Komentowana treść: Karta Vampire 2 drożeje
[#61] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@JaraB, post #44

Majsta użył gotowego rdzenia TG68.C i zajęło mu sporo czasu dorobienie logiki do niego.
[#62] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@QUAD, post #60

Pewne źródła też są na aliexpress za 90 dolarów zazwyczaj.
Tylko, że ja chcę mieć właśnie 50Mhz i nie chcę podkręcać.
[#63] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #62

No to już w ogóle jesteś w czarnej... bo jednak większość pewnie by chciała to pogonić na co najmniej 80MHz
[#64] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #52

@ _arti

W jednym poście piszesz:
Pomysł z obudowami wsparło ponad 800 osób
a w następnym
kto ci zaprojektuje kartę na rynek o wielkości kilkudziesięciu ami-owiec?
To w końcu jak z tymi lemingami, to znaczy amigowcami jest?

Trzeba byłoby zebrać min. 160.000 Euro, które spokojnie wystarczyłoby na:
- z 1.5 koła miesięcznie dla autora projektu przez rok;
- dokończenie owego projektu w rozsądnym czasie;
Nie jestem pewien czy ktoś zawiesi swoje aktualne zatrudnienie, czy tym bardziej się zwolni ze swojej pracy, żeby coś takiego zrobić? Musiałby to być ktoś zdolny i znający się na rzeczy, żeby nie okazało się po dwóch miechach że wymięka bo przeszacował swoje umiejętności i wiedzę. Na naszym podwórku mógłby to być Kraszan, może niech nam odpowie czy podjąłby się takiego zadania za półtorej koła miesięcznie? A potem co, następny kickstarter czy szukanie pracy?

No chyba że masz na myśli jakiegoś nolajfa który zrobi to na drugim etacie. Ale takich chyba jeszcze mniej.
[#65] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@QUAD, post #57

Z okazji dyskusji o szlifach postanowiłem zmajstrować nową emotikonkę, tzw. szlifierza. Oto i on: szlifierz
[#66] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #65

Hahaha, dobre
[#67] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@_arti, post #63

No chyba Ty!
Mi styka klasyk z 030 40Mhz ok, racja
060 bym chciał po prostu do kilku demek i gier oraz bawienia się prostymi renderingami.
Na pewno nie odpalałbym Quake na niej bo to jest potwarz odpalać grę,
która chodzi na PC ze złomu za 20zł na wartej 2500 Amidze.
Nie po to Amiga jest żeby gonić jakieś PCtowe prodki. Ale wiem, wiem inni muszą
[#68] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Ferin, post #64

Pisałem do Vato w kontekście kart z 060. OK
[#69] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Ferin, post #64

Na naszym podwórku mógłby to być Kraszan, może niech nam odpowie czy podjąłby się takiego zadania za półtorej koła miesięcznie?
Arti miał na myśli półtora koła w eurasach, czyli prawie 6500 zł, niestety minus podatek. To już jest niezła pensja, zwłaszcza jak na Białystok, ale... Po pierwsze nie mam pewności, czy bym sobie poradził, po drugie co prawda tyle teraz nie zarabiam, ale mam pewny etat w budżetówce, z którego musiałbym zrezygnować, a po roku co? Do korpo takich staroci nie biorą, a freelancerami to sobie mogą być studenci. Arti to widzi inaczej ze względu na inny charakter pracy.

Nie ukrywam, że marzę sobie czasem o zrobieniu dopałki z FPGA do A1200. Niemniej znam się na tym na tyle, żeby zdawać sobie sprawę z ilości pracy, jaką w to trzeba włożyć. Nie wykluczam, że zrobię jakieś próby w tym kierunku, zwłaszcza, że to wcale nie pociąga ze sobą dużych kosztów, wymaga „jedynie” poświęcenia dużej ilości wolnego czasu. Ale na pewno nie na zasadzie, że rzucam wszystko i odpalam zrzutę na Kickstarterze...

Moim zdaniem crowdfunding projektów takich, w których kosztami są „pensje” wykonawców, ma małą szansę na sukces. Obudowy Phila to zupełnie coś innego, tam chodzi o bardzo wysokie koszty wykonania narzędzi (czyli form do wtryskarki). Narzędzia niezbędne do wykonania prototypu turbo z FPGA bez problemu mogę sobie sfinansować sam, więc nie tu tkwi problem.
[#70] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #65

ikonka fantastyczna OK
[#71] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #65

Haha, zajefajny ten chińczyk

@Krashan
Tak właśnie sobie pomyślałem, gdyby kickstarter zagwarantował pensję przez dziesięć lat, to wtedy można by się zastanawiać.
[#72] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #65

Super,
to może jeszcze ikonka handlarzyny
.
[#73] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Ferin, post #71

@Ferin: "Chińczyk". Możemy się śmiać z jego sposobu na życie, ale szanować go wypada.

@rePeter: Tylko jak taki stereotypowy "handlarzyna" miałby wyglądać?
[#74] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #73

@Ferin: "Chińczyk". Możemy się śmiać z jego sposobu na życie, ale szanować go wypada.

Przeciętny Chińczyk zarabia 800 USD miesięcznie.link
I weź sobie teraz pod uwagę, że tam żyje się taniej o minimum połowę niż u nas.
Dodatkowo jak chcesz sobie dorobić to możesz. Nie zapłacisz podatku. Nie potrzebujesz zezwoleń.
Moja koleżanka w Chinach jest handlowcem w kilkuosobowej firmie.
Zarabia na nasze około 3000zł na rękę. Jej znajomi (w Chinach) mówią jej, że powinna zmienić pracę bo to za mało.
Czy to jest jakiś specyficzny sposób na zycie...? No nie wiem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 07:38:08 przez Vato
[#75] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #74

Miałem na myśli naszego szlifierza, nie wszystkich Chińczyków
[#76] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #75

Ide po kawę
[#77] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #73

Tylko jak taki stereotypowy "handlarzyna" miałby wyglądać?


Hm, może gościu za ladą z cegłą w ręku?
(a złośliwie: i ze stetoskopem )
.
[#78] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@rePeter, post #77

...i z fototapetą za plecami

[#79] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@recedent, post #73

Tylko jak taki stereotypowy "handlarzyna" miałby wyglądać?

Jak Marian Paździoch liczący pieniądze w nocy w kiblu.
[#80] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@adam_mierzwa, post #79

...albo tak:
[#81] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@Vato, post #80

Zwykła ikonka sępa by wystarczyła.
[#82] Re: Karta Vampire 2 drożeje

@sanjyuubi, post #81

Złoty łańcuch, różowy garnitur, czarne mokasyny, białe skarpetki, włosy na żel, sygnet rodowy, okulary słoneczne (bzyki) i koniecznie złoty ząb.
Zapomniałem jeszcze o komórce wyglądającej jak telefon satelitarny, no i czarna walizka aktówka.



Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 19:52:27 przez KM
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem