Komentowana treść: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"
[#1] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"
Fajnie się czyta, dzięki.
[#2] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@KM, post #1

Stare czasy, brakuje informacji co teraz robi p. Marek.
[#3] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@simka113, post #2

https://www.google.pl/search?newwindow=1&site=&source=hp&q=marek+hyla+krak%C3%B3w&oq=marek+hyla+kr&gs_l=hp.1.0.0i22i30.1207.6243.0.8518.14.12.0.2.2.0.523.1713.0j3j3j5-1.7.0....0...1c.1.64.hp..5.8.1490.0.cQP1Y8CxF68
[#4] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@Hubez, post #3

Świetny tekst o demie State of the Art OK
[#5] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@KM, post #1

Ciekawe informacje z historii Amiświatka. Dla TSS szacun fajne programy wyszły w tamtym czasie pod ich szyldem.
[#6] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@slay, post #4

Tak, ciekawa historia SOTA
[#7] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"
Świetne tematy i teksty wszystkich trzech artków OK

Warto, żeby niektórzy "skrzywdzeni" przez Mmarka Pampucha zerknęli np do tego tekstu:

"Jak to było z Magazynem Amiga i rzekomym wspieraniem A500" ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 09:47:59 przez BULI
[#8] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@slay, post #4

Tekst niezły, ale zabrakło mi pod spodem jednej informacji: oparte na artykule autorstwa Lone Starra z Rawa #5

A tu ciekawostka - filmik powstały w trakcie prac nad 9 Fingers. Brunetka to laska, która tańczyła w SOTA.
[#9] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@Jazzcat, post #8

Ja tam widzę szatynkę, po prostu kontrast zadziałał, raz pod słońce, a raz w lesie gdzie mało światła było.
Tak czy inaczej pani w długich włosach ma fryzurę przyszłościową (pasuje do wszystkich czasów), natomiast pani w jaśniejszych włosach, to lata 50-te.
[#10] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@Andrzej Drozd, post #9

Fryz blondynki trochę mi się skojarzył z szopą na głowie atrakcyjnej policjantki z serialu "Dempsey i Makepeace" z lat osiemdziesiątych - wzorca damskiej urody z tamtego okresu. :)

Ale chyba temat trochę dryfuje. Miło się czytało - lubię takie różne za przeproszeniem making-ofy.
[#11] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@slay, post #4

ten o amosie też ciekawy

a link z tancerkami super :)
[#12] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@Ijon_Tichy, post #10

z lat osiemdziesiątych


No dokładnie, lata 80-te hołdowały stylowi lat 50-tych. A później lata 90-te hołdowały latom 60-tym i Woodstockowi. Widocznie ta pani w blond, to lata 50-te, a pani "szatynka" to lata 60-te.
A jak dzisiaj patrzymy na dzisiejszą modę, to dużej rewolucji od lat 90-tych nie ma. Tak czy inaczej "reżyser" wybrał opcję przyszłościową i fryzura pani w długich włosach nic się nie zestarzała, natomiast pani w blond wygląda trochę dziwacznie.szeroki uśmiech
[#13] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@BULI, post #7

Bo MA traktował Amigę jako komputer do pracy i trochę do gier. Zupełnie inaczej niż neoklasykowcy traktujący obecnie Amige jak konsole na dyskietki.
[#14] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@michal_zukowski, post #13

Dokładnie tak było. Jednak ja uważam że Magazyn Amiga był pismem bardzo dobrym. Co do Amigi to na niej pracę magisterską napisałem. Także w sumie nawet i do pisania tekstów nie był takim złym komputerem. Ja czytając regularnie kiedyś kolejne Magazyny Amiga, nie dostrzegłem żeby w nich królowała wyłącznie Amiga 500. Generalnie moim zdaniem Marka Pampucha psychicznie dobiły różne małolaty, które właśnie ją traktowały wyłącznie jako maszynkę do gier.

Dla mnie oprócz tego że używałem ją do gier to właśnie jeszcze do pisania i do składu tekstów. Najpierw w Programie Ami Tekst Pro a później jeszcze pod PageStream. I właśnie pod nim napisałem magisterkę. Wpierw miałem drukarkę Igłową do Amigi Star ZA-200, a pod koniec przesiadłem się na atramentówkę Canon BJC-250. To były czasy.

Dzięki Amidze nauczyłem się "dłubać" w systemie operacyjnym. Teraz tę naukę często wykorzystuję w Windowsie, co się bardzo przydaje.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 09:21:26 przez gilban
[#15] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@gilban, post #14

Dzięki Amidze nauczyłem się "dłubać" w systemie operacyjnym. Teraz tę naukę często wykorzystuję w Windowsie, co się bardzo przydaje.

Gdybyś wtedy używał grzyba z DOSem to też nauczyłbyś się "dłubać" w systemie operacyjnym. To były takie czasy, że każda platforma wymagała "dłubania".

Też wszystkie swoje prace przejściowe, dyplomową dziubałem na Amidze (060/PPC, BVision3D). Składałem na PageStream 4, wszystkie rysunki (techniczne też) robiłem na DrawStudio, wzory matematyczne w EqEd, bitmapowe obrazki na PersonalPaint, TVPaint, ArtEffect i ImageFX. Do tego APC do konwersji polskich znaków. Nie dałem tylko rady z wykresami w TurboCalcu i wspomagałem się jakimś arkuszem kalkulacyjnym na MacOS8 odpalonym na ShapeShifterze. No i do druku oczywiście TurboPrint na jakimś Epsonie 460 (jeżeli dobrze pamiętam model). TurboPrint akurat nie miał konkurencji na żadnej znanej mi platformie.
Mimo wszystko nie uważałem żeby te zadania biurowe jakoś bardzo nobilitowały Amigę. Uważałem, że Amiga ma ważniejsze, bardziej ambitne cele niż tworzenie i przelewanie tych bzdur na papier. To może byle pecet, który do tego właśnie został stworzony.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 14:22:15 przez MDW
[#16] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@gilban, post #14

Ja też magisterkę napisałem w całości na Ami :) Głównie w WordWorthu, ale pewne rzeczy musiałem zrobić w Excellu, więc pracowałem pod ShapeShifterem - w trybie mono na A1200 z Blizzem IV śmigało :)
A finalny wydruk robiłem na pożyczonym LaserJecie IV.
Artykuły w serwisie fajne, może dałoby się jakoś zintegrować z artkami na PPA?
[#17] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"
Apropo Amosa może wie ktoś co się dzieje z Krzysztofem Prusikiem / Zbigniewem Sypniewskim?
[#18] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@MDW, post #15

Spoko artykuły.

Ja swoją pracę magisterską pisałem na Ami w LaTeXu + xy pic. Pamiętam że driver do xy pic do Ami nie był super, ale i tak dawał radę. Kompilacja pracy trwała z 2-3 minuty, gdzie na PC chyba poniżej 5 sekund, mnie to nie przeszkadzało w zupełności, bo wtedy zastanawiałem się czy to co poprawiłem ma jakiś sens. No i ta świetna jakość techniczna tekstu po wydrukowaniu na laserówce, nie mam pytań.
Samego Texa uważam za niesamowity kawałek softu, nie dość że jest za darmo to jeszcze autor płaci kasę za znalezienie błędu. A Donalda Knutha uważam za mistrza nad mistrzami.
[#19] Re: Nowe teksty o Amidze w serwisie "Amigowcy"

@Jazzcat, post #8

to ja dodam jeszcze jedną ciekawostkęŁ
Nie każdy wie że LoneStarr technikę z tego dema wykorzystał potem pisząc grę na SNES-a pt "Winter Gold"

Kto zna oryginalne demo -> oglądaj i znajdź 10 różnic
Intro w grze prawie jak demo szeroki uśmiech
YT link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem