Komentowana treść: Obniżka ceny systemu MorphOS
[#1] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS
Dobra zmiana.
[#2] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@XaVeR, post #1

Albo koniec...
[#3] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@_arti, post #2

Koniec to też dobra zmiana.
[#4] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@_arti, post #2

Koniec to byłby gdyby wyprzedawali system po 15 EUR i utrzymywali, że to już ostatnia wersja
[#5] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS
Dobra opcja, ostatnio coś myślałem żeby zaproponować tutaj może jakąś grupową rejestracje. Bo płacenie prawie 500 pln za system do ibooka za 150zł jakoś mi się nie widzi.
[#6] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS
A to prawda, że teraz licencja nie przenosi się między komputerami nawet po śmierci komputera? Jeśli tak to lipa totalna. Dla mnie w ogóle to zły pomysł, że nie można przenosić licencji na jaki komputer się chce..
[#7] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Sokok, post #6

Nieprawda. Po fizycznej śmierci komputera dostajesz nowy klucz i koniec. Znam osobiście kilka takich przypadków, ostatni sprzed góra dwóch tygodni.

to zły pomysł, że nie można przenosić licencji na jaki komputer się chce..


A w jaki sposób miałoby to "przeniesienie licencji" wyglądać? Obiecujesz MOS-Teamowi że skasujesz klucz ze starego komputera jak dostaniesz do nowego? Czy może założenie centralnego serwera-rejestru gromadzącego dane o licencjach i możliwość korzystania z MorphOSa tylko w komputerze podpiętym do internetu? Stary, MorphOS-Team to nie Microsoft...
[#8] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Sokok, post #6

Jak mi pegaz zmarł to dostałem nowy klucz na PowerBooka.
[#9] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@recedent, post #7

OK, obiło mi się o uszy, że ma to ulec zmianie.. Sam też korzystałem z możliwości przeniesienia licencji w wypadku uszkodzenia poprzedniej maszyny.

Tak, uważam, że osoba kupująca MorphOS powinna mieć dowolność w instalowaniu tego na czym chce, jak za starych dobrych czasów - dostawałeś system, instalowałeś na czym chcesz, kiedy chcesz. I nie uważam, żeby jakakolwiek kontrola była konieczna.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 08:06:47 przez Sokok
[#10] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Sokok, post #9

Licencje można przenosić jeśli jakaś maszyna padnie i przypominam że jest to lepiej zrobione niż ma AmigaOS 4.1 bo tam wersja jest na dany typ komputera więc jak komuś padnie Sam460 to zostaje z płytką albo wydaje 3000zł na Sama. Nie licząc już tego, że userzy OS4.1 musieli płacic za update, muszą też płacić za update sterowników graficznych. W Morphosie płaci się raz i każdy update czy zmiana licencji po zepsuciu komputera są darmowe.
[#11] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@_arti, post #2

myślisz że aż tak?
[#12] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@recedent, post #4

i utrzymywali, że to już ostatnia wersja


Na PPC? To wtedy tak, byłby to koniec.... pewnego rozdziału w historii MorphOSa :)

Tak mnie wyobraźnia poniosła ;)
[#13] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@_arti, post #2

Zgadza się, koniec wyższych cen :P
[#14] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS
A klucz do MOS PUPa można jeszcze dostać (po niższej cenie)?
[#15] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Sokok, post #9

uważam, że osoba kupująca MorphOS powinna mieć dowolność w instalowaniu tego na czym chce


Tylko że wtedy już nikt nie kupi, bo piracki klucz pojawi się na chomiku.OK
No i wtedy będziesz musiał poszukać sobie inne hobby.
[#16] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@BULI, post #14

Tzn. że klucz dla PUP nie jest już darmowy?
[#17] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@BULI, post #14

Klucze PowerUP zawsze były za free.
[#18] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Andrzej Drozd, post #15

Jakoś nie wierzę w to, żeby było wśród nas tylu AmiJanuszy.. Większość wie, że wartościowe projekty trzeba wspierać. Nawet jak ktoś użyje nielegala, to może kiedyś coś ze stajni MOST kupi, gdy już będzie mieć pieniądze.
[#19] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Sokok, post #18

Jakoś nie widzę na chomikach AmigaOS FE dla klasyka więc pewnie masz racje. Ludzie bawią się w emulacje dla starych gier i kradną głównie romy pod uae i pliki adf z grami. Osobiście bym wolał żeby taki MOS kosztował 10-20 euro ale każdy update co pare miesięcy był płatny. Było by mi łatwiej takie wydatki rozplanować niż rzygać jednorazowo 400 pln. A team miałby stałe źródło kasy i lepszą motywacje do wydawania aktualizacji.
[#20] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@jarokuczi, post #19

Przy liczbie userow wynoszacej pewnie cos pomiedzy 1k a 2k powinni rozdawać system za darmo Przecież sprzedaz to pewnie gora kilka sztuk miesiecznie.Dzielona na team czy tam na co oni sobie wydaja, to to musi byc zapalka w wulkan.A dla ludu drogo.
[#21] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@jarokuczi, post #19

Jakoś nie widzę na chomikach AmigaOS FE dla klasyka więc pewnie masz racje

Na chomikach nie, ale na torrentach?

biście bym wolał żeby taki MOS kosztował 10-20 euro ale każdy update co pare miesięcy był płatny

A ja wolę obecny stan gdyż przy Twoim MorphOS wyszedł by mnie 90-180 euro, a są tacy (Hi MDW) co rejestrowali system przy wersji 2.0 co kosztowało by ich od 180 do 360 euro.
[#22] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@jarokuczi, post #19

rzygać jednorazowo 400 pln


Weź przestań, załóż sobie dodatkowe konto oszczędnościowe na już istniejącym, twoim rachunku w banku. Ogranicz palenie papierosów o 1/2, picie piwa o 1/2 i domyślam się że w ciągu roku bez problemu uzbierasz minimum 2 tyś zł. Wystarczy ci prawie na 5 takich systemów.OK

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 18:05:33 przez Andrzej Drozd
[#23] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Aniol, post #20

Ludzie wydają 1000zł na rozszerzenie pamięci dla A1200 a ty mówisz, że 330 zł to drogo za MorphOSa? I najlepiej żeby był za darmo i koszty obsługi strony, serwera, wyjazdów na targi, kupowania sprzętu żeby zrobić sterowniki (co i tak się zdarza) osoby z Morphos Teamu pokrywali z własnej kieszeni?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 18:10:27 przez michal_zukowski
[#24] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Andrzej Drozd, post #22

Oooo i niepotrzebnie wyedytowałem z 7 na 5. Nie dość że tamten kolega kłamie że 400 (bo jest 330), to jeszcze kolega "zajaranyikucikuci", ma dopiero dwa posty (a zachowuje się jakby był tu od dawna). Istny, rezerwowy, kakusiowy nick.OK
[#25] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Andrzej Drozd, post #24

Masz problem z kakusiowymi chyba, bo non stop wszędzie ich widzisz
[#26] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@agrajek, post #25

No, tak, Łódź, Leżajsk, Katowice i Dania :P
[#27] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@waldiamiga, post #21

są tacy (Hi MDW)

Faktycznie gdybym płacił za każdy update od 2.0 do 3.9 to trochę więcej by wyszło. Chociaż nie jestem pewien, bo miałem dwie licencje - na PegasosaII/G4 i PowerBookaG4 (PegasosaI/G3 miałem w czasach MorphOSa 1.4 za którego się nie płaciło). Licencję na Pegasosa2/G4 sprzedałem razem ze sprzętem.

Płacenie za każdą wersję "po kropce" (3.1, 3.2, 3.3, 3.4...) to by była chyba trochę przesada i spowodowałoby to sporą fragmentację używanych wersji MorphOSa. A to nie sprzyjałoby rozwojowi aplikacji i samego systemu. Ale gdyby np. wersja 4.0, dostępna także dla Intela czy ARMa, była osobno płatna to nie miałbym pretensji.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 19:24:04 przez MDW
[#28] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@MDW, post #27

Ale gdyby np. wersja 4.0, dostępna także dla Intela czy ARMa, była osobno płatna to nie miałbym pretensji.

Zgadzam się z Tobą w 100%.







BTW: MorphOS 3.10 wyjdzie 2 lub 13 grudnia.szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 19:14:45 przez waldiamiga
[#29] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@Andrzej Drozd, post #24

A jak mam sie zachowywać mając dwa posty? Piszę to co myślę, zgadzać się ze mną nie musisz. Odnośnie tematu MOS sama kasa nie jest dla mnie problemem tylko wole ją wydać na wyjazd z żoną albo jakieś atrakcje dla dzieci. Kupiłem Amiga OS 4.1 FE żeby pobawić się systemem bez zbędnych wydatków na sprzęt. Niestety stwierdzam że Amiga OS 4 na emulatorze i pewnie też na klasyku nie jest zbyt użyteczny, głównie przez ograniczenie pamięci i słabą kartę graficzną. Co innego z MOSem na ibooku, za grosze można kupić sprzęt. Gdyby MOS kosztował tyle co AmigaOS 4.1 na klasyka to brałbym w ciemno.
[#30] Re: Obniżka ceny systemu MorphOS

@jarokuczi, post #29

Widzisz, a AmigaOS 4.1 wziąłeś w ciemno i teraz żałujesz bo za wolno
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem