Komentowana treść: Reaktywacja amiga.org.pl
[#1] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
Ma to cokolwiek wspólnego ze starym serwisem poza ogólną tematyką i domeną, czy po prostu ktoś poszedł w ślady obecnego właściciela marki Commodore, który przyczepia nalepki C= na chińskie telefony?
[#2] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
Jest błąd w opisie MorphOSa:

Pierwsza wersja działała na komputerze Amiga z kartą PPC. Było to w 2000 r. Ostatnia wersja dla Amigi miała numerek 1.4.5.
Kolejne były: komputerek Efika, później komputery Pegasos i Pegasos 2.


Kolejność była taka: klasyki, potem Pegasos i Pegasos II, potem Efika (wersja 2.0 to pierwsza, która działała na Efi).
[#3] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
Ale Amiga 600 i ta beznadziejna mysz od A500? :(
[#4] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
Dajcie spokój... To jest zapleczówka SEO z tego co widzę a nie jakaś reaktywacja strony. Nie jest to warte newsa.
Swoją drogą tylko przez niekompetencje pośrednika rejestracji domen PPA.pl straciło tę domenę wiele lat temu...
[#5] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
Autorem strony jest oczywiście Gall Anonim.
[#6] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Krashan, post #5

Może osoba, która nadesłała newsa?
Wkrótce się dowiemy...
[#7] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@grxmrx, post #4

Ogólnie strona jest OK.
Minusy w mojej opinii:
- Motyw z WordPressa i zupełny brak grafiki (prócz zdjęć). Czy to zamierzone, czy niedopracowane? Już lepiej zrobić na zwykłym HTML, albo użyć ładniejszego motywu.

Plusy:
+ Obiektywne przedstawienie sytuacji na polu Amigi. Wspomnienie zarówno o oryginalnej Amidze, jak i MorphOS.

Rozbudowę strony rozpocząłbym od przyjęcia profilu strony - czemu miałaby ona służyć? Informowaniu o historii, a może bieżącej sytuacji na polu Amigi? Na razie jest po trochu o wszystkim, co oczywiście może być OK, ale boję się, że autor nie podoła tak szerokiemu tematowi.

Następnie umieściłbym więcej ciekawych artykułów, na koniec poprawiłbym szatę graficzną.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 17:39:45 przez Hexmage960
[#8] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
"Komputery domowe (w Polsce najczęściej były to przed Amigą 8-bitowe Atari 800 XE i Commodore 64)"

Raczej C64 i Zx Spectrum, Atari jednak na trzecim miejscu.. ale ok na ta pomylke mozna przymknac jeszcze oko.


ale tu...
"Jeśli chodzi o wygląd strony który może być dyskusyjny – postawiłem na przejrzystość i prostotę."

To juz kiepski zart. Nie na przejrzystosc i prostote tylko na ami-lenistwo i ami-dziadostwo.
Taka strone to znawca html'a tworzy pewnie w 5 minut z wylaczonym monitorem pod Windowsem 98.

Takie strony przynosza tylko amidze hanbe
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Leon, post #6

czyli kakuś siedzi, pije i chrupki Spełnił swoje marzenie, pamiętacie, jak odgrażał się, że kupi PPA?

edit: pomyłka, popatrzyłem na news niżej i pomyliłem autorów

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 21:16:32 przez snajper
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Hexmage960, post #7

Tak, to było celowe. Miałem do wyboru setki, wybrałem ten. Pisałem o tym na swoim blogu (tam bardzo dokładnie co i dlaczego), na forum Mufy, i w skrócie tu w treści newsa. Rozmawiałem z osobami spoza środowiska - ma być zwięźle, przejrzyście na urządzeniach typu tablet/smartfon (duża czcionka, brak bajerów), linki pod ręką, a sam temat bezstronnie. I przedstawione aktualne rozwiązania pod ręką a nie historie z nazwiskami, datami i t.p.

Strona nie może mieć profilu - ktoś kto usłyszał o Amidze ma się dowiedzieć co to jest i jak się tym bawić współcześnie. I gdzie szukać dalszych informacji. I tyle.

Rozważałem zwykły HTML ale jest sprawa łatania takiej strony pod kątem zabezpieczeń, nie jestem człowiekiem branży IT, nie potrafię sobie napisać skryptu czy wtyczki.

W sumie można usunąć ten news, nie ma problemu. Tu i tak nie jest grupa docelowa.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #19

Niczego nie usuwać. OK Skoro położyłeś na tym swoje łapki to gratki dla Ciebie. Wytrwałości życzę, pomóc raczej nie pomogę, ale nigdy nie wiadomo.
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@adam_mierzwa, post #19

Dla mnie strona jest bardzo czytelna i lekka a zamieszczone grafiki zostały przygotowane profesjonalnie aż chce się czytać. Ja bym nic nie zmieniał. Stronka przypomina mi takie Amiga FAQ ale w ładnej oprawie. OK
[#24] Re: Reaktywacja amiga.org.pl

@Leon, post #23

A dla mnie strona wyglada jak typowa KUPA OK
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Reaktywacja amiga.org.pl
w pierwszej chwili przeczytalem amiga.com.pl i pobieglem do okna zobaczyc czy koniec swiata, ale ze nic specjalnego sie nie dzialo to na spokojnie doczytalem ze org.pl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem