dawno nie widziałem.
[#18] Re: Katalog polskich książek amigowych
Układ graficzny strony można zmienić, ale ja mam wątpliwości co do serwera, na którym się ona znajduje. Kiedyś postawiłem bardzo małą stronę (40 MB) na darmowym serwerze i po roku już musiałem się przenosić. Jeśli serwer jest darmowy, to strona długo na nim nie pozostanie (w każdej chwili może ona być usunięta bez ostrzeżenia, co zapewne pisze w regulaminie).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem