Komentowana treść: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio
[#1] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio
Ten wywiad w dużej mierze pokrywa się z odpowiedziami z AmiWigilii, nawet przez chwilę myślałem, że to transkrypt jest.
[#2] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio
Portal graczy PPE przeprowadził wywiad z Rafałem Belke

Co za dużo to niezdrowo - dajcie już chłopakowi spokój.
[#3] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio
Świetny wywiad. Przy okazji, gdy zobaczyłem okładkę do ACS 6/99 to aż łezka zakręciła mi się w oku. Był to pierwszy numer, w którym ukazał się mój artykuł (strasznie kiepski, patrząc z perspektywy lat). Jednak wtedy, dla mnie, takiego gówniarza z liceum to był istny Mount Everest! To było spełnienie marzeń - współtworzyć swój ulubiony magazyn. Wspaniałe czasy
[#4] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio
A można gdzieś dostać zobaczyć wszystkie numery acs ?.
[#5] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@SzaryWilk, post #4

Wpisz w Google - amiga computer studio download.
[#6] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio
Po przeczytaniu tego, i poprzedniego również, wywiadu, zaskoczyło mnie to, że RB nie był jakimś wyjątkowo zapalonym fanem Amigi, a raczej miał do tego sprzętu typowo użytkowe, bezemocjonalne podejście.
[#7] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@R-Tea, post #6

Ja mam takie podejście do peceta. To jest tylko kawałek mebla który odpala program np. do muzyki, wideo, internetu lub grę. Więcej w tym filozofii nie ma.
[#8] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Andrzej Drozd, post #7

Za 30 lat gdy twój na stałe podłączony do mózgu komputer będzie mówił ci co masz robić i co jest dla ciebie dobre... pomyślisz o tym starym blaszanym PeCecie na którym dziś grasz i oglądasz filmy... i pomyślisz, że on miał duszę
[#9] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Vato, post #8

Spoko, nie jest tak źle. Ja peceta naprawdę uważam za mebel. Odpala mi potrzebne programy, np. do obróbki muzyki lub do obróbki wideo. Teraz korzystam z przeglądarki WWW z takiego mebla. Wszystkie programy na Windows to sa meble użytkowe i sprzęt AGD. Na jednym coś robię (jak nie ten program to inny) i wynikiem jest .wav lub .mp3, na innym coś robie (jak nie tego, to użyje innego) i wynikiem jest .avi. Jak nie tej przegladarki WWW, to użyję innego mebla i wynikiem będzie wpisany tutaj tekst...szeroki uśmiech

Jedynym softem z duszą na tym meblu, jest WinUAE. Gdy odpalam na nim np. PPainta, to czuję magię. Gdy odpalam grę na WinUAE, to czuję magię, ponieważ gry w które gram/grałem kiedyś na Amidze mają magię.OK
Moje dwie A1200 maja magię i duszę. Ponieważ Amiga jest magiczna. Amiga RULEZ! szeroki uśmiech
[#10] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Andrzej Drozd, post #9

Jedynym softem z duszą na tym meblu, jest WinUAE. Gdy odpalam na nim np. PPainta, to czuję magię. Gdy odpalam grę na WinUAE, to czuję magię, ponieważ gry w które gram/grałem kiedyś na Amidze mają magię.


Ta nie żadna magia tylko nostalgia i sentyment
[#11] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Jazzcat, post #10

Jedynym softem z duszą na tym meblu, jest WinUAE. Gdy odpalam na nim np. PPainta, to czuję magię. Gdy odpalam grę na WinUAE, to czuję magię, ponieważ gry w które gram/grałem kiedyś na Amidze mają magię.


Ta nie żadna magia tylko nostalgia i sentyment


To nie żadna nostalgia to starość i zgrzybialość

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 11:46:17 przez TomK
[#12] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Jazzcat, post #10

[#13] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Jazzcat, post #10

Jednak to magia. Dla mnie te rzeczy nie są nostalgiczne, czy sentymentalne bo używam ich na co dzień. To nie jest tak, że używam współczesnych maszyn i wspominam sobie Amigę. To, że coś jest "na Amigę" działa na mnie w magiczny sposób. Tak było również za czasów czasopism Magazyn Amiga i Amiga Computer Studio. Każda gra, każdy nowy tytuł wychodzący na Amigę mnie bardzo poruszał. Netu używam na PC, bo takie są realia odnośnie netu - trzeba mieć odpowiedni komputer i odpowiedni soft. Żeby było to przystępnie mam PC. Jeśli chodzi o Amigę - używam tego, co napisano specjalnie dla niej.
[#14] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@TomK, post #11

Kiedyś to była prawdziwa nostalgia, ech... Nie to co dzisiaj.
[#15] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@recedent, post #14

Kiedyś tak. I jeszcze ta wiara, że Amiga się jeszcze odrodzi po upadku CBM. Ale sen na jawie się skończył jak popatrzy się na te wszystkie lata i fakt, że Amigowcy zostali krótko mówiąc wydymani przez cwaniaków, którzy na tej nostalgii bazowali.
[#16] Re: Rozmowa z redaktorem naczelnym Amiga Computer Studio

@Andrzej Drozd, post #9

Ja mam nieco inne zdanie, ale to może wynika z faktu, że swojego blaszaka składałem sam, dużo w nim grzebałem i inaczej to postrzegam.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem