Komentowana treść: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
[#1] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
Świetnie. Gratulacje :) Czy można gdzieś jakoś to obejrzeć w necie?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 12:09:46 przez Sir_Lucas
[#2] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Sir_Lucas, post #1

No właśnie można to gdzieś zobaczyć "oneline"?
[#3] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@BULI, post #2

W "jednej linii" to chyba ciężko będzie.
[#4] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Sir_Lucas, post #1

Brawo. Najlepszy z możliwych sposób promocji tematyki retro i przybliżenia oglądającym co jest wyjątkowego w tamtych komputerach i jak to się przełożyło na umiejętności ich użytkowników.
[#5] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Sir_Lucas, post #1

dzisiaj jest odc.4 powtórka z wtorku na canal+discovery godz.20:15

niestety w necie nigdzie nie znalazłem :(

edit.

teść mi nagra to dziś, więc jak będą chętni to wrzuce na youtube.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 17:07:41 przez maliniak
[#6] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@maliniak, post #5

Chętnie bym zobaczył. Jak dasz radę to wrzuć na YT. Dzięki. OK
[#7] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Leon, post #6

OK
[#8] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@maliniak, post #5

Bardzo bym prosił.
[#9] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
OK
[#10] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@maliniak, post #5

Pytanie czy Discovery Ci tego nie zdejmie.
Ale ja chętnie również bym zobaczył ;)
[#11] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@maliniak, post #5

Właśnie oglądam i nagrywam, fajnie wyszło C64, Apple i Amiga, Aminet i pominięty pecet :)
[#12] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Raybeez, post #11

Ja również obejrzałem, myślałem, że cały odcinek poprowadzi Alt z kolegą a tu załamka :(
[#13] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@_Skiba, post #12

Zawsze coś, kanał może nie każdy ma i ogląda ale program niezły, mogli pokazać Atari :)
[#14] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@_Skiba, post #12

Nagrałem, jeszcze dziś wrzuce, najlepsze 15min na końcu, gdy jest rozmowa o kasetach, komputerach i internecie.

Ps. Pozdrowienia dla alta!
[#15] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@WojT_GL, post #10

Zawsze można spróbować dodać jako niepubliczny (do czego zachęcam) :)
[#16] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@madman15, post #15

[#17] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.
Panowie!!! Zazdroszczę Wam na maksa! Ale klikam po tych linkach i widzę ino taką piękna laskę co trzyma kasetę wideo z magnetowidu. Kurde, albo jakiś głupi jestem, albo mnie w "głąba" robicie...:P
[#18] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #17

Ja właśnie zakończyłem oglądanie . No i brawo dla naszych znajomych kolegów którzy wystąpili w programie . Dzięki za link do filmu.
[#19] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #17

Kupa najsztubów i innych komuchów i 20 sekund amigi. Na njusa na tak szacownym portalu jak ppa to trochę za mało moim skromnym zdaniem.
[#20] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@fazior, post #19

Komuchów? A widziałeś tam gxa?szeroki uśmiech
[#21] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@fazior, post #19

Tak, materiał słabiutki..._alt oczywiście spoko ale reszta? Generalnie materiał wygląda jakby wzięto do programu osoby, które opowiadały o czymś o czym nie bardzo miały pojęcie.
Można sprawdzić, by się przekonać na jak słabym poziomie jest ten materiał.
No ale Tomek nie pierwszy raz występuje w TV, więc pierwsze koty za płoty już za nim i może w końcu doczekamy się, dobrego, polskiego, materiału o komputerach i komputeryzacji lat 80/90-tych.

No i to przejęzyczenie:

"(...)Aminet, który w szczytowej formie oferował 130kB programów tylko i wyłącznie dla Amigi"

Śmiesznie wyszło :)
Edit

ups, faktycznie było wyraźnie 130 Gigabajtów:)

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 09:25:41 przez michalmarek77
[#22] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@michalmarek77, post #21

Eee, ja wyraźnie słyszę "giga"...
[#23] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@michalmarek77, post #21

Ja mam inne zdanie. Materiał fajny, formuła programu też ciekawa, mam nadzieję, że będzie można zobaczyć na vod.

Moim zdaniem alt wypadł najsłabiej, wszyscy goście mówią ciekawie, z pasją i nostalgia a tu nagle alt cytuje Wikipedie (zdaje się czytając z promptera) jak robot z kijem między pośladkami. Gdzie ten alt co popija wodeczke z Jonem i czaruje anegdotkami? Trema przed kamerą?
[#24] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@michalmarek77, post #21

Nie, materiał nie jest słabiutki, tylko subiektywnie skierowany do widza zachodniego/amerykańskiego. Materiał jest OK. Może chodzi ci o to, że nie wspominają w nim o wszystkim? No, ale po co przedstawiać punkt widzenia Józka kloszarda czy hasła typu "Balcerowicz musi odejść"? Ten odcinek (innych jeszcze nie oglądałem) jest pokazany okiem ówczesnego studenta i świata w którym przebywał. Materiał fajny i zjadliwy dla zachodu.OK
[#25] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Sokok, post #23

Nie...taka jest forma programu (dokumentalna), może luźna, ale i tak poważana. Nawet Konjo nie wygłupia się.
[#26] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #25

Nie mówię o wyglupach, ale właśnie o luzie.
[#27] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@Andrzej Drozd, post #24

(...)skierowany do widza zachodniego/amerykańskiego.

To nie dotyczy tylko "zachodu" czy Ameryki. U nas przecięty oglądacz TV nie różni się zbytnio od przeciętnego oglądacza w USA. Żeby dotrzeć do polskiego przeciętnego widza też trzeba zejść dwa metry poniżej poziomu mułu. Dlatego to co powstaje w TV musi być tak uproszczone i uogólnione. Nie ma możliwości żeby pogodzić wysoki poziom z szeroką oglądalnością. Wysoki poziom wymaga zagłębienia się w specjalistyczne szczegóły. No a szczegóły znudzą przeciętnego "władcę pilota". Albo popularność albo specjalizacja.
Denerwowałoby mnie to gdyby nie było internetu i gdyby TV było podstawowym źródłem wiedzy/informacji. Na szczęście tak nie jest i można mieć serdecznie w nosie to co tam się pojawia.

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:51:11 przez MDW
[#28] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@MDW, post #27

Heh, mam podobnie. Ja autentycznie nie wiem jakie kanały mam w Tv poza Cartoon Network, Disney Channel i Nickodeleon. Nie wyobrażam sobie bym miał, w dzisiejszych czasach, oglądać TV.
[#29] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@MDW, post #27

Czepiacie się miało być o latach 90., a to nie tylko Amiga, więc jest ok. dla dzieci i młodzieży super. Gdyby tak jeszcze mogli przeżyć choć miesiąc w PRL-u.
[#30] Re: O Amidze w programie Niezapomniane lata 90.

@michalmarek77, post #28

Sądziłem,że to kanał Discovery Channel a tu tylko zbieżność nazw.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem