Komentowana treść: ARMIGA - test
[#1] Re: ARMIGA - test
Fajna recenzja.
Input lag dyskwalifikuje to urządzenie, niestety. Cóż, jeśli to nie zostanie poprawione (co może być trudne, ze względu na HDMI i specyfikę obrazu generowanego przez Amigę) sprzęt nie będzie mieć racji bytu. Ale jak on ślicznie wygląda. Design jest śliczny, granei w Amigowe gry na padzie z X360/Xbone? Marzenie, kurde bele...szkoda, że obecnie niegrywalne.
[#2] Re: ARMIGA - test

@michalmarek77, post #1

Obudowa ładna.
[#3] Re: ARMIGA - test

@michalmarek77, post #1

Zapewne input lag da się wyeliminować czymś szybszym... Np. Odroidem XU4, czy C2...
[#4] Re: ARMIGA - test
Tak czytam komentarze:
"co to ludzie nie zrobią ze swoim wolnym czasem wymyślając kompletnie niepotrzebne bzdety."
"Całkowicie nieopłacalna zabawka"
"Nie bardzo rozumiem po co w ogole coś takiego wydawać."
"Ludzie liczą na łatwy zysk oparty o sentymeny i moim zdaniem się przeliczą"


Co do artykułu - szczerze myślałem że ARMIGA to już przeszłość, to już dawno temu było. Ale miło że taki duży serwis szarpnął się na test.
[#5] Re: ARMIGA - test

@adam_mierzwa, post #4

W zasadzie, to stosunkowo niewielkim kosztem można by było przygotować na takim szybszym Odroidzie z emulatorem odpalonym na starcie (na armbianie), w ładnej obudowie wydrukowanej...
Kurcze, aż chyba sprawdzę na moim, co UAE sobą prezentuje...
[#6] Re: ARMIGA - test

@krzyszpPL, post #5

Przecież jest indieGO! All-in-one Retro Game Console (Odroid XU4)
Sam się na niego zasadzałem.
[#7] Re: ARMIGA - test

@michalmarek77, post #1

jak jest stacja dyskietek to dla mnie bomba !
[#8] Re: ARMIGA - test
Pomysł stary. Nowa wersja praktycznie nic nie poprawiona.
Nie ma możliwości uruchamiania gier z dyskietek - stacja służy jedynie do zgrywania dysków do ADF.
Czyli model ze stacją jest po prostu niepotrzebny.

Największą z wad jest odczuwalny input lag podczas grania.
Czyli emulator sprzętowy gorszy od programowego...

Porównanie Amigi 500 do Armigi wypada zdecydowanie na korzyść oryginału. W przypadku Armigi input lag jest tak dokuczliwy, że przeszkadza w rozgrywce w bardziej dynamiczne gry. Podobnie jest przy wykorzystaniu myszki - kursor "pływa" i obsługa nie jest komfortowa.
Żal.

Mało tego - jeśli chcemy emulować sprzętowo (ale znacznie taniej) wystarczy nam Raspberry Pi i odpowiedni pakiet oprogramowania (np, Amibian).
Dokładnie.


Taki padalec nie powinien trafić do testów na ten portal, bo z góry jest skazany na niepowodzenie.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 21:26:20 przez Vato
[#9] Re: ARMIGA - test

@Vato, post #8

np, Amibian


Bardziej tan artykuł chyba ma promować Amibian. A przecież jest on kolejną kompilacją opartą o UAE4Arm.

Pierwsze UAE na Armie jako ciekawostkę było na RiscOS i też coś tam pisało o jakimś Amibanie tylko linka nie dodałem do zakładek. Chodziło to na Acorn Archimedes.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 21:37:39 przez TechNineWonder
[#10] Re: ARMIGA - test

@HOŁDYS, post #7

[#11] Re: ARMIGA - test

@michalmarek77, post #1

dla mnie prawdziwy emulator amigi SPRZĘTOWY do MiniMig.
Chyba najlepszy ale nie posiada stacji dyskietek i gniazda hdmi.
[#12] Re: ARMIGA - test
Chyba coś się komuś pomyliło, to jest emulator programowy. ARM to procesor, a procesory wykonują programy.
[#13] Re: ARMIGA - test

@sanjyuubi, post #12

również mnie to zastanawiało czemu nazywają ARMiga emulatorem sprzętowym.... bo ma stacje dyskietek?

Nie. Dla mnie ARMiga i raspberry to emulatory programowe, odpalony jest linux w tle i program emulujacy.

MiniMig jest za to jest prawdziwym emulatorem sprzętowym.
[#14] Re: ARMIGA - test

@maliniak, post #13

To jest portal dla wszystkich: programowy to jest UAE, sprzętowy emulator - to oddzielne urządzonko. Popularne ujęcie tematu.
[#15] Re: ARMIGA - test
Ja rozumiem niedoszłe Natami (i to jak!), aktualnego Vampire oraz inne projekty typu np. Minimig. Ale tego czegoś nie umiem zrozumieć.
Gdy jestem daleko od swoich klasyków, to po prostu odpalam WinUAE, na bardzo wydajnych sprzętach za 400 zł.OK
I wcale nie jest mi wstyd że za pomocą alt+tab mogę wejść do Win i odpalić sobie jakąś telewizje internetową w FullHD.OK
Wstyd by mi było wtedy, gdybym nie miał WinUAE i nie umiałbym go używać.OK
A co to jest ARMIGA? Czy działa na tym AGA?
[#16] Re: ARMIGA - test

@adam_mierzwa, post #6

"Przecież jest indieGO! All-in-one Retro Game Console (Odroid XU4)"

link wskazany :)
[#17] Re: ARMIGA - test
Super design obudowy OK i fajnie, że jest prawdziwa stacja dysków ok, racja
[#18] Re: ARMIGA - test

@BULI, post #17

Jak stare radio Minor szeroki uśmiech link
[#19] Re: ARMIGA - test
To musi być bardzo słabe, skoro brakuje mocy CPU na emulacje AGAty.
[#20] Re: ARMIGA - test

@Andrzej Drozd, post #15

A co to jest ARMIGA? Czy działa na tym AGA?


No właśnie w newsie jest napisane tylko OCS/ECS.
[#21] Re: ARMIGA - test

@krzyszpPL, post #16

Projekt z Kickstartera, jest kilka modeli. Odroid jest najdroższy.
tu obczaj tabelkę
tu inna strona
tu opcjonalny wybór malowania obudowy
[#22] Re: ARMIGA - test

@Jacol, post #18

He, he w sumie w pionie przypomina małe radyjka z lat 70/80, ale u mnie docelowa pozycja to leżąca, jak zewnętrzna stacja dysków, czy A500 szeroki uśmiech
[#23] Re: ARMIGA - test
@Vato "Taki padalec nie powinien trafić do testów na ten portal, bo z góry jest skazany na niepowodzenie."
Bardzo dobrze ze takie padalce takze trafiaja do testow, bo dzieki temu ludzie unikna wjebania sie na mine i zamiast kupic taki wadliwy sprzet to kupia sobie sprawna Amige.
[#24] Re: ARMIGA - test

@powerzx, post #23

Z tego punktu widzenia to fakt.
Jednak dla producentów to klapa... powinni najpierw dopracować a potem to ludziom wciskać.
Mam nadzieję, że teraz zabiorą się za poważne poprawki projektu szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem