Komentowana treść: Giana Sisters SE
[#1] Re: Giana Sisters SE
Mniam - zaraz ściągam OK
[#2] Re: Giana Sisters SE
Wygląda pięknie. W weekend sprawdzamy!
[#3] Re: Giana Sisters SE

@BULI, post #1

Wygląda super! I 512k wystarcza, czyli pójdzie na mojej A1000 :)
[#4] Re: Giana Sisters SE

@BULI, post #1

Wygląda świetnie. W dodatku bardzo niskiej wymagania. Czapki z głów.
[#5] Re: Giana Sisters SE
Świetnie na to czekałem.

Będziemy grać aż połamiemy joysticki!

Ps. Działa bardzo dobrze na minimigu!
[#6] Re: Giana Sisters SE
no no, fajnie OK
[#7] Re: Giana Sisters SE

@miro_78, post #4

W dodatku bardzo niskiej wymagania. Czapki z głów.


Te wymagania to kwestia prawie nietkniętego enginu gry. Ma to swoje plusy i minusy. Minusem jest dalej "fizyka" głównej bohaterki. O ile animacja i reakcja na ruchy joystika postaci przed przemianą wydają się lepsze/ poprawione, o tyle po przemianie Giana nadal rusza się jakoś tak nienaturalnie ociężale
Za to cała reszta, pięknie poprawiona grafiki i świetnie wyważona paleta, no i bardzo sympatyczne interko sprawiają, że miło się gra w odświeżoną Gianę OK

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 23:01:56 przez BULI
[#8] Re: Giana Sisters SE

@BULI, post #7

Wszystko jest kwestią gustu. Jak już wcześniej pisałem Giana w wersji amigowej kiedyś bardzo mnie odpychała swoją wizualną oprawą, nie było w niej nic nadzwyczajnego czego nie dało się zrobić tak samo na commodore. Nowa wersja ma kilka fajnych poprawek, dodane intro, obsługę drugiego przycisku fire. Na commodore grałem sporo w tą grę. Teraz się cieszę bo jest na co popatrzeć, gra znacząco zyskała tymi zmianami.
[#9] Re: Giana Sisters SE
Zarąbiste ale wykszczyło mi wersję z hdd musiałem nagrać se dyskietkę dd ale chodzi idealnie
PozdrOK
[#10] Re: Giana Sisters SE
Niby nowa grafika ale najgorsza to była muzyka i jest ta sama.
[#11] Re: Giana Sisters SE

@_heniek29cr_, post #9

Ja grałem z HD, zero problemów.

Co do muzyki, to jest ona super na C64 OK, na Amidze niby przeciętna, ale dla mnie OK. Wydaje mi się, że zmieniono niektóre sample w grze ok, racja
[#12] Re: Giana Sisters SE
Brawo :)
Jakby ktoś pytał, to tak powinny wyglądać gry tworzone dzisiaj od podstaw i tak powinna wyglądać przyszłość klasycznej Amigi.
[#13] Re: Giana Sisters SE

@Duracel, post #12

OKOKOK
[#14] Re: Giana Sisters SE
Świetna gra!szeroki uśmiech
[#15] Re: Giana Sisters SE
! Rewelacja !
najlepsze jest to :
Out now for 68K AMIGA !

Odpalone z dyskietek 3,5 i Ogień !


Jazda jazda !! Manieczki



Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 10:26:45 przez Dorian3d
[#16] Re: Giana Sisters SE
Jaki sens miało tworzyć 2 osobne intra, skoro różnice są pomijalne?
[#17] Re: Giana Sisters SE

@cholok, post #16

dla AGA oraz ECS
i po 2 bo chcieli





Ostatnia aktualizacja: 09.08.2016 10:53:04 przez Dorian3d
[#18] Re: Giana Sisters SE

@cholok, post #16

Już zaczyna się marudzenie :( chcieli to zrobili
[#19] Re: Giana Sisters SE

@sebbb, post #18

fajnie ze sie zdecydowali na wersje 2 dyskowa z fajnym intrem
co do samej gry jest widoczna zmiana i calosc wyglada bardziej apetycznie
ja jednak mam sentyment do wersji Commodore 64 i na niej najlepiej mi sie gra (aczkolwiek tej wersji nie sciagalem jeszcze)
[#20] Re: Giana Sisters SE

@sebbb, post #18

To nie jest marudzenie, tylko proste pytanie, a dostałem 2 odpowiedzi nie temat. Samo "chcenie" nie musi być sensowne. Jak dla mnie intro dla AGA nic nie wnosi i tyle.
[#21] Re: Giana Sisters SE

@cholok, post #16

A kto by się intrami przejmował? Załącz grę i pograj sobie.
[#22] Re: Giana Sisters SE

@cholok, post #20

Jak dla mnie intro dla AGA nic nie wnosi i tyle.


No więc dla Ciebie jej nie robili, więc jesteś poza targetem i poza tematem :)))

To, że to nie dla Ciebie, nie jest tożsame z brakiem sensu powstania.
Nie wszystko kręci się wokół Ciebie
[#23] Re: Giana Sisters SE

@Duracel, post #22

To fakt. Ponieważ dlaczego niby użytkownicy CD32 mają mieć intro ubogie w kolory, gdy można wykorzystać AGA?
[#24] Re: Giana Sisters SE

@Andrzej Drozd, post #23

Super odświeżona gra (grafika) , ale muza z wersji C64 według mnie rządzi .Gdyby zrobili wersję taką połączoną : grafika -Amiga ,muzyka-C64 byłoby super .
[#25] Re: Giana Sisters SE

@wojtek9989, post #24

OK
[#26] Re: Giana Sisters SE
fantastyczna OK
[#27] Re: Giana Sisters SE

@BULI, post #1

Gdzie mozna zassac?
[#28] Re: Giana Sisters SE

@budgieda, post #27

Masz na stronie:

Downloads

Version 1.0 for HDD equipped Amigas (LHA)
Version 1.0 for CD32 (ISO)
Version 1.0 for Floppy Disk Amigas (ADF in Zip archive)
[#29] Re: Giana Sisters SE

@Hexmage960, post #28

dziękować
[#30] Re: Giana Sisters SE

@wojtek9989, post #24

Istnieją utwory muzyczne na C64, które są po prostu wspaniałe. Zaskoczyły mnie ostatnio utwory z Summer Camp i The Last Ninja 2, które według mnie deklasują nawet wiele utworów na Amigę.

Przyznam, że nie pamiętałem, że na C64 powstała taka super muzyka, choć podświadomie miałem o tym pojęcie (w dzieciństwie wszystko przeżywałem bardzo mocno).

Są ludzie, którym wystarczy grafika pełniąca rolę czysto ilustracyjną, pełna wirtuozerii muzyka i doskonała grywalność. I takim ludziom wystarczy do szczęścia ZX Spectrum, czy Commodore 64.

Amiga ma super możliwości, ale ani nie pasuje ona do retro, ani do bieżących rozwiązań. Jest na pograniczu tych rzeczy. Trzeba sporo wyczucia, żeby wpasować się w jej możliwości i wydobyć coś wspaniałego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem