Komentowana treść: WinUAE 3.3.0
[#1] Re: WinUAE 3.3.0
ten program to już klasyka OK
[#2] Re: WinUAE 3.3.0

@sigma2pi, post #1

Pozycja obowiązkowa dla każdego dzisiejszego Win-Amigowca.
[#3] Re: WinUAE 3.3.0

@MDW, post #2

Przynajmniej dzięki Winuae nie interesują mnie wątki o Handlarzach żerujących na biednych amigowcach. O Amigach Neo co kosztują 12k złociszy.
Dzięki Winuae ceny na dzisiaj Amigi Classic mnie śmieszą
[#4] Re: WinUAE 3.3.0

@djpiotrs, post #3

Ale moja Neo Amiga kosztowała 400zł. Mniej niż sam system.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 21:55:16 przez R-Tea
[#5] Re: WinUAE 3.3.0

@R-Tea, post #4

Gratuluję ! Mnie w Winuae interesuje tylko Amiga 68k
[#6] Re: WinUAE 3.3.0

@djpiotrs, post #5

Faktem jest, że kiedy powstał w końcu dobry
emulator, to ceny amig poleciały sporo w dół.

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 22:50:33 przez Andrzej11
[#7] Re: WinUAE 3.3.0

@Andrzej11, post #6

Jakoś nie zauważyłem, żeby ostatnio dołowały - mimo coraz lepszego emulatora...
[#8] Re: WinUAE 3.3.0

@Andrzej11, post #6

Uważam, że to kompletnie nie ma wpływu na cenę. To całkiem inne niezależne, kołysanie butów.
[#9] Re: WinUAE 3.3.0

@Hellena, post #8

Dokładnie, mówiąc szczerze to ceny poszły w górę, przede wszystkim podstawowych zestawów również dzięki UAE- jedni sobie przypomnieli, inni dopiero poznają dzięki UAE ok, racja
[#10] Re: WinUAE 3.3.0

@BULI, post #9

Prawdopodobnie chodzi o krach cenowy z przełomu wieków, kiedy Blizzardy PPC chodziły po dzisiejszej cenie Elsatu 1204. Wtedy ludzie kalkulowali tak: "Kupię sobie PC i będę na nim emulował Amigę szybciej niż na prawdziwym sprzęcie". Amigi sprzedawali za grosze, a potem kupowali PC i używali na nim Windows

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 11:55:09 przez recedent
[#11] Re: WinUAE 3.3.0
Co fajne ten program chodzi nawet na Linuksie. Dawno go nie uruchamiałem, widzę że sporo nowości jeśli chodzi o obsługę rozszerzeń się pojawiło.
[#12] Re: WinUAE 3.3.0

@QkiZ, post #11

Pamietam jak pierwszy raz odpalilem WinUAE na pentiaku 2 266MHz mojej poprzedniej kobiety. To byla jakas testowa wersja z swieza nowoscia - JIT. Bylem w szoku ze dziala to szybciej niz 040/33 z BlizzaPPC. To wlasnie jedna z przelomowych rzeczy w tym sofcie. Kolejne to obsluga kart uae* (uaegfx, uaenet i innych) oraz emulacja kart PPC. Szkoda ze plugin qemu sie praktycznie nie rozwija i duzo rzeczy nie dziala (prodi scenowe, MorphOS classic i inne) lub dziala wooolno.
[#13] Re: WinUAE 3.3.0
Czy do tej wersji jest jakiś plik lokalizacyjny z językiem polskim i gdzie można go pobrać? Kiedyś pod tym adresem można było pobrać lokalizacje http://winuae.pl/index.html ,niestety pod tym adresem strona już nie działa.
[#14] Re: WinUAE 3.3.0

@waldiamiga, post #12

Ja WinUae, a właściwie jeszcze uae odpaliłem na Pentium 166Mhz MMX pod DOS, była taka wersja, ale działało wtedy dość kiepsko. Obecnie ten soft po prostu miażdży. Dzięki temu mogę poczuć Amigę taką o jakiej marzyłem i jakiej nigdy nie będzie, taki POWER! , przy którym mięknie PowerPC

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 20:53:49 przez sigma2pi
[#15] Re: WinUAE 3.3.0

@sigma2pi, post #14

Chcialbym tylko zauwazyc ze ten POWER o ktorym piszesz nie wynika wprost z tego ze emulator jest coraz szybszy (choc pewnie w jakims stopniu jest) tylko z faktu ze kiedys odpalales go na P166 a teraz pewnie na jakims PentumPincet CoreFafnascie Srylion GHz.
[#16] Re: WinUAE 3.3.0

@Phibrizzo, post #15

nie no, poprawiło się bardzo dużo na wielki plus, to zupełnie inny nowy program w porównaniu do wersji sprzed prawie 18 lat, a kogo to teraz interesuje, ile Ghz ma pod maską hardware co napędza WinUAE, ważne żeby chodziło jak piorun, nawet najgłupszy smarkfon ma najmniej dwa jajka każde po 1Ghz i setki MB RAM..., dlatego WinUAE/UAE to najlepsza rzecz (choć to nie ma wymiaru materialnego) na której można poczuć prawdziwą Amigę naszych marzeń, jaką wyprodukowano po upadku C<.
[#17] Re: WinUAE 3.3.0

@QkiZ, post #11

Na Linuksie to chyba tylko pod pakietem WINE (tak właśnie odpaliłem WinUae na moim Ubuntu 14.04 LTS). Bo pod Linuksa jest FS-UAE.
[#18] Re: WinUAE 3.3.0

@Andrzej11, post #6

To chyba żyjemy w dwóch innych wymiarach. Kiedy kupowałem blizzarda III (potem zamieniłem na IV) z kooprocesorem 68882 50 MHz zapłaciłem za niego około 1999 lub 2000 roku 350 albo 400 zeta, z czego 100 pln to sam simm 16MB. Dziś ludzie dają za to 1000 pln od ręki. Za Zorro II + Oktagon 2008 dałem 80 pln, dziś pewnie ze 400 za taki zestaw. Za nową Amigę 500 dałem co prawda 8,8 miliona (880 pln) w roku 1993, ale już używane A1200 około 1999 roku chodziły w granicach 100-200 pln. Uszkodzone płyty od A1200 chodziły w tamtym czasie po 30-40 zeta. Drogie natomiast były wtedy dyski. Za dysk 2,5 cala ale z badsectorami - 60 MB musiałem zapłacić 100 pln, a za 290 MB 3,5 cala też w tych granicach. potem około roku 2003-4 było już lepiej, dyski po 840 MB WD Caviar kupowałem za kilkadziesiąt złotych. Ale nie wszystkie dyski to dotyczy bo np. SCSI 50 pin (rózne pojemności od 1 do 2,1 GB) tendencja odwrotna. W 2004 roku kupiłem 4 takie dyski po 20 pln sztuka. Dziś cwaniaki sprzedają takie dyski po kilkaset złotych. Oczywiście mówię o cenach z rynku wtórnego (za wyjątkiem A500 za 8,8 bańki - to cena ze sklepu).
[#19] Re: WinUAE 3.3.0

@Bibek, post #18

zapłaciłem za niego około 1999 roku 400 zeta


czyli około 0,24 ówczesnej średniej krajowej brutto

Dziś ludzie dają za to 1000 pln od ręki


czyli około 0,25 współczesnej średniej krajowej brutto

Porównywanie cen bez uwzględnienia dochodów jest po prostu głupie.
.
[#20] Re: WinUAE 3.3.0

@rePeter, post #19

Sam udowadniasz wyciągając średnią krajową, że ceny nie spadają. Przeczytaj posta do którego się odniosłem.
[#21] Re: WinUAE 3.3.0

@Bibek, post #20

A to OK, źle zrozumiałem intencje, (podałeś różne kwoty bez wyjaśnienia czego dowodzisz).

W każdym razie, sprzęt komputerowy relatywnie bardzo mocno staniał ale jest taka granica, po przekroczeniu której sprzęt staje się retro albo kultowy i zaczyna drożeć.

W tej chwili czasy tanich Amig mamy już za sobą.
[#22] Re: WinUAE 3.3.0

@rePeter, post #21

Taniej już nie będzie, bo sprzęt się wykrusza :/ Co do samego WinUAE (żeby nie robić OT) plus był taki, że można było zobaczyć jak Workbench wygląda pod RTG bez konieczności kupowania karty GFX, no i gry typu Napalm, Fundation czy Payback chodziły w końcu w należytej prędkości. Niestety na Ami była to trochę katorga, przynajmniej dla kogoś kto miał blizza IV i 32 mega ramu.
[#23] Re: WinUAE 3.3.0

@rePeter, post #21

Fajną masz stronę . To jest jakiś szablon czy sam wykonałeś ?. A propos Sharp, to w latach 80 miałem na szkolnym kółku komputerowym taki model z magnetofonem i małą drukarką, chyba to był MZ-700, jak sobie przypominam po obrazkach.
[#24] Re: WinUAE 3.3.0

@sigma2pi, post #23

Fajną masz stronę . To jest jakiś szablon czy sam wykonałeś


Dzięki, wykonałem sam ale dziś bym się tym kodem nie chwalił

taki model z magnetofonem i małą drukarką, chyba to był MZ-700


Full wypas, kolor, lepszy niż mój MZ-80K ale już wtedy w porównaniu Atari i Commodore grafika i dźwięk marny
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem