Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #19
[#1] Re: AmiWigilia - odcinek #19
Odcinek z gościem dużego formatu. Bardzo fajnie mi się słuchało. Spidi to bardzo spoko gość! OK

Mnie dziwi jedna sprawa. Chodzi o tę śmieszną unijną regulację związaną z produkowaniem sprzętu elektronicznego z wykorzystaniem starych części, które nie spełniają już jakichś dzisiejszych norm. Moim zdaniem powinna być jakaś możliwość jeżeli robiłoby się to pod hasłem "retro". Mógłby być też np. jakiś limit ilości sprzedanych/wyprodukowanych sztuk żeby nie było nadużyć. Skoro można zarejestrować zabytkowy samochód, który wielokrotnie przekracza wszelkie normy i powoduje zawał serca u ekologów to dlaczego nie pozwolić na limitowane retro w innych dziedzinach?
[#2] Re: AmiWigilia - odcinek #19
Radzik dobrze nakręca do rozbudowy a 2000
Ciekawe jak Jans to robi, że sprzedaje swoje karty z używanymi procami ?

wywiad dobry, małymi kroczkami i powstaną nowe rzeczy do amigi OK
[#3] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@Dorian3d, post #2

Ciekawe że link prowadzi do 18 numeru zamiast 19.
[#4] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@MDW, post #1

Moim zdaniem powinna być jakaś możliwość jeżeli robiłoby się to pod hasłem "retro". Mógłby być też np. jakiś limit ilości sprzedanych/wyprodukowanych sztuk żeby nie było nadużyć.
W praktyce przy „amigowych” ilościach nikt się nie przyczepi, chyba że... tak zwana konkurencja napisze donos. No i jeżeli robisz bez RoHS i deklaracji CE to raczej nie wstawisz towaru do amisklepów, ponieważ one za wprowadzenie takowych wyrobów na rynek mogą zostać ukarane, więc po prostu od Ciebie nie kupią.
[#5] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@Jacol, post #3

Już poprawione OK
[#6] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@Krashan, post #4

Wszyscy jakoś potrafią zrozumieć realia, no poza czarnymi offffcami ;)

No ale Jensowi niebawem też skończą się dobre czasy (swoją drogą musiał znaleźć jakiś kruczek, że pakował stare DRAMy do ACA500 i stare motorolki), a to z tego względu że przepisy zostały zaostrzone. Niebawem to tylko dla wojska będzie można produkować z pominięciem RoHSa.
Zresztą zobaczcie, że jego nowe rozszerzenia pamięci do A600 są już na "nowych" kościach.
[#7] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@spidi, post #6

No przydał by się jakiś scadubler do amigi 1200 oraz
do a cd 32/a4000

bo ustawianie IndiVision AGA Mk2cr to koszmar

szybki kontroler dysku do a 1200
[#8] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@Dorian3d, post #7

Oj tam, wszyscy o scandoublerach... Przydałby się jakiś nowy monitor do Amigi 1200 pomysł
[#9] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@recedent, post #8

Oj tam nowa Amiga 1200 PLUS
[#10] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@KM, post #9

to jest zapowiedziane przez J.S

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 16:06:45 przez Dorian3d
[#11] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@Dorian3d, post #10

A ile to już minęło?
[#12] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@recedent, post #8

Albo chociaz nowy joystick, na pewno bylby rynek i zbycie!
[#13] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@aszu, post #12

Ja bym kupił jakieś świeższe amiskarpetki(TM).
[#14] Re: AmiWigilia - odcinek #19

@MDW, post #1

Nie tyle głupia co dziwi jej zastosowanie w niektórych przypadkach, w przypadku lutowania jest to oczywiste, bo trochę tej cyny schodzi, ale np. w układach scalonych nóżki są pokryte mikro warstwą cyny ołowiowej i to wszystko. Może gdyby wszystkie scalaki robili z pozłacanymi nóżkami, to nie było by dzisiaj takich bubli prawnych robionych przez kogoś, kto nie ma o tym pojęcia i wie tylko, że w cynie jest ołów, a ołów jest BE.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem