Komentowana treść: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5
[#1] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5
Otwiera Wam się ten PDFz Amimagazynem? Bo u mnie na Reader DC wywala błąd 109.
[#2] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@waldiamiga, post #1

W przeglądarce WWW się otwiera, ale pobrany na dysk przy próbie otwarcia Adobe Readerem X wywala ten sam błąd co u ciebie.
[#3] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@waldiamiga, post #1

U mnie w programie "Podgląd" ma macu otworzył się. Nie wyświetla tylko ostatniej strony.
[#4] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@PopoCop, post #2

Rzeczywiście na Adobe Readerze pojawia się błąd. Na oprogramowaniu linuksowym jak Evince i Apdf/Vpdf na MorphOSie jest w porządku, dlatego nie zauważyliśmy wcześniej. Postaramy się podmienić plik.


Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 20:42:20 przez A2
[#5] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #4

Fakt. VPDF i Evince "łykają" ten Amigazyn bezproblemowo.
[#6] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #4

Czy jest planowane wydanie poprawionego papierowego wydania "Amiga OS 3.1"? Idealnie byłoby kupić poprawioną wersję razem z "Amiga OS 3.5" .

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 10:33:08 przez hsimpson
[#7] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@hsimpson, post #6

Nie zmieścimy się w maksymalnej objętości na papierze, dlatego to będzie wersja tylko cyfrowa.
Za to będą inne promocje
[#8] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #7

A gdyby zrobić przedpłatę i drukować tylko tyle ile jest zamówionych? A swoją drogą może płatny video tutorial o takiej tematyce?
[#9] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@KM, post #8

Tu nie chodzi o ilość egzemplarzy, tylko objętość - 1000 stron to za dużo na papierze.

Co do video tutorialu - jest plan nagrywania materiałów wideo w formie wykładów (prezentacji) na temat systemu i obsługi programów, ale trudno w tej chwili o szczegóły. Powiedziałbym, że sytuacja jest dynamiczna, a ilość projektów wzrasta.

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 20:44:42 przez A2
[#10] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #9

A ja mam pytanie natury technicznej. Czy te Amigazyny w wersji PDF mogły by być zamieszczane w wersji kolorowej? Ja wiem, że się darowanemu koniowi w zęby nie zagląda, jednak by to było miłym gestem, a i tak nikt na tym by nic nie stracił. W końcu rozumiem, że wersje papierowe są czarno-białe - koszt druku takiego materiału jest niższy. Jednak w wersji elektronicznej nie ma żadnych przeszkód aby materiał był kolorowy.
[#11] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #9

To może rozważycie wydanie poprawionych trzech części na papierze w trzech tomach?
[#12] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@hsimpson, post #11

Co do Amigazynu - edycja w kolorze wymagałaby dodatkowej pracy, ale możliwe, że uda się to zrobić. Nie jestem przeciw, natomiast jest kwestia czasowa.

Odnośnie książek sprawa jest bardziej skomplikowana. Edycja cyfrowa była wiele razy proponowana w mailach, natomiast na papierze myślimy o wersji zbiorczej w granicach 700 stron. Kolekcjonerskie wydanie z najważniejszymi informacjami, uzupełnione o kwestie sprzętowe. Coś w rodzaju kompendium wiedzy o Amidze, a nie tylko o systemie.
[#13] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #9

@ A2
Tu nie chodzi o ilość egzemplarzy, tylko objętość - 1000 stron to za dużo na papierze.


Można zastosować mniejszą czcionkę i cieńszy papier Ewentualnie też nieco większy format.
[#14] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@R-Tea, post #13

Można zastosować mniejszą czcionkę i cieńszy papier

To jest jakieś rozwiązanie
[#15] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@A2, post #14

Nieeee - cieńszy i gorszy papier w "cegle" 1000 stronicowej to samobójstwo dla książki - czytać sie tego nie będzie dało :( prześwitujący druk odklejające sie karty... :(
[#16] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@sunater, post #15

Jak książka telefoniczna
[#17] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@recedent, post #16

Raczej jak "Biblia Tysiąclecia".

#15
Niekoniecznie rozklejające się, da się to zrobić dobrze; ale kartki prześwitujące, to jest fakt.

Ja czekam na wersję poprawioną PDF póki co; ten numer z dotychczasowych był najciekawszy jeśli chodzi o tematykę "Amiga NG". I podręcznik AmigaOS 4.x. Na to drugie pewnie z 2 lata.
[#18] Re: AMIGA.net.pl: e-booki i nowa książka o systemie 3.5

@adam_mierzwa, post #17

Raczej jak "Biblia Tysiąclecia".


touché ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem