Komentowana treść: Pierwsza prezentacja Vampire 500
[#1] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500
Beznadzieja kompletna... przez ten badziew cały czar retro poszedł w p.....u!!! buuu!
[#2] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@_Skiba, post #1

Nie patrz, nie interesuj sie, nie kupuj a bol doopy minie.
[#3] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@_Skiba, post #1

Beznadziejna pierwsza odpowiedź.
Vampir jest osom i nie mam pojęcia dlaczego przez niego miałby "prysnąć czar retro". Bo fpga? Proszę Cię...
Nie chcesz - nie interesujesz się.
[#4] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@_Skiba, post #1

czar handlarzy
[#5] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@_Skiba, post #1

Zupełnie bez sensu.. Co ci przeszkadza Vampir, rynek retro to bardzo nie zmieni, wątpię nawet, żeby ceny spadły.
[#6] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@_Skiba, post #1

W takim razie czar prysnął już w 92 i to za sprawą C=.


Przecież zrobienie V2 w krzemie to nie problem tylko po co? W takiej wersji można aktualizować Core. Dodawać zmiany etc. Na razie Core się rozwija, wszystko można zrobić w wersji fizycznej i będzie to, to same V2.

I co jak by ktoś zrobił CPU 68080 w krzemie to też czar by prysł, bo za szybkie? Bo cena była by na pewno wtedy większa.

Bo teraz jest tanio i szybko i pogoń za króliczkiem się kończy.
[#7] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@TechNineWonder, post #6

Tanio to było.
[#8] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Dokładnie, wychodzi na to, że cena Vampire 500 to ponad 700$, karty sprzedaje bezpośrednio Majsta:

link

link
[#9] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@ntx, post #8

Łoooo matko. Jeżeli do A500 to tyle kosztuje, to nie chcę nawet myśleć ile będzie kosztować vampirek do A1200...
[#10] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@ntx, post #8

Większa cena powinna rekompensować już poświęcony czas na pracę oraz jeszcze bardziej zmotywować do działania Twórcę. Ceny będą spadać wraz z nasyceniem rynku. Kto ma kasę i chce już to kupuje teraz na licytacji. Może lepiej tak to zorganizować niż czekać 2 lata w kolejce której i tak nikt nie przestrzega.
[#11] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #7

Teraz będą mogli lokować kapitał.
[#12] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@pong777, post #10

Ale co sam sprzedałeś dwa V2 na allegro za jakieś marne 1,5k każdy? coś koło tego.

Trzeba było poczekać wystawić na ebay było by na X5000, tak to teraz musisz handlować antykami.

Miał być szybki zarobek cool
[#13] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@ntx, post #8

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=262645234189&globalID=EBAY-GB
[#14] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@_Skiba, post #1

Ale się chłopaki unieśli..
A ja akurat podzielam Twoje zadanie.
Widzę to tak:
*nietanie te V2 do A600
*kolejki kilkusetosobowe
*słaby kontakt z producentem
*słaba jakość wykonania
*padają jak muchy
*ignorują zgłoszenia gwarancyjne

Ale hype jest taki, że fanatyzm przypominający ten jakim charakteryzują się fani nadgyzionego jabłka, zaciemnia logiczne myślenie.
Ja nie kupię, i mam prawo do własnego zdania język
[#15] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@movin, post #14

Nie jestem w temacie - sorry - Serio te karty padają ?
[#16] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@movin, post #14

*nietanie te V2 do A600
- Serio? Mozna bylo kupic 150 a pozniej za 160 euro? Mozna bylo. Dzis cena wynosi 250 euro. Dla porownania Furia do A600 z 680EC020@33Mhz, 68882@40Mhz i 9.5MB RAM kosztuje 107 euro, a taka ACA 1233 do A1200 z 68030@40MHz bez FPU kosztuje 240 euro. Nie musze chyba dodawac, ze Vampire 600 jest szybsze od 68060@80Mhz i ma 128MB FAST i wbudowana karte graficzna. Nie musze chyba tez dodawac, ze Vampire to jedyna opcja dla A600 (od czasu wejscia tego modelu na rynek) aby wyposazyc ja w cokolwiek mocniejszego od 68030.

*kolejki kilkusetosobowe
- To sie zgadza, jak widzisz tak wiele osob chce je miec.

*słaby kontakt z producentem
- Bardzo slaby argument - byles kiedys na IRC? Kipper, Majsta i Gunnar sa tam codziennie - bezposredni kontakt z kazdym z nich nie jest wyczynem. To, ze nie odpowiadaja na maile to jeszcze nie jest argument, ktory by logicznie uzasadnial to stwierdzenie.

*słaba jakość wykonania
- Widziales na oczy kiedys Vampire z bliska? Dziwnym trafem moja jest bardzo porzadnie wykonana i trzyma sie od pierwszego zalozenia na CPU bez zadnych dodatkowych wspomagaczy.

*padają jak muchy
- Podaj dane statystyczne na uzasadnienie tego stwierdzenia. Z moich informacji (a interesuje sie tym projektem bardzo mocno od wielu miesiecy, wiec sledze duzo watkow i kanalow na YT) na kilkaset sztuk recznie zlutowanych plytek SMD, ja osobiscie slyszalem o bodajze pieciu przypadkach wadliwych egzemplarzy (dwie od Kippera i trzy od Majsty);

*ignorują zgłoszenia gwarancyjne
- Przytocz uzasadnienie tej tezy. Ja nie moge sie wypowiedziec, bo nie mialem do czynienia z procedura gwarancyjna, natomiast na forum i w opisie jednego filmu z YT - Majsta na pewno wymienial karty ktore okazaly sie wadliwe i nie robil z tym zadnego problemu;

*Ale hype jest taki, że fanatyzm przypominający ten jakim charakteryzują się fani nadgyzionego jabłka, zaciemnia logiczne myślenie.
- Taaa, bo ten caly nasz amigowy retro-computnig do tej pory to zero hype'u i samo logiczne myslenie (np. kulkowa myszka do Amigi z logo za jedyne 199PLN na Allegro nie tak dawno, klawiatura NOS do A1200 za 999PLN).

*Ja nie kupię, i mam prawo do własnego zdania
- Nie szkodzi, nic na tym nikt nie straci. Kolejka jest obecnie dluga na 881 osob (sam to zreszta zauwazyles na wstepie), wiec mysle, ze tragedii nie bedzie, gdy akurat Ty nie kupisz.
[#17] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@TechNineWonder, post #12

Słuszne stwierdzenie i prawidłowa kalkulacja. Tym razem zawiodła mnie intuicja. Jeśli koszt myszki w zakupie to 170 zł cena końcowa z uwzględnieniem kosztów aukcji i prowizji na poziomie 199 zł to dobra oferta.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 21:35:26 przez pong777
[#18] Re: Pierwsza prezentacja Vampire 500

@pong777, post #17

Spoko przecież myszki tam wiesz jak ktoś chce oryginał i sobie nie zmówi to i tak nie złe bo może kupić u ciebie.

A z V2 to żeś trochę wtopił trzeba było poczekać.

Najlepiej zarabiać tak naprawdę na tym co się lubi. Czyli jeśli lubisz Amigować i zarabiać na Amigi z Amig to spoko.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem