Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12
Wygląda na to, że to będzie pierwszy odcinek AmiWigilii, którego nie przesłucham.
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #1

A ja właśnie cię słucham, zacząłem i już jakiś Radzik ci przerywa :)
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #1

Niby czemu ?.
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@SzaryWilk, post #3

Bo przesłuchałem cały podczas nagrania. szeroki uśmiech
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #4

to nic nie mówiłeś ?.
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@SzaryWilk, post #5

znowu skandal pomysł
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@SzaryWilk, post #5

to nic nie mówiłeś ?

Coś tam mówiłem ale to też słyszałem. Nie lubię słuchać swojego głosu nagranego. Okropnie brzmi. Słyszany "od środka" brzmi znacznie lepiej. No ale to mogę wiedzieć tylko ja, bo wchodzić do cudzej głowy się (jeszcze) nie da. szeroki uśmiech
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #7

no to tym bardziej.
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12
Wiara Radzika w użyteczność X5000 mnie wzruszyła.
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@Krashan, post #9

"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli."

Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 19-31)
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@Krashan, post #9

Zastanawiam się co mi na starość odbiło. ;) Przynajmniej będzie wyzwanie.
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@radzik, post #11

Ja trochę żałuję, że powiedziałem o tym że mi nie zależy na użyteczności MorphOSa. Nie zależy mi tak jak jeszcze kilka lat temu. Teraz użyteczność może być mniejsza ale na pewno jakaś jest i na pewno nie jest to tylko retro-maszyna.
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #12

Czyli jednak słuchałeś siebie w podcaście

Grzegorz dołączył do patronów. Fajnie. Witamy w gronie.
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #12

Teraz użyteczność może być mniejsza

Rzadko się wypowiadam na ten temat, ale: nie przesadzajmy z tym brakiem użyteczności amigowego NG. Używam PowerMaka G5 z MorphOSem jako mój główny system i nie narzekam. Oczywiście wiadomo, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy, ale z mojego punktu widzenia dotyczy to dosłownie kilku spraw i to wcale nie tych najważniejszych. Chyba muszę o tym opowiedzieć w następnym odcinku

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 23:08:22 przez A2
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@A2, post #14

Wszystko zależy od tego co się robi. Autor "Gry o Tron" pisze swoje powieści na PC z DOSem. A myślę, że gdyby mu dać Atari 65XE z kartą SD, dodatkowym RAMem i zgrabnym edytorkiem tekstów to też bez problemu mógłby na tym pracować.

Ja sobie pod MorphOSem dziubię od wielu miesięcy program, który potem kompiluje się tworząc natywną aplikację dla: iOS, macOS, Windows (a nie ma przeciwskazań żeby i na: AmigaOS4, Linux czy Android). I to nie w jakimś wysokopoziomowym skryptowym środowisku (typu Hollywood) tylko normalnym niskopoziomowym C++ i OpenGL.

Użyteczność zależy od tego co się robi.
[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #15

Użyteczność zależy od tego co się robi.

Oczywiście, ja używam go na co dzień, łącznie z prowadzeniem firmy. To chyba nie świadczy tak źle o systemach NG
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@A2, post #16

No nie jest tak źle. Niektóre rzeczy fajnie można sobie "ogarnąć" pod takim MorphOSem. Nie wszystko ale jednak trochę można. A ile to radochy sprawia... szeroki uśmiech
[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@MDW, post #17

Pewnie, że nie wszystko, chociaż dla mnie większość. I z tego się cieszę
[#19] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@pong777, post #13

Dla mnie słuchanie amigowych opowieści to jak wkraczanie w zaczarowany świat baśni :) Mógłbym ich słuchać bez końca. Czas jakby zatrzymuje się w miejscu i wracają same dobre wspomnienia. Często słucham tego podcastu w weekendy jadąc busem w rodzinne strony, co umila dłuższą podróż. Cieszę się, że jest możliwość odwzajemnienia się Radzikowi. Mam nadzieję, że po edycji tego odcinka osoby, którym słuchanie odcinków sprawia przyjemność ujawnią się w postaci patronów, a ich ilość zwiększy się wielokrotnie. Pozdrawiam prowadzącego oraz wszystkich dotychczasowych gości :)
[#20] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12
To jest najcięższy odcinek jakiego przyszło mi słuchać.. Sorry, ale kompletnie mnie nie interesuje taka burza mózgów randomowych amigowców.. Odcinek powinien mieć zwięzły temat, a to było rozlazłe do granic możliwości. Zrobiliście odcinek z ludźmi, którzy nie mają nic właściwie do powiedzenia. Koszmar.. Powinniście sobie tak pogadać poza anteną.

Nie uważam też żeby dobrym pomysłem była całkowita migracja na YT. Forma audio podcastow bardzo mi odpowiada, a nie mam czasu siedzieć przy kompie i "oglądać" słuchowiska albo konwertować sobie materiałów do audio i wrzucać na telefon.


Obecna forma podcastu bardzo mi odpowiada, choc nie ukrywam, wolałabym wersję nagrywaną na żywo, z możliwością wdzwonienia się, jeśli ma się coś w temacie do powiedzenia.
[#21] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12
(dubel)

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 10:23:22 przez Sokok
[#22] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@Sokok, post #20

Tak to rzeczywiście odcinek inny niż wszystkie. Nie mieliśmy okazji spotkać się wcześniej wspólnie. Wszyscy jesteśmy tutejszymi forumowiczami. Odcinek był zupełnie luźny i mocno subiektywny. Nie każdemu zatem mógł przypaść do gustu.
[#23] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@pong777, post #22

Miało być inaczej i wydaje się, że całkiem fajnie wyszło. Poza tym stwierdziłem, że jakiś bonus dla patronów też wypadałoby zorganizować.
[#24] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@radzik, post #11

Mr. R, to kiedy ta X5000 ma dotrzeć? :)
[#25] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@sid777, post #24

Dobre pytanie. Jak na razie nie jest w każdym sklepie. Ma być ale jeszcze jej nie ma...
[#26] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #12

@radzik, post #25

Dopuszczałem możliwość, że już masz, albo znasz termin dostawy, ale to ukrywasz

Po prostu: two more weeks, Mister
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem