Komentowana treść: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
[#31] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@aszu, post #24

Pewne kregi wywieraja nacisk zeby gra ukazala sie na kartridzu. Osobiscie uwazam ze nie jest to zbyt dobry pomysl przede wszystkim dlatego ze gra jest mala, prosta i wymagalaby rozbudowania zeby proces wydawniczy mial w ogole sens. Produkcja na kartridzu jest raczej sporo drozsza niz wydanie dyskietkowe lub na CD, dlatego wysoce prawdopodobnym jest ze cena okazalaby sie zaporowa albowiem mialaby sie nijak do oferowanej zawartosci, a co za tym idzie liczba sprzedanych egzemplarzy bylaby niewielka. To samo tyczy sie Wizarda sprzed roku (chociaz tam dochodzi jeszcze problem z pamiecia bo jestesmy zaladowani wrecz pod kurek, a plansz jest tylko 8). Sprawa wydan na fizycznym nosniku pozostaje wiec poki co otwarta. Na chwile obecna jedyna mozliwoscia na zagranie w VILQ jest odpalenie jej na emulatorze lub zakup flashcarda do Segi Mega Drive i wgranie na niego romu z gra.

Poki co poprawiamy glitche graficzne ktore wyszly w trakcie intensywnego ogrywania przez ludzi na imprezie. Dzieki Juenowi udalo sie wylapac tez kilka detali, a Koyot zaoferowal sie z poprawieniem sprite'ow. Jak VILQ zostanie odrobaczony i podrasowany to wowczas na powaznie pomyslimy o wydaniu na kartridzu w formie Deluxe czy cos takiego.
[#32] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #31

jak by co to ja sie pisze na wydanie kartridzowe:) Niedawno kupowalem kartidz do C64 z RGCD i musialem na niego sporo czekac, wydaje mi sie ze cala partia byla recznie robiona w malych ilosciach. chetni pewno by sie znalezli:)
[#33] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Hexmage960, post #26

Tfardy będzie wrzucał linki, będą na pouet.net i u nas na stronie retrokomp.org.
[#34] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Raybeez, post #33

OK
[#35] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #31

No ja też się piszę na Kartridż, w końcu od tygodnia mam SEGĘ Mega Drive (była na imprezie), a VILQ jest jedyną grą w którą miałem przyjemność zagrać wiele razy ;)
Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy jak i wszystkim chłopakom Amigowcą!
[#36] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Axi0maT, post #23

Dzieciom nie przeszkadza, że to gry w które graliśmy jakieś 20 czy 25 lat temu. Nic się nie zestarzały. Nie przeszkadzają piksele wielkości palca, piszczące dźwięki. Kwestia towarzystwa, klimatu. Dzięki wszystkim znajomym i nowym znajomym, których znowu spotkałem na Retrokomp 2016 w Gdańsku. Szkoda że tak krótko, ale przecież wiadomo że z wami możnaby tak siedzieć z tydzień i jeszcze by się nie znudziło :) Mordy moje kochane... bez was ten świat byłby smutniejszy na pewno. To już nie jest łzawe wspominanie starych czasów, one odżyły na nowo i żyją swoimi wartościami.
[#37] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!
[#38] Re: RetroKomp 2016 już w najbliższą sobotę!

@Raybeez, post #37

Fajne materiały! Obejrzałem i żałuję, że mnie tam nie było. Pomimo tego, że fanem 16/32-bitowego Atari nigdy nie byłem i w Amigę kocham nie za Coppera. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem