Komentowana treść: NewFilemaster 3.2 beta 3
[#1] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3
Piękna wiadomość na dobry początek dnia szeroki uśmiech
[#2] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@miro_78, post #1

Mój ulubiony file manager od lat

Trochę paradoksem było fakt, że autor, który tak prężnie działa w amiświatku pracując nad WinUAE nie ulepszał już swojego innego projektu jakim jest FM.

Na A600 bez dysku pod WB 2.0 spełniał dodatkową rolę pokazywaczki obrazków i odgrywarki modów i sampli oraz file/disk hex editora.
[#3] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@pong777, post #2

FM przestałem używać wieki temu, ponieważ był niestabilny i miał problem z długimi nazwami. Już mi się nie chce przesiadać. Zostaję przy Directory Opusie.
[#4] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@Andrzej Drozd, post #3

FM przestałem używać wieki temu ... zostaję przy Directory Opusie


FM vs DOpus (z tego co pamiętam)
FM dużo lżejszy, super na dyskietkę,
DOpus mega konfigurowalny ale cięższy, super na HD, kiedyś niezbędny w codziennym używaniu rozbudowanej Amigi,
.
[#5] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@rePeter, post #4

Tak lekkość FM to super sprawa, więc zaczynałem z FM na gołej A500, później to już tylko DOpus, aż do teraz ok, racja
[#6] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@BULI, post #5

Skąd pobrać bgui.library v41 wymagany przez program?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 18:44:23 przez simka113
[#7] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@simka113, post #6

z Aminetu
[#8] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3
Kiedyś to był mój podstawowy program na Ami do plików i nie tylko. Startowałem od wersji 2.2, ale potem przeskoczyłem na nową 3.. Program był lekki i mieścił się nawet na dyskietce razem z systemem i podstawowym softem (skompresowane Imploderem ew. PP). Bardzo miła wiadomość, soft nadal rozwijany, ale w między czasie poznałem też nieco DOpusa 4.x, to nadal mam FM, jakby co, pora więc zaktualizować :)
[#9] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@Andrzej Drozd, post #3

FM przestałem używać wieki temu, ponieważ był niestabilny

Używam Filemastera 2.2 od ponad 20 lat i jest to bardzo stabilny program. Nie pamiętam żeby się kiedykolwiek zawiesił (na 020, 030 czy 040).
[#10] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@PopoCop, post #9

Chodzi o wersję 3.x na początku lat 2000.
A jak FM 2.2 wyświetla długie nazwy plików pod SFS?
[#11] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@Andrzej Drozd, post #10

FM2.2 nie obsługuje długich nazw.
I nie jest ważne czy to sfs, pfs, ntfs czy fat.
[#12] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@miro_78, post #1

komenda FM powinna być w C: od razu z pojawieniem się Workbencha :)
Nie wyobrażam sobie życia bez tych 70 kb
[#13] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@AmigaPL, post #12

Nowości niewiele.Kilka podpiętych programów.Czy naprawdę radzi sobie z partycją ntfs?
[#14] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3
Moj ulubiony program do zarzadzania plikami. Szybszy, bardziej przejrzysty i wygodniejszy w obsludze niz DOpus.
[#15] Re: NewFilemaster 3.2 beta 3

@simka113, post #13

Coś dziwnego się u mnie dzieje. Mianowicie zjada z 64 MB do 14 MB Fastu po uruchomieniu. Nie wiem czego jeszcze chyba nie przez posiadanie dwóch partycji w PFS!?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem