Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9
[#121] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #120

A ja myślę że tu nie potrzeba autorytetów, tylko użytkownika Pegasosa1 który zrobi test. Czyli może być np. Slam Tilt i emulacja co jedną klatkę z pełnym dźwiękiem.
Bo gdy ktoś nie pamięta czy grał na G4, czy może jednak na G3 600 MHz, to później powstają świetne mity.OK

Tak czy inaczej chodzi o to, że JIT odnosi się do 68k, a nie do układów graficznych i w tym przypadku potrzebny jest po prostu mocny komputer.OK
[#122] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Andrzej Drozd, post #121

Czyli może być np. Slam Tilt i emulacja co jedną klatkę z pełnym dźwiękiem.


Może też być co dwie klatki, powiedz jaka będzie różnica w odczuciu płynności, lub jak wolisz ile klatek/sek wyciąga SlamTilt na A1200 w Lores i/lub Laced w trybie multiball.

Bo gdy ktoś nie pamięta czy grał na G4, czy może jednak na G3 600 MHz, to później powstają świetne mity.


Z matematyki szkoły ponadgimnazjalnej: "Alternatywa zdań jest prawdziwa, gdy jedno z tych zdań jest prawdziwe, a także, gdy oba zdania są prawdziwe"

Tak czy inaczej chodzi o to, że JIT odnosi się do 68k, a nie do układów graficznych i w tym przypadku potrzebny jest po prostu mocny komputer.


Dwa i pół roku temu odpowiedziałem.
[#123] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Andrzej Drozd, post #116

U mnie na Pegasosie gry pod AGA chodzą bez klatkowana. Ponadto Pegasos z G4 1Ghz jest znacznie szybszy od Pentiuma 3 500 MHz. Łapiesz za słówka, a sam piszesz nieprecyzyjnie.

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 09:39:08 przez AS
[#124] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #111

Tak, a w real amidze pstrykasz palcami i wszystko się podłącza i instaluje samo...

Rozumiem, że swojego Power Maca G5 kupiłeś z zainstalowanym dyskiem twardym i CD-ROMem, więc również nie musiałeś instalować tego osprzętu.

Chodziło mi o to, że emulacja działania HDD i CD-ROMu w UAE stwarza dodatkowe, niepotrzebne problemy.

Ja nawet nie mam już w domu miejsca na nowego PC-ta jak Power Mac G5, czy AmigaOne X1000. Po co mam kupować nowy mebel? Gdyby taki Power Mac, czy AmigaOne rzeczywiście zastępował PC-ta we wszystkim to czemu nie.

Bagatelizuje się problem braku oprogramowania, podczas gdy jego jest naprawdę mało. I z tego małego zbioru tylko niewielka część to oprogramowanie niezawodne.

Ja rzeczywiście krótko korzystam z Sama440ep i można rzec, że dopiero liznąłem systemu NG. W praktyce ten system ma tylko jedną godną uwagi przeglądarkę: OWB i chodzi ona co najwyżej z dostateczną prędkością. I wiesza się co jakiś czas.

Rozdźwięk pomiędzy moim doświadczeniem i programistów NG takich jak Kas1e daje o sobie znać. Ja mało korzystałem z systemu NG, ale z drugiej strony - programiści NG już odzwyczaili się od Amigi klasycznej i w konsekwencji, nawet nie wiedzą jak poprawnie pod Amiga OS programować.

Tłumaczą to w ten sposób, że programowanie pod API Amiga OS jest jak programowanie pod Windows 3.11.

Wołają o ochronę pamięci, której nie ma w Amiga OS, ale nie potrafią korzystać z programów, które coś na kształt ochrony pamięci zapewniają, czyli Enforcera i innych narzędzi. Po prostu sprawdzenie programu Enforcerem wymaga ekstra wysiłku.

Ja "siedzę" w Amiga OS 3.1 od długiego czasu i znam jego walory, ograniczenia i możliwości. Dla mnie ten system jest najfajniejszym systemem "amigowym", bo został opracowany za Commodore, kiedy Amiga miała swój najlepszy czas. Proszę się nie obrażać za te słowa - wiem, że MorphOS dla wielu jego użytkowników jest uznawany za taki lepszy Amiga OS, pozbawiony jego wad.

I rzeczywiście, może tak być. Ja po prostu inaczej widzę rozwój systemu Amiga OS 3.1 i wygląda on inaczej, aniżeli to co doświadczyliśmy od AmigaOS 3.5.

NG cały czas próbuje ścigać się z PC. A powinno przyhamować trochę i uzupełnić braki w oprogramowaniu. Najlepiej przenieść porządną przeglądarkę z czasów Netscape Navigator, zadbać o jej niezawodność i w tym miejscu się zatrzymać na pewien czas. Bo ta gonitwa nie ma sensu. No, ale takie jest moje zdanie i wiem, że różni się ono od opinii użytkowników systemów NG.
[#125] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Hexmage960, post #124

Ech, Minniat. Jak chcesz używać systemu Amigi i korzystać z LCD to nieporównywalnie wygodniej jest to robić na emulatorze czy NG. Amiga jest osom z CRT i do gier/dem. Cos więcej? Niepotrzebna meczarnia.
[#126] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@michalmarek77, post #125

Czyli jeśli koduje się etc. piszę coś w ASM C czy AMOS... To lepiej jest to robić na monitorze CRT, to ciekawe. Reasumując jak się napromieniuje czaszkę od kineskopu to pewnie lepsze tricki wychodzą, w kodzieOK
[#127] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@TechNineWonder, post #126

Zwolennicy starych kompów będą je pieścić z kolei ci lubujący się w nowinkach będą się bawić emulatorami czy to sprzętowymi, czy programowymi.
Jeden woli tylko pograć w stare gry a inny chce wyciskać siódme poty z dopalonego współczesnością starego kompa, jeszcze inny wybierze całego nowego kompa do tej zabawy.
Jedni lubią jak im dema chodzą, inni wolą Quake'a odpalać 2 klatki na sekundę.
Nie musimy się dzielić ludzie. Wystarczy akceptować różne gusta i po problemie ok, racja
[#128] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Vato, post #127

No pewnie, ale czasami nie które wypowiedzi są obsceniczne i to przeważnie userów którzy nie używają Classica lub też mają go gdzieś na półce po to aby mieć.

To tak jak by monitor LCD był jakimś grzechem albo laserowa myszka lub też nawet dyskietki 2HD bo przecież Amiga oryginalnie była wyposażona w stacje DD. Nie wspomnę już o emulatorze FDD, ACA bo jest od Jensa i nie jest Blizzem.

To chyba normalne że każdy dąży do tego aby używało mu się tego Classica jak najlepiej.

Wydaje mi się że jeśli ktoś jest prawdziwym Retro Graczem to powinien mieć w domu, żarówki z włóknem wolframowym. Ponieważ światło z żarówki LED nijak odwzorowuje klimat lat 90-siątych. Już o meblościance i pufach z epoki nie wspone.

Żarówki z włóknem wolframowym są osom, LED-y psują klimat, a najlepiej koło moitora lub telewizora mieć lampę naftową.OK 100% oldskul.

Nie musimy się dzielić ludzie. Wystarczy


No pewnie że nie , bo to jest bez sensu.
[#129] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@TechNineWonder, post #128

Tylko ze my się nie dzielimy tylko kłócimy a to jest różnica.
[#130] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@SzaryWilk, post #129

No takie wrażenie miałem, że to już jest podział... a szkoda w tak niszowym hobby się jeszcze rozdrabniać ok, racja
Ja lubię klasyki + nowe technologie z zachowaniem oryginalnych podzespołów np. procków itp.
ACA jest jak najbardziej OK (jak o mnie chodzi).
Jednak super karta Vampir już dla mnie troszkę wystająca poza mój osobisty retro margines. Chociaż uznaję ją za bardzo dobry projekt i pełen szacunek dla twórcy.

Jednak nie mam zamiaru wmawiać tego innym, że dana karta nie jest koszerna. Możliwe, że sam ja kiedyś kupię jak mi się widzenie zmieni... bo może się zmienić.
Niech wszyscy robią co chcą i się bawią na zlotach. Im nas więcej tym fajniej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 15:43:46 przez Vato
[#131] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Vato, post #130

Commodore zastosowało technologie FPGA już w 1992 roku i był to chip Xilinx XC2064. Który maił swoją premierę w 1985 roku, czyli teoretycznie Amiga od początku mogła być w FPGA. W praktyce pewnie cena była by nie realna.


Zastanawia mnie tylko jedno czym Oni to programowali jeśli The Best Machinie in The World is AMIGA. Miała dopiero premier w 1985?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 16:10:34 przez TechNineWonder
[#132] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Hexmage960, post #124

Rozumiem, że swojego Power Maca G5 kupiłeś z zainstalowanym dyskiem twardym i CD-ROMem, więc również nie musiałeś instalować tego osprzętu.


Nie no, ja Cię prosza...
Komputer kupuje się kompletny. Wkłada się do środka płytę instalacyjną z MorphOSem i po kilku chwilach z instalatorem jest gotowy do pracy. Nie, nie wkładałem do środka DVD, dysku twardego, pamięci, ani procesora, to wszystko już tam było.

Chodziło mi o to, że emulacja działania HDD i CD-ROMu w UAE stwarza dodatkowe, niepotrzebne problemy.


Ale po co cokolwiek emulować pod UAE, skoro oprogramowanie, które chodzi "z dysku" albo "z CD-ROMu" w dużej mierze uruchomisz bez emulacji? pomysł

Ja nawet nie mam już w domu miejsca na nowego PC-ta jak Power Mac G5, czy AmigaOne X1000.


Ale masz miejsce na PC-ta jak Twoja A4000?
Mam pomysł - kup Maka Mini, on ma coś z 16x16 cm i 5 cm wysokości, jakoś go zmieścisz.

programiści NG już odzwyczaili się od Amigi klasycznej i w konsekwencji, nawet nie wiedzą jak poprawnie pod Amiga OS programować.
Tłumaczą to w ten sposób, że programowanie pod API Amiga OS jest jak programowanie pod Windows 3.11.


Którzy programiści się odzwyczaili? Liczba mnoga, znaczy co najmniej dwóch. Możesz ksywy podać?
Można programować zgodnie z API, ale przy wykorzystaniu tego, co dają nam bardziej współczesne amigowe wynalazki choćby (MUI 4 albo wyższe, albo Reggae). Czemu mamy na siłę używać GadToolsa?

Dla mnie ten system jest najfajniejszym systemem "amigowym", bo został opracowany za Commodore


To rzeczywiście mocny argument

Najlepiej przenieść porządną przeglądarkę z czasów Netscape Navigator


Nabijasz się, czy serio mówisz? AmigaOS ma porządną przeglądarkę z czasów Netscape Navigator, IBrowse się nazywa. I jest równie użyteczna w renderowaniu współczesnych stron internetowych co NN.
[#133] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@recedent, post #132

Ostatnio odpaliłem Netszkapę z ciekawości (OSX 10.4 w trybie emulacji OS9), masakra taka że szkoda słów, nie wiem kto by chciał czegoś takiego używać dzisiaj.

------edit

ja Cię prosza...


jo Cie prosza

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 17:19:56 przez agrajek
[#134] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #133

Ostatnio odpaliłem Netszkapę z ciekawości (OSX 10.4 w trybie emulacji OS9), masakra taka że szkoda słów, nie wiem kto by chciał czegoś takiego używać dzisiaj.

A mógłbyś rozwinąć dlaczego masakra? Współczesne strony Ci nie działają na Netszkapie? Czy może coś innego?

Widzę, że nie rozumiecie o co się rozchodzi. Po prostu ja nie chcę Orygin Web Browsera, który działa wolno i się wiesza co jakiś czas. Chcę przeglądarkę starszą, ale szybką i niezawodną, czyli coś na kształt Navigatora (IBrowse czegoś takiego nie spełnia).

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 17:59:07 przez Hexmage960
[#135] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Hexmage960, post #134

Nigdy nie używałem OWB rodem z AmigaOS4, ale morphosowy Odyssey nie wiesza się sam z siebie (chyba że zabugowany webkitowy JavaScript engine zje całą dostępną pamięć, ale jeśli RAMu jest mało to wtedy wyłączasz przeglądarkę i uruchamiasz ją ponownie). Starszy, ale szybszy jest Sputnik (na bazie KHTML), możesz wypróbować na dowolnym MorphOSie jedną i drugą przeglądarkę i zobaczyć co Ci bardziej pasuje. Albo (jeśli wolisz Firefoxy) zrobić sobie dual boota do OSX i przeglądać pod TenFourFoxem.
[#136] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@recedent, post #132

Nie no, ja Cię prosza...
Komputer kupuje się kompletny. Wkłada się do środka płytę instalacyjną z MorphOSem i po kilku chwilach z instalatorem jest gotowy do pracy. Nie, nie wkładałem do środka DVD, dysku twardego, pamięci, ani procesora, to wszystko już tam było.

No i fajnie. Amigę musiałem złożyć sam.

Ale po co cokolwiek emulować pod UAE, skoro oprogramowanie, które chodzi "z dysku" albo "z CD-ROMu" w dużej mierze uruchomisz bez emulacji? pomysł

Zgoda. Ale mnie AmigaOS4/MorphOS nie za bardzo nada się do programów, które używam. Przykład? Na AmigaOS4 jest TuneNet - całkiem fajny program do słuchania modułów. Jednak na Amigę mam szereg innych programów, które sprawują się lepiej z klasycznymi modułami. HippoPlayer, DeliTracker, EaglePlayer, MultiPlayer... itd. Mam trackery - OctaMED, StoneTracker... itd. I szereg innych programów. Wątpliwe, by te programy działały bez problemów na AmigaOS 4. Ja chcę tych problemów uniknąć.

Ale masz miejsce na PC-ta jak Twoja A4000?
Mam pomysł - kup Maka Mini, on ma coś z 16x16 cm i 5 cm wysokości, jakoś go zmieścisz.

No fakt, Mac Mini jest malutki. Mnie bardziej nie chodziło o rozmiar, ale o duplikowanie zastosowań z PC-tem.

Którzy programiści się odzwyczaili? Liczba mnoga, znaczy co najmniej dwóch. Możesz ksywy podać?
Można programować zgodnie z API, ale przy wykorzystaniu tego, co dają nam bardziej współczesne amigowe wynalazki choćby (MUI 4 albo wyższe, albo Reggae). Czemu mamy na siłę używać GadToolsa?

Podałem za przykład Kas1e, ale jestem pewien, że dotyczy to też innych programistów AmigaOS4. Chodziło o to, że oni odzwyczaili się od Amigi i założeń jej systemu. Ale poza tym Kas1e to bardzo fajny gość, który pewnie myśli pragmatycznie.

Nabijasz się, czy serio mówisz? AmigaOS ma porządną przeglądarkę z czasów Netscape Navigator, IBrowse się nazywa. I jest równie użyteczna w renderowaniu współczesnych stron internetowych co NN.

Mówię serio. Być może jestem zbyt nostalgiczny i to widać. Mam ogromny sentyment do przeszłości. Nikt chyba nie zaprzeczy jednak, że Netscape to (była?) poważna firma, zaś Navigator to porządny komercyjny program (zresztą jak Internet Explorer). I o to tu chodzi.

Friedenowie portują Firefoksa. I nie dają rady, co rozumiem - program jest kolosalny. No to może zatrudniliby firmę informatyczną, której zleciliby napisanie przeglądarki na AmigaOS4. Nadal dziwię się czemu tego nie zrobiono.

Że to hobby? Ale chyba nie dla Friedenów...
[#137] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Hexmage960, post #134

Po prostu ja nie chcę Orygin Web Browsera, który działa wolno i się wiesza co jakiś czas.

Wolno działa , na MorphOS OWB to rakieta w porównaniu do np. TenFourFox pod MacOS X 10.5.8 na tym samym komputerze . No i nic mi się nie wiesza ;) .

Chcę przeglądarkę starszą, ale szybką i niezawodną, czyli coś na kształt Navigatora

Ale przecież stara przeglądarka nie będzie poprawnie wyświetlać stron www, przykładem może być np. IE 6 albo z naszego Amiświatka IBrowse. Naprawdę uważasz, że Netscape Navigator będzie poprawnie działać w dzisiejszych czasach .
Zaufaj, OWB na MorphOS-a jest lekką przeglądarką w porównaniu do np. TenFourFox na Mac OS X :)
[#138] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@AS, post #123

U mnie na Pegasosie gry pod AGA chodzą bez klatkowana.


Jakiego masz Pegasosa?


Ponadto Pegasos z G4 1Ghz jest znacznie szybszy od Pentiuma 3 500 MHz.


Dokładnie tak jest. Pegasos 2 to dość szybka maszyna i nie ma bugów jak Pegasos 1. Nawet doczekała się AOS4.


Łapiesz za słówka, a sam piszesz nieprecyzyjnie.


Jakie słówka? Pisałem o Pegasos 1 i Efice. A generalnie chodziło o JIT w UAE.OK
[#139] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #122

Dwa i pół roku temu odpowiedziałem.


Nie ma tam wypowiedzi użytkownika agrajek.OK
A jeżeli jest, to zacytuj konkretne zdanie przez ciebie napisane.


Może też być co dwie klatki, powiedz jaka będzie różnica w odczuciu płynności, lub jak wolisz ile klatek/sek wyciąga SlamTilt na A1200 w Lores i/lub Laced w trybie multiball.


Może być nawet co trzy, ale to będzie jak słuchanie mp3 na 040/40 MHz. Można przy tych trzech klatkach wypić też ze dwa piwa i będzie nawet analog bez schodów.OK
Tak czy inaczej podwyższamy poprzeczkę. Proszę o testy Alladyna na Pegasos 1 i Efice z full dźwiękiem i co jedną klatkę.OK


Z matematyki szkoły ponadgimnazjalnej: "Alternatywa zdań jest prawdziwa, gdy jedno z tych zdań jest prawdziwe, a także, gdy oba zdania są prawdziwe"


Ale w tym przypadku działa to tak:
Wolfenstein działa na pececie lub działa na Atari 8bit.

Nie widzisz różnicy pomiędzy pomiędzy G3 600 MHz, a G4 1.25 GHz?
Nie możesz napisać że nie pamiętasz, ponieważ wysyłasz info w świat, że praktycznie nie ma pomiędzy nimi różnicy.OK
A to jest nie fer.OK
[#140] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Andrzej Drozd, post #139

Nie możesz napisać że nie pamiętasz


Mogę i co więcej, zrobiłem to, uczciwie zaznaczyłem że albo Peg1 G3/600 albo Mak G4/1.25.

Nie ma tam wypowiedzi użytkownika agrajek.


Ale sama wypowiedź wciąż jest, a istotne jest co tam zostało napisane a nie przez kogo.
(odpowiadał KJB, link który napisałem powinien wskazywać na konkretny post)

Może być nawet co trzy, ale to będzie jak słuchanie mp3 na 040/40 MHz.


Znowu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia, odpal SlamTilta w taki sposób jak opisałem i sam zobaczysz/ocenisz jak wygląda.
Jeśli nie wierzysz na słowo a sam nie masz zamiaru sprawdzić to po co się kłócisz? Dla zabawy?

Tak czy inaczej podwyższamy poprzeczkę. Proszę o testy Alladyna na Pegasos 1 i Efice z full dźwiękiem i co jedną klatkę.


Masz Pega i/lub Efikę żeby testować? Wątpię.
Ja też nigdzie nie stwierdziłem że taki sprzęt posiadam, więc do kogo ta prośba?

Wolfenstein działa na pececie lub działa na Atari 8bit.


Obydwa zdania są prawdziwe, więc wynik alternatywy też jest prawdą.
[#141] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #140

Mogę i co więcej, zrobiłem to, uczciwie zaznaczyłem że albo Peg1 G3/600 albo Mak G4/1.25.


Ale to są dwa różne procesory. O ile na G4 SlamTilt działa płynnie na UAE bez JITa, to na G3 600 MHz klatkuje z full dźwiękiem i co jedną klatkę. Z tego co doczytałem gdzieś w necie, to Mufa napisał że Slam Tilt nie działa na UAE JITem. Czy na MOSie jest podobnie?
Wracając do G3 600 MHz. O ile ten proc jest szybszy od Pentium 3 500 MHz?


Ale sama wypowiedź wciąż jest, a istotne jest co tam zostało napisane a nie przez kogo.
(odpowiadał KJB, link który napisałem powinien wskazywać na konkretny post)


Link kieruje do mojego posta.


Znowu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia, odpal SlamTilta w taki sposób jak opisałem i sam zobaczysz/ocenisz jak wygląda.
Jeśli nie wierzysz na słowo a sam nie masz zamiaru sprawdzić to po co się kłócisz? Dla zabawy?


Jak nie wiem o czym piszę? Napisałem że na 040/40 MHz nie można odsłuchać mp3 w pełnej jakości, czyli 44,1 kHz na High.
A na słowo nie wierzę że G3 600 MHz jest tak mocny jak o nim piszesz. Ja się z tobą nie kłócę. Jak zauważyłeś, swoją odpowiedzią zacząłeś brednioserial, a chodziło tylko o to, że nie ma JITa dla układów specjalizowanych Amig, tylko jest dla 68k.
A dla zabawy to gram w Tomb Raidera(y).OK


Masz Pega i/lub Efikę żeby testować? Wątpię.
Ja też nigdzie nie stwierdziłem że taki sprzęt posiadam, więc do kogo ta prośba?


Przecież wiesz że nie mam.OK
Prośba jest skierowana do użytkowników MOSa z komputerem wyposażonym w G3. Może być ewentualnie Efika.



Obydwa zdania są prawdziwe, więc wynik alternatywy też jest prawdą.


Oba zdania są prawdziwe, ale spróbuj zagrać na Atari 8 bit. Nie zauważysz różnicy?
[#142] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@MDW, post #114

Wszystko co napisałem w tym wątku jest tylko odpowiedzią na dziwne insynuacje jakoby przejście z NG na Classic miało mnie uszczęśliwić i rozwiązać problemy NG. Ostatnio często coś w tym stylu czytam, ten odcinek podcastu przeważył szalę i się (niepotrzebnie) odezwałem. Zawsze mi się wydawało, że różne strony, blogi, fora dążą do tego żeby były na nich dyskusje, komentarze. Na PPA mam wrażenie, że jest odwrotnie. Wszyscy byliby najszczęśliwsi gdyby pod każdym newsem było "komentarzy: 0". Spróbuję się postarać żeby z mojej strony wychodziło ich jak najmniej.


Ja chętnie czytam Twoje komentarze i się w większości z nimi zgadzam, nie odczuwam specjalnie żeby to wadziło czy było złe dla portalu. Kto nie chce czytać 100 komentarzy i odpada po 10 to jego problem i nie ma co się przejmować :P
[#143] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Andrzej Drozd, post #141

Jak zauważyłeś, swoją odpowiedzią zacząłeś brednioserial


Masz rację, wystarczyło nie odpowiadać na Twój zaczepny post.

Już mój błąd szybciutko naprawiam - z mojej strony EOT.
[#144] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #143

Słowo klucz jak się z kim nie zgadzam albo brak mi argumentów to albo brednio serial albo hejter,czy ktoś kogoś zmusza do czytania i komentowania nie, proste,mniej więcej wiadomo kto na forum jest kim i kto uważa co jest amiga a co nie i ja nie widzę problemy żeby się o to spierać nawet 100 lat.
[#145] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@agrajek, post #143

No to i ja przepraszam. Nie chciałem napisać niczego, co może nie spodobać się użytkownikom MOSa. MOS to świetny, amigowy system i dobrze że korzystał z takich rozwiązań jak Pegasos, Pegasos2, Efika oraz aktualnie używa komputerów MAC PPC.
Chodziło mi tylko o JIT w UAEPPC.
[#146] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Andrzej Drozd, post #145

MOS RULEZ!!!
[#147] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@juen, post #146

Mówi się Amiga rulez !Znowu robisz podział.... .
[#148] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@djpiotrs, post #147

Ależ jaki podział. Przecież MorphOS rulez nie wyklucza Amiga rulez.
[#149] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #9

@Krashan, post #148

Grunt/Najważniejsze, że Wszyscy jesteśmy Amigowcami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem