Komentowana treść: Klon Minecraft na MorphOS?
[#1] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
Oooo eastone junior będzie testował ;)
[#2] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
Super!
[#3] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
1. Fajna sprawa.
2. Fajnie, że z domieszką Pythona będzie.
[#4] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
Yomgui rządzi! Choć pewnie sporo ludzi wolało by nowszego Blendera.
[#5] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@waldiamiga, post #4

Szczerze, to PyGame i wszystko co z wężonem powiązane, żeby było tak dostatnio jak na PC z Windowsem. Blender nowszy nie jest na razie potrzebny.
[#6] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@waldiamiga, post #4

Chciałbym zobaczyć co się z tego wykluje. Bo jak narazie to baaardzo wczesna wersja jest, nie wiem czy warta newsa. O Minecrafcie na MorphOSa autorstwa Yomgui słyszałem już lata temu.

Ups, muszę pohamować swój sceptycyzm, bo znów Mufa powie, że coś bojkotuję
[#7] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
Gdyby to zrobił, to byłoby naprawdę coś OK
[#8] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
Yomgui żyje i działa?! No to może jest cień nadziei, że będzie nowy Blender. Ostatni (2.62) strasznie się krzaczy i jest praktycznie nieużywalny pod najnowszym MorphOSem.
[#9] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@MDW, post #8

Ja kilka dni temu intensywnie używałem pod 3.7 i było ok, ale to proste rzeczy były. Przy czym konkretnie Ci krzaczy Blender pod najnowszym MorphOS-em?
[#10] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@ede, post #9

W MorphOSie 3.8 chyba trochę mieszano w sterownikach czy TinyGL i Blender głupieje. Np. fonty są skopane i jakieś inne elementy GUI się krzaczą. Pytałem na MorphZone.org i problemy są znane. Po prostu Bledner wymaga odświeżenia, bo ta wersja jest z 2012 roku.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 11:57:13 przez MDW
[#11] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@MDW, post #10

Dzięki za info - czyli jak dla mnie upgrade MOS-a póki co nie ma sensu. Pod 3.7 w Blenderze krzaczą się fonty w 'User Preferences', kurczę był jakiś myk żeby to obejść przynajmniej na czas konfiguracji ale nie mogę sobie przypomnieć. No nic trzeba czekać na ruch Yomgui-ego w tej kwestii.

Ps. Przypomina mi się apropos tych krzaczących fontów, że to było związane właśnie z TinyGL. Czyżby po zmianach w 3.8 może być już wszystko ok z fontami po odświeżeniu Blendera... :)
[#12] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@ede, post #11

Coraz bardziej mam wrażenie, że zmuszenie Yomguia do ruszenia Blendera jest niemożliwe. Jego bawi ten cały Python i nic się z tym chyba nie zrobi. Może udałoby się go namówić żeby uwolnił źródła morphosowego Blendera i wtedy ktoś inny zająłby się poprawianiem go.
[#13] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@MDW, post #12

Może udałoby się go namówić


Blender na licencji GPLv2 jest. Więc udostępniając binaria ma obowiązek udostępnić źródło.
[#14] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@strim_, post #13

A to może faktycznie są gdzieś dostępne. Ale jeżeli są to i tak pewnie nie znajdzie się chętny na ogarnięcie tego projektu w pojedynkę. Trochę to jest duże. Zwłaszcza, że Yomgui musiał sobie przeportować do tego Blendera też Pythona (w którego chyba za bardzo się wczuł, bo teraz chce już wszystko w Pythonie robić).
[#15] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@MDW, post #14

Bo co to za radocha męczyć się z kobylastymi źródłami programu, który pod Linuksem, czy nawet – o zgrozo – Windowsem i tak działa lepiej? Powiem szczerze, nawet głupią ikonkę do programu wygodniej mi się robi w Blenderze pod Linuksem. Mam się męczyć w imię „rasowej czystości”? Lepiej czas zaoszczędzony na walce z Blenderem pod MorphOS-em przeznaczyć na pracę nad kodem. Albo nawet na granie w grę .
[#16] Re: Klon Minecraft na MorphOS?

@Krashan, post #15

Rozumiem to doskonale. Dlatego ja sobie radzę używając (w ostatnich 2 latach bardzo rzadko) Blendera pod OSX. Ale gdybym miał ciut nowszego (dosłownie 2.64 zamiast 2.62) i gdyby działał poprawnie pod MorphOSem 3.9 to jego bym używał. To kwestia fanbojstwa. Daje to dodatkową radochę. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 18:43:25 przez MDW
1
[#17] Re: Klon Minecraft na MorphOS?
Koniec świata wymiotuje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem