Komentowana treść: Amiga 30 w Kalifornii
[#1] Re: Amiga 30 w Kalifornii
Ten Szot z "Ekspedycja" w tle. Perfekcja.
Pal licho Amige, ten komiks jest po prostu zbyt dobry.
[#2] Re: Amiga 30 w Kalifornii
Gratulacje jubi!
[#3] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@michalmarek77, post #1

Jaki był udział Jubiego w tworzeniu tej pracy?.Pamiętam to zdjęcie z późnego Magazynu Amiga jako reklamówka chyba Eureki ?
[#4] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@simka113, post #3

Jubi to samodzielnie stworzył - zrobił render na podstawie tej reklamy (która wówczas renderem nie była).
[#5] Re: Amiga 30 w Kalifornii
Trochę to przypomina prace wielu grafików scenowych z cyklu "nie mam własnego pomysłu na grafikę, więc zrobię kopię już istniejącej".
[#6] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@PopoCop, post #5

Wbrew pozorom zrobienie dobrej technicznie "kopii" (jak to ujmujesz) nie jest takie proste, a tutaj dodatkowo mamy prace w technice 3d. Poza tym - dzięki pracom Jubiego mamy możliwość wydruku dobrej jakości reprodukcji plakatów, których oryginały zniknęły w pomrokach dziejów.
[#7] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@recedent, post #6

Nie ma znaczenia w jakiej technice jest to zrobione i czy było to trudne. Liczy się efekt końcowy, a ten jest zwykłym powieleniem starych zdjęć.
Mówiąc krótko: przyzwoite rzemiosło i nic więcej.
[#8] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@PopoCop, post #7

Ale pierdzielisz.. Nie podoba się - rozumiem, ale nie umniejszaj talentu. Chłopak ma rękę i oko. To nie jest czysta matematyka. To że ktoś zabrał się za reprodukcje nie znaczy, że nie ma pomysłów. Pomysłem było właśnie stworzenie reprodukcji, których tu właśnie brakuje. Ile można skany z gazet rozciągać do rozdzielczości HD?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 13:20:23 przez Sokok
[#9] Re: Amiga 30 w Kalifornii
Gratulacje! Nie obraziłbym się, jakby gotowe reprodukcje Jubiego w rozmiarze A2 pojawiły się w RetroAmi OK
[#10] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@Sokok, post #8

nie umniejszaj talentu. Chłopak ma rękę i oko. To nie jest czysta matematyka.
Nigdzie nie napisałem, że Jubi nie ma talentu.

To że ktoś zabrał się za reprodukcje nie znaczy, że nie ma pomysłów.
Ta sama śpiewka od 25 lat.

Pomysłem było właśnie stworzenie reprodukcji, których tu właśnie brakuje. Ile można skany z gazet rozciągać do rozdzielczości HD?
Nie wiedziałem, że rynek cierpi na brak tego towaru...
[#11] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@PopoCop, post #10

No to już wiesz i przestań pierdzielić. Szukasz dziury w całym. Nie po raz pierwszy zresztą
[#12] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@PopoCop, post #10

No, straszny gbur z ciebie w tym przypadku..
[#13] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@PopoCop, post #7

No właśnie w tym przypadku liczy się jak to zostało zrobione. To nie jest działalność komercyjna w której liczy się tylko efekt, ilość klików/lajków/odsłon i wpływ na wielkość sprzedaży czegoś. To jest retro-zabawa, gmeranie w sentymentach. Większość osób interesują techniczne szczegóły z kuchni tej produkcji. A to właśnie efekt mnie mniej interesuje, bo znam go doskonale z reklam w Magazynie Amiga.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 20:39:19 przez MDW
[#14] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@PopoCop, post #10

Nie wiedziałem, że rynek cierpi na brak tego towaru...

Przyznam szczerze, że chciałbym taki plakat kupić :)
[#15] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@trOLLO, post #14

Ja również, może Jubi dogada się z A2.
[#16] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@flops, post #15

Ja też chętnie bym kupił OK
[#17] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@BULI, post #16

Powiem wam że to był bardzo trudny a jednocześnie bardzo satysfakcjonujący projekt, nawet jeśli ktoś miałby narzekać że niektóre z tych grafik są zbyt wiernym odwzorowaniem zdjęć.

I dobrze, bo to świadczy o powodzeniu samego przedsięwzięcia - taki był jego cel i stąd płynęła motywacja. Gdyby nie to że w latach 90tych wryły mi się w pamieć powielane w wielu amigowych czasopismach wciąż te same zdjęcia z materiałów reklamowych Commodore nie miałbym teraz w ogóle zacięcia do żmudnej wielogodzinnej pracy, nie byłoby z tego satysfakcji. Pierwszy impuls dało mi zdjęcie całego zestawu CDTV opublikowane na okładce C&A i pierwotnie chciałem je odtworzyć po prostu w studio fotograficznym z "żywym" CDTV. To że padło na grafikę 3D jest konsekwencją tego że takiego zestawu fizycznie nie miałem pod ręką i pomyślałem że w 3D będzie szybciej, nie wiedząc jeszcze w co się pakuję i w jak długą i krętą podróż to się zamieni.

Warto też pamiętać że przy okazji tego projektu powstało wiele konceptów zupełnie oryginalnych, jak choćby ten, ten i inne. Gdyby nie praca nad rekonstrukcją historycznych fotografii Commodore w 3D najprawdopodobniej nie powstałyby one w ogóle.

Gratulacje! Nie obraziłbym się, jakby gotowe reprodukcje Jubiego w rozmiarze A2 pojawiły się w RetroAmi OK


Sam nie mam zupełnie na to mocy przerobowych (druk, wysyłka itd.) ale gdyby prowadzący RetroAmi chciał wprowadzić taką ofertę to jest to w sumie fajny pomysł.
[#18] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@jubi, post #17

a mi się Twoje prace bardzo podobają :) widać w nich wysoką jakość i Twoją pasję.
[#19] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@Gżegżółka, post #18

Dla mnie również są one rewelacyjne I cyfrowo przedłużyły życie tych kultowych kompozycji, o możliwości użycia jako tapety lub wywołania nie wspominając OK
[#20] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@jubi, post #17

Szkoda w sumie, że nie zabrałeś się za odtworzenie kultowej reklamy Commodore (takie miasto z budynkami jako gałęzie, w których działała firma - był tam budenk CDTV, PC386/486, Multimedia (A3000), Unix i inne - kojarzysz? Nie mam obrazka pod ręką akurat.
[#21] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@_arti, post #20

Zajefajny folder to był- ja go kojarzę z MA ok, racja
[#22] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@_arti, post #20

Chyba z C&A na ostatnich stronach, chyba reklama jakiegoś hurtownika to była.
[#23] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@flops, post #22

A może rzeczywiście to było C&A?!
[#24] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@_arti, post #20

Najlepsze na tym obrazku były "smaczki" w tle - wypadek samochodowy na ulicy, ekshibicjonista... ok, racja
[#25] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@recedent, post #24



Szpetna ta reklama. Bleh.
[#26] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@michalmarek77, post #25

Eh, mieć to na A2... ale chyba nawet @jubi, nasz forumowy wymiatacz w 3D, czegoś takiego by nie ogarnął. Swoją drogą ciekawe, w czym to powstało i w którym roku. Strzelam, że to jakieś Quantel Paintbox czy coś.

Mnie się to zarąbiście podoba - lubię patrzeć na rzeczy mające historię i detale, które odkrywa się za którymś tam razem. Dla mnie mistrzostwo świata.




Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 18:04:36 przez _arti
[#27] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@_arti, post #26

Nie wydaje mi się, by to było robione komputerowo*. To przecież żaden render - "zwykły" obraz.
Ktoś walnął taki ladszafcik i tyle :)

*oczywiście mogę się mylić, jak ktoś wie jak to było robione niech napisze
[#28] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@_arti, post #26

Potwierdzam, też mnie jara.
[#29] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@_arti, post #26

Stare numery "PC World Komputer" i "PC Magazine po polsku" to kopalnia takich reklam, Niektóre reklamy Commodore nigdy nie ukazały się w amigowych pismach.
[#30] Re: Amiga 30 w Kalifornii

@michalmarek77, post #27

Tez mi się wydaje, że to "ręczna robota" ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem