Komentowana treść: Nowe klasy MUI
[#1] Re: Nowe klasy MUI
Prócz tego jeszcze codeset.library 6.20 i openURL 7.17
[#2] Re: Nowe klasy MUI
Akurat "pacnąłem" je dzisiaj w Grunchu to się zaktualizowały.
Zawsze mnie zastanawiało kto to rozwija i co nowego wnoszą te liczne nowe wersje. Nie wiem dlaczego nigdy nie rzuciłem okiem do dokumentacji, która zapewne odpowiedziała mi na te pytania.
[#3] Re: Nowe klasy MUI

@MDW, post #2

Na pewno wnoszą pewne poprawki i kolejne błędy.

Ktoś, kiedyś napisał, że jak działa, to nie należy wymieniać, tylko dopiero wtedy, gdy jakiś program potrzebuje nowszej wersji.
[#4] Re: Nowe klasy MUI

@Andrzej Drozd, post #3

Faktycznie jest taka szkoła. Ale ja akurat jestem gorącym zwolennikiem aktualizacji. W amigowym świecie mamy tak mało nowinek, że każdą aktualizację przyjmuję z szacunkiem i wielką radością. Zresztą nie tylko w amigowym świecie tak robię.
[#5] Re: Nowe klasy MUI

@MDW, post #4

Wyznaję podobną zasadę, ale strasznie rozczarowało mnie kilka nowych aktualizacji. Żeby nie być gołosłownym, to wymienię dla przykładu:
  • Filemaster 3.2 b3 - Wnosi kilka fajnych rzeczy, ale psuje działające stare (nie otwiera się okno layout, nie można edytować copy, copy as oraz move)
  • NewWait4Port, który ma zastąpić oryginalny WaitForPort. Wg opisu programisty jego zamiennik robi coś, czego nie robi oryginał, a powinien. Skutek natomiast jest taki, że AmiTCP nie działa wcale - wiesza się właśnie na "cudownym" NewWait4Port.
  • SysInfo 4.0 - nie muszę chyba nawet komentować, wystarczy fakt, że większość zaleca używać jednak leciwej ostatniej wersji 3.24.

Ale nie zrażam się. Gdy tylko pojawia się nowa wersja czegoś na Ami, to od razu z entuzjazmem testuję. Najwyżej okazuje się, że jednak wrócić do starej i tyle
[#6] Re: Nowe klasy MUI

@Umpal, post #5

Ale nie zrażam się. Gdy tylko pojawia się nowa wersja czegoś na Ami, to od razu z entuzjazmem testuję. Najwyżej okazuje się, że jednak wrócić do starej i tyle

Takie podejście lubię. OK W amigowych rozwiązaniach wszystko jest proste, logiczne i powrót do poprzedniej wersji to żaden problem. A każda nowinka jest na wagę złota i trzeba korzystać jeżeli się pojawia. szeroki uśmiech
[#7] Re: Nowe klasy MUI

@Umpal, post #5

A co złego widzisz w sysinfo4 ?
Przynajmniej poprawnie identyfikuje 68060.
Nie widziałem też zaleceń używania 3.24
[#8] Re: Nowe klasy MUI

@lekarz_med, post #7

Zabawne, ale jak teraz próbuję znaleźć wątki, gdzie narzekano na nową wersję, to jedyne, co znalazłem, to taki kwiatek:



Żródło

W sumie jak teraz myślę, to chyba uległem kilku komentarzom i w głowie pozostało mi przekonanie, że v4 jest be. Może aż tak źle nie jest. Jednak jakby nie patrzeć, to SysInfo oprócz szybkiego wyświetlenia słupków jakimś rewelacyjnym benchmarkiem nie jest. Zdecydowanie lepszym i dokładniejszym jest AIBB, ale zrobienie pełnego testu zabiera spoooro czasu i pewnie dlatego większość Amigowców woli szybkiego Sysa (ja zresztę też )
[#9] Re: Nowe klasy MUI

@Umpal, post #8

No proszę. Stare SysInfo pokazuje poprawne dane o ilości pamięci w A600 z 9.5MB Fast jako 2MB Chip (tyle mam), 8MB Fast oraz 1.5 Slow. Zgodne z prawdą. Natomiast nowa wersja, tj. 4.0, widzi 1.0MB Slow
[#10] Re: Nowe klasy MUI

@MDW, post #6

A każda nowinka jest na wagę złota i trzeba korzystać jeżeli się pojawia. szeroki uśmiech

Ja również czekałem i czekam na nowinki ze świata Amigi z niecierpliwością. Pamiętam tą walkę o newsy w magazynach amigowych jak Amiga Magazyn i Amiga Computer Studio. Każda nowa gra na Amigę była na wagę złota.

Świat Amigi jest przepiękny, ale jeśli skonfrontować go z rzeczywistością dochodzimy do smutnych wniosków. Jeśli ktoś jedyne co instaluje na swojej Amidze to łatki, a następnie konfiguruje by w końcu odpalić Dooma to znaczy, że coś jest nie w porządku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem