• Opis

Jedną z nagród ufundowaną przez Rafa na RiverWashu 2016 była przejściówka pozwalająca podłączyć zwykły joystick do komputera przez port USB.

zamieścił: Phibrizzo

data: 2016.09.05 15:11

kategoria: Sprzęt / Phibrizzo

rozdzielczość: 1024x768

odsłon: 54

komentarzy: 1

Ocena użytkowników: 4 (oceniających: 4)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: USB Joystick adapter v1.5
Interfejs wygralem wlasnie w jednym z compotow.
Poczatkowo myslalem ze mi sie nie przyda a to z powodu ze nie mam PC. Jakie bylo moje zdziwienie gdy z ciekawosci podlaczylem je do PowerBooka z zainstalowanym MOSem ktory rozpoznal je bez problemu jako "Retro-Joystick". Z ciekawosci uruchomilem trzy emulatory:
1. VICE - po ustawieniu odpowiednich opcji w Joystick Settings dalo sie zmusic standardowy joystick do dzialania.
2. E-UAE - tu bylo wiecej problemow. Za pierwszym razem emulator nie chcial wspolpracowac. Dlatego zajrzalem do ustawien USB w systemie ale to nic nie pomoglo. Dopiero po artykule Widelca w jednym z papierowych wersji PPA udalo sie zmusic do dzialania.
3. MAME - zadne zaklecia, prosby, grozby, szantarz nie pomogly :(

Jedyna dziwna sprawa jest to ze oba fizyczne porty dzialaja jakby byl to ten sam port, tz. podlaczyc joya mozna do dowolnego zlacza i tak bedzie dzialac poprawnie. Ale mozliwe ze cos zamieszalem w ustawieniach USB w trakcie prob z E-UAE i nie wiem jak to odkrecic. Dlatego w VICE jesli gra wymaga joya w innym porcie to trzeba zmienic opcje w ustawienach emulatora.

Dodatkowo z tego co sie dowiedzialem od Rafa to interfejs nie obsluguje amigowej myszy.
Jesli ktos by byl zaintersowany tym interfejsem to moze zajrzec na:
http://www.c64power.com
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem