Komentowana treść: Karta Vampire 2 drożeje
[#1] Re: Karta Vampire 2 drożeje
Szczęśliwi są Ci którzy kupili karty za bodajże 90 euro w pre-orderze.
[#2] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@waldiamiga, post #1

Echh.... miałem nadzieję, że 150 euro za V500 to będzie max... tylko sobie w brodę pluć . 250 euro nie wydam.
[#3] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@twardy, post #2

Ciekawe po ile będzie V1200... Póki co i tak uważam kwotę 250 euro za adekwatną do możliwości urządzenia.
[#4] Re: Karta Vampire 2 drożeje
zamówiłem black edition
jestem 808
[#5] Re: Karta Vampire 2 drożeje
Cóż, 90 Euro to było byt mało za Vampira. Dobrze, ze w koncu bedzie szansa na (wg amigowych realiow) dostepnosc tego rozszerzenia. A cena? W porownaniu do innych amigowych ekstrasow jest nadal calkiem niezla i znosna. Choc IMO przekroczenie bariery 200Euro ostudzi zapal jakiejs tam grupy potencjalnie zainteresowanych.
[#6] Re: Karta Vampire 2 drożeje
To pewnie będzie dość niepopularny komentarz, ale mimo to napiszę, co o tym myślę. Dwaj idealiści, znakomici elektronicy (no, przynajmniej Majsta...), acz słabi organizatorzy, w końcu zdali sobie sprawę, że ceny produktów wyliczone na granicy wyjścia na zero niszczą im życie prywatne i psują rynek. Szkoda, że zajęło im to tyle czasu i spowodowało tyle zbędnych brednioseriali na rozlicznych forach.

Widziałem też, że zaczynają sami wystawiać na eBay, kolejne dobre posunięcie.
[#7] Re: Karta Vampire 2 drożeje
A te osoby (na tę chwile 4) które plusują news o zdrożeniu karty to co mogą mieć konkretnie na myśli pozytywnego?
[#8] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #6

+1
No ale nikt nie jest doskonały... Ważne że wszystko idzie w dobrym kierunku (mam nadzieję).
Zresztą jak do tej pory jako całkiem hobbystyczny projekt to nie było aż tak źle, chociaż zapewne większość się ze mną nie zgodzi
A tutaj chodzi o zebranie kasy na rozpoczęcie produkcji V1200 na przykład. Ma ktoś tanie złącza ?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 21:38:11 przez pisklak
[#9] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@adam_mierzwa, post #7

Pozytywne jest to że autorzy zostaną docenieni kasą za swoją pracę. Poza tym jak wypowiadał się majsta na aorg, podwyżka spowodowana jest działalnością handlarzyn, więc można podziękować tym którzy podbijają cenę amigowego osprzętu.


Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 21:35:06 przez michal_zukowski
[#10] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@michalmarek77, post #5

Niechaj kosztuje i 1500 PLN, ale co z filmami 720p?OK
[#11] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Andrzej Drozd, post #10

No 720p to raczej nie będzie... chyba że w ANIM5 czy tam jam mu tam było ANIM7
[#12] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #6

To pewnie będzie dość niepopularny komentarz, ale mimo to napiszę, co o tym myślę. Dwaj idealiści, znakomici elektronicy (no, przynajmniej Majsta...), acz słabi organizatorzy, w końcu zdali sobie sprawę, że ceny produktów wyliczone na granicy wyjścia na zero niszczą im życie prywatne i psują rynek. Szkoda, że zajęło im to tyle czasu i spowodowało tyle zbędnych brednioseriali na rozlicznych forach.

Widziałem też, że zaczynają sami wystawiać na eBay, kolejne dobre posunięcie.


zupelnie sie zgadzam.
[#13] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@adam_mierzwa, post #7

A te osoby (na tę chwile 4) które plusują news o zdrożeniu karty to co mogą mieć konkretnie na myśli pozytywnego?

nie zaplusowalem, i nie zamierzam na razie kupic samego urzadzenia, ale tez i nie pluje sobie w brode ze nie zrobilem tego wczesniej. sledze projekt z sympatia i powazaniem i uwazam ze ludzie powinni otrzymac nalezne im wynagrodzenie chocby na zasadach wolnego rynku, szeczegolnie ze udowodnili dedykacje wlasciwie ponad wszelka miare. kasa powinna trafic do nich i zasilic ich plany a nie kieszenie spryciarzy. ot co.
[#14] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@michalmarek77, post #5

250 ouro za sprzęt bez żadnej gwarancji/rękojmi.... Za sprzęt który BYĆ MOŻE zadziała, a być może spali naszą ukochaną amige ? kogoś pogięło.... Nawet Ci zarabiający w ouro na aorgu dosadnie się wypowiedzieli...



Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 22:22:07 przez sunater
[#15] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@sunater, post #14

Dopóki będą tacy, którzy tyle chcą zapłacić (a jak widać będzie ich sporo), to na aorgu mogą sobie... komentować.
[#16] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #15

Pożyjemy/zobaczymy... Życzę im powodzenia, ale nie ma mowy bym zainwestował w projekt choć złotówke bez jakiejkolwiek gwarancji (kolega Tom wspominał o 2 wampirkach które wyzionęły ducha i 0 odpowiedzi Kippera )
PS Ciekawe czyje są te dwa vampiry które próbuje wskrzesić RETROLab...Jakoś wykonania na zdjęciach woła o pomste - to już ja lepiej lutuje...

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 22:28:20 przez sunater
[#17] Re: Karta Vampire 2 drożeje
W końcu. Ale 100 euro za złożenie na maszynie to coś za dużo od sztuki, chyba, że będzie sprzedawane jak ze sklepu.

P.s. Majsta pisze o handlarzynach, ale gdyby od początku przemyślał sprawy organizacyjne, to by ich nie było, poniekąd sam ich stworzył, a wiadomo jak to u nas na podwórku bywa.
[#18] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@adam_mierzwa, post #7

Może to użytkownicy uae których bawi każda podwyżka cen :)
[#19] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@adam_mierzwa, post #7

Raczej plusują to, że karta będzie w końcu dostępna.
[#20] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@adam_mierzwa, post #7

Ja zaplusowałem, bo poszli wreszcie po rozum do głowy (zewn. firma) i karty będą w końcu dostępne. A 250 ojro, to ciut więcej niż nowa ACA - i tak się opłaca! Yo, yo, yo! ok, racja
[#21] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #20

Opłaca, nie opłaca. Dla mnie 1100 pln to dużo i nie zamierzam tyle wydawać na V500/1200. Szkoda. Narzuciłem sobie limit wydatków jednorazowych na retro hobby na 500-600 pln i się go trzymam. Na szczęście udało mi się zaopatrzyć w najważniejsze graty jak jeszcze było tanio (A1200, Mediator), za darmo (m.in. Blizzard, CDTV,2XA500), albo fartem za psi grosz (A1000) i zawsze mieszczę się w limicie ;)

Podwyżka ceny jest zdecydowanie za duża, ale rozumiem że poniekąd była konieczna. Tylko czemu aż 100E?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 07:41:21 przez twardy
[#22] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #20

Wszyscy piszecie, że karty będą dostępne i że super i fajnie.
W newsie pisze, że podniesienie cen to wynik przeniesienia montażu kart do firmy zewnętrznej
podczas gdy z komentarzy wyraźnie wynika coś innego (działanie przeciw handlarzom).

Jak karty będą dostępne to miło. Takie obietnice już były wcześniej.
Na razie nie są dostępne i drożeją - to jest jedyny fakt.

Pożyjemy, zobaczymy


Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 07:43:36 przez Vato
[#23] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #22

Wolę już moją starą 020 z IDE w Ami 500 za którą dałem 135EUR ...
[#24] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@BomberMAX, post #23

A ja mam wampira i sobie chwalę. Jak tylko V500 będzie dostępny to biorę bez stękania i zrealizuję swoje marzenie o Turbo CDTV:).
[#25] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Krashan, post #6

Zgadzam się w 100%.
[#26] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@stachu100, post #25

pewne rzeczy musza kosztować i tego się nie przeskoczy
[#27] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@fazior, post #24

V500 jest już dostępny:

link

Cena $430, ale zostało jeszcze 6 dni, więc zapewne jeszcze sporo podskoczy...
[#28] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@ntx, post #27

Wiem:). Wolę się w międzyczasie pobawić sześćsetką a jak się pojawi V500 w regularnej sprzedaży za 250 ojro, to sobie nabędę.
[#29] Re: Karta Vampire 2 drożeje
Przynajmniej chłopaki zarobią i mam nadzieje ze dobrze zainwestuja ta kase,chyba bedzie trzeba pomyslec nad odbudowaniem marki amiga.
[#30] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@SzaryWilk, post #29

chyba bedzie trzeba pomyslec nad odbudowaniem marki amiga.


Smiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem