Komentowana treść: Nowe urządzenie A500Flash
[#1] Re: Nowe urządzenie A500Flash
dwie stówy za takie g... Już pędzę, gdzie mój portfel?
[#2] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@snajper, post #1

A mi się podoba, biorę jak będzie do sześćsetki
[#3] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@snajper, post #1

A g... Cię obchodzi ile to kosztuje. Ktoś Ci każe kupować?
[#4] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@km-l, post #3

Bo snajper pewnie by zrobił za pińdziesiąt. Człowiek o wielkich ustach i pustym mózgu.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 19:40:37 przez Krashan
[#5] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@km-l, post #3

i tu masz rację, mnie akurat to g... obchodzi, bo już mam przełącznik kickstartów. Ale cenę najwyraźniej w jakimś celu podają, bo gdyby nikogo nie obchodziła, to by tego nie robili - więc każdy może ją skomentować. Jak Ty masz ciśnienie na przełącznik i kasa Cię uwiera, to kupuj, też nikt Cię na smyczy nie trzyma. Chyba.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 20:07:52 przez snajper
[#6] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@snajper, post #5

Z tego co pamiętam odnośnie możliwości to jedyny taki bajer z programowaniem kicka z poziomu amigi. Łatwo jest duplikować czyjąś pracę, ale zrobić coś własnego, nowego i pożytecznego, a zbierać za to grosiki - tego jakoś nie robi nikt. Biorąc pod uwagę poświęcony czas i zasoby tego typu projekty kosztują nawet kilkadziesiąt tyś. PLN. Chcesz to zaprojektuj lepsze i sprzedawaj taniej. Droga wolna. Rzecz w tym, że jak ktoś ogarnia FPGA, projektowanie PCB i pisanie wstawek do istniejącego firmware to jego godzinowa stawka jest wielokrotnie większa niż 12PLN netto. Poświęć swój wolny czas tracąc właśnie tyle za każdą godzinę. Sprzedawaj zarabiając grosze. Ciekaw jestem jak szybko zrezygnujesz.
[#7] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@snajper, post #1

Swoją dezaprobatę, brak akceptacji, niezadowolenie i krytykę można prezentować w sposób znacznie bardziej przystępny niż chamskie zachowanie obrażające czyjąś ciężką pracę. Ban na 3 miesiące (poprzednio było 6 tygodni, więc zgodnie z regulaminem kolejny ban jest dwa razy dłuższy).
[#8] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@mailman, post #7

Dobra reakcja.
[#9] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@vojo, post #2

Wszystko zależy od tego czy będzie zainteresowanie taką wersją.
[#10] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@snajper, post #1

Jest sprawą bezdyskusyjną, że spidi odwala kawał dobrej roboty.
A znając jego tępo pracy, niedługo będziemy cieszyć się wichrami jupi!

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 07:11:37 przez movin
[#11] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@movin, post #10

Spidi a może jakiś Halny 030 ?
[#12] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@Grisza, post #11

Miś raczej, trzymamy się nazewnictwa lotniczego:).
[#13] Re: Nowe urządzenie A500Flash
Brawo Ten Pan! OK
[#14] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@spidi, post #9

A może takie rozszerzenie 2MB Chip do A2k?
[#15] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@snajper, post #1

Mi też kopara opadła jak zobaczyłem tę cenę, bo spodziewałem się czegoś w granicach 150zł. Autor raczej kroci nie zrobi na tych kilku sztukach które by sprzedał, więc cena ma pewnie zrekompensować poświęcony czas na te kilkanaście sztuk.
[#16] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@sanjyuubi, post #15

Ależ panowie przecież nikogo nie zmuszam do kupna tego. Kto będzie chciał to kupi. Kto potrafi sobie zrobić, ten zrobi.
Tyle z mojej strony.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 13:18:54 przez spidi
[#17] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@spidi, post #16

Mi też cena wydaje się wygórowana ale... Właśnie. Talent i czas poświęcane dla tak wąskiej grupy zainteresowanej tymże sprzętem w pełni usprawiedliwiają koszta, choć sam w pewnym stopniu nie zgadzam się z taką sytuacją.
[#18] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@spidi, post #16

Jak rozumiem, cena jest dla kazdego, tj. rowniez dla klientow zagranicznych.

Wiec jak za taki gadzet dla kogos to za duzo, niech jedzie np. do UK i za tam zarobione funciaki kupuje, gwarantuje, ze naowczas odczuwalnosc ceny znacznie spadnie.
[#19] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@DiskDoctor, post #18

Zależy jak kto na to patrzy. Jeśli mógłbyś kupić A600 czy A1200 poniżej 50 euro to na pewno za takie rozszerzenie nie dasz więcej niż 10 euro. Tutaj masz rozszerzenie pamięci do A500 za 10e i jak na razie nie ma chętnego a to ledwo jedna godzina pracy za granicą.
[#20] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@Leon, post #19

Jeśli mógłbyś kupić A600 czy A1200 poniżej 50 euro to na pewno za takie rozszerzenie nie dasz więcej niż 10 euro.


Tu bym się kłócił. To, że można tanio kupić np. A600 nie znaczy, że wszystkie do niej akcesoria też mają być automatycznie tanie. Zresztą jak pisano wcześniej, nie ma przymusu kupowania.
[#21] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@DiskDoctor, post #20

Pisałem, że za takie rozszerzenie nie dałbym więcej niż 10 euro. Oczywiście za kartę 030 do A600 mógłbym spokojnie dać 3 razy więcej. Ja rozumiem, że zrobienie takiej karty kosztuje i nie mam pretensji do ceny. Taniej nie da się zrobić żadnego rozszerzenia.
[#22] Re: Nowe urządzenie A500Flash

@Leon, post #19

bo nie wie gdzie sprzedać :
tu
tu 2
tu 3

wszystko sprzedane


Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 08:03:38 przez Dorian3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem