Komentowana treść: Parasol Stars - recenzja
[#1] Re: Parasol Stars - recenzja
Bardzo fajna recka pozdrawiam autora OK
[#2] Re: Parasol Stars - recenzja
wg. mnie Parasol Stars to żadna rewelacja,
platformówka jedna z wielu podobnych
grafika w lo-res, a muzyka i efekty dźwiękowe jak z C-64 albo innego sprzętu 8bit
amigowy longplay można zobaczyć tu https://www.youtube.com/watch?v=-AVu2NnvEC8
i tu https://www.youtube.com/watch?v=1vqO5incUsg

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 14:01:31 przez rgrg2
[#3] Re: Parasol Stars - recenzja

@rgrg2, post #2

Longplay w przypadku tej gry (jak i wszelakich gier zręcznościowych) kompletnie nic nie mówi o jej jakości. W grach zręcznościowych pierwsze skrzypce grają niuanse - responsywność, mechaniki gry, design poziomów, balans rozgrywki etc.
"Parasol Stars" m.in. powyższymi elementami bryluje - w tej grze nic nie jest dziełem przypadku. Od pierwszych chwil spędzonych z kontrolerem gracz czuje, iż przebieg rozgrywki był bardzo dokładnie zaprojektowany a w samej grze, dopieszczony do granic możliwości.
Audiowizualia w "PS" to tylko (aż) scalające w praktycznie idealną symbiozę poszczególne elementy gry. Nadają klimat, czytelność, przejrzystość rozgrywce.
"Parasol Stars" to przykład japońskiej szkoły tworzenia gier video - każdy element gry musi być dopracowany w najdrobniejszym szczególe, tak by efekt końcowy zachwycał. Tak jest w tym przypadku.
platformówka jedna z wielu podobnych
grafika w lo-res, a muzyka i efekty dźwiękowe jak z C-64 albo innego sprzętu 8bit

Być może są podobieństwa, oceniając gry po "longplayach" aczkolwiek te "wiele podobnych" nie znaczy "wiele równie dobrych". Inna sprawa, że to jest konwersja z 8-bitów (można dywagować) więc nie widzę tu nic zdrożnego.
Na komputerach 8/16 bit jest całe mnóstwo gier, gdzie autorzy skupili się na grafice i/lub warstwie dźwiękowej a mechaniki gry wydawały się być wręcz dorabiane na siłę do takowego "tech dema".
tl;dr - ocenianie /wyrabianie sobie opinii na temat gry po longplayu jest niepoważne. Gry to nie filmy.
[#4] Re: Parasol Stars - recenzja

@michalmarek77, post #3

Tak, widać że gra jest dopracowana, jak dla mnie bajecznie kolorowa i dopracowana w detalach, może nie pokazuje pełni możliwości dźwiękowych Amigi (choć motywy są przyjemne, akurat przewijając ;] trafiłem na motyw z "Lambady").

Skoro wydłubałeś zapomnianą perełkę, i pewnie to nie ostatni artykuł na PPA tego typu, może pomyślisz o innej tematyce. Może seria artykułów dla Retromagazyn? Konkretnie cykl o starych konsolach. Zakup - na co zwracać uwagę kupując sprzęt, gadżety, najlepsze tytuły.
[#5] Re: Parasol Stars - recenzja

@rgrg2, post #2

Grafika jest właśnie świetna, natomiast muzyka kojarzy mi się z automatami oraz NES, więc klimat jest naprawdę super!

Zgadzam się także z oceną gry, czyli 90 dla grafiki i muzyki oraz 100 jeśli chodzi o grywalność.
Prosimy o kolejne recenzje.
[#6] Re: Parasol Stars - recenzja

@Andrzej Drozd, post #5

Trudno te kilka marnych zdań nazwać recenzja :) No ale jeśli dzięki temu ktoś pozna/zagra w te grę - to warto było je napisać. Czy będą inne? Kto wie. Jest całkiem sporo gier, których nie ma w dziale recenzji na PPA, które relatywnie są mało znane a wspaniałości w sobie mają więcej niż niejedne "hity" z wszelakich zestawień "top amigowych gier". Brak jednej cholernie mnie drażni, wiec kto wie? Jesli redakcja będzie mieć chęć zamieścić na portalu może kiedyś coś się urodzi...
[#7] Re: Parasol Stars - recenzja

@michalmarek77, post #6

Dobry pomysł na recenzje takich zapomnianych perełekOK
Bardzo chętnie przeczytał bym tekst porównawczy o grach , które równolegle ukazały się na Amigę Atari ST i konsole (SNES, MD) ale to chyba dosyć karkołomne zadanie szeroki uśmiech
[#8] Re: Parasol Stars - recenzja

@philipo, post #7

Bardzo chętnie przeczytał bym tekst porównawczy o grach , które równolegle ukazały się na Amigę Atari ST i konsole (SNES, MD) ale to chyba dosyć karkołomne zadanie szeroki uśmiech

Amiga vs ST to, bez wyjątków potwierdzających regułę, zawsze zwycięstwo Przyjaciółki, Masz Amigę - nie ma sensu grać na ST.
Co do tekstów porównujących daną grę na zasadzie - Amiga vs MD/Snes to, przynajmniej w przypadku kilku, warto by coś takiego zrobić. Rezultaty mogą być zaskakujące.
Nie jest to nic karkołomnego szeroki uśmiech
[#9] Re: Parasol Stars - recenzja

@philipo, post #7

Dobry pomysł na recenzje takich zapomnianych perełek


Wedlug mnie to zadna zapomniana gra oraz nie zgadzam sie ze: "W Polsce, niestety, przeszła bez jakiegokolwiek echa."

U nas na osiedlu byla mega popularna. Tnelismy w nia setki razy i za kazdym razem bylo kupe smiechu. Najbardziej zabawna sytuacja jest gdy jeden zbiera kulki na parasol by uzbierac jedna duza by pozniej spuscic swojego kolegi wraz z potworami na dol planszy i pozbawic go jednego zycia. Oczywiscie nigdy nie gralismy zeby gre przejsc razem druzynowo, zawsze gralismy zeby napierdzielac sie nawzajem :)
[#10] Re: Parasol Stars - recenzja

@sordan, post #9

Cóż, ja też w nią grałem. Moi znajomi podobnie. I co z tego? Ile recenzji, wspomnień o grze znajdziesz w polskiej prasie? Ile tekstó o amigowej wersji gry znajdziesz w internetach? ile razy "Parasol Stars" znajdziesz na PPA czy innym portalu amigowym?

W Polsce "Parasol Stars" to gra niemalże nieznana. #truth_fact
[#11] Re: Parasol Stars - recenzja

@sordan, post #9

[quote]Wedlug mnie to zadna zapomniana gra oraz nie zgadzam sie ze: "W Polsce, niestety, przeszła bez jakiegokolwiek echa."
[/quote]
Pisząc o zapomnianych perełkach nie chodziło mi konkretnie o Parasol Stars( też grałem), tylko o koncept pisania o mało znanych pozycjachszeroki uśmiech
[#12] Re: Parasol Stars - recenzja
Porównanie tej gry na różnych platformach
https://www.youtube.com/watch?v=_D6euvpJ7gY
[#13] Re: Parasol Stars - recenzja

@rgrg2, post #12

Fajny materiał, dzięki OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem