Komentowana treść: Heart of The Alien Redux
[#1] Re: Heart of The Alien Redux
Akurat nie jestem fanem tej gry, ale zobaczyć działający port z MegaCD to świetna sprawa szeroki uśmiech OK

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 21:22:17 przez Koyot1222
[#2] Re: Heart of The Alien Redux
Another World to jedyna gra w moim życiu poza Outlaws, która wywołała emocje i chęć przejścia gry do końca. Miała klimat, sens i grywalność. Kontynuacji nie znam i chętnie się zapoznam.
1
[#3] Re: Heart of The Alien Redux

@wawul2, post #2

A czy nie jest tak, że Flashback jest kontynuacją?
[#4] Re: Heart of The Alien Redux

@Hexmage960, post #3

Nie.
[#5] Re: Heart of The Alien Redux

@Hexmage960, post #3

a kontynuacja Flashback

to
fade to black
[#6] Re: Heart of The Alien Redux
Przeszedłem tę grę na emulatorze segi i powiem, że jest bardzo wciągająca. Fajnie, że Daliborowi się chciało poprawiać źródła, bo w oryginalny port miał straszne problemy (po skompilowaniu np. na morphosa) z powodu endian issues.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 23:15:59 przez michal_zukowski
[#7] Re: Heart of The Alien Redux
Ktoś mógłby wystawić taką działającą paczkę, z muzyką?
[#8] Re: Heart of The Alien Redux

@_arti, post #7

Też byłbym zainteresowany, ale w tekście jest o oryginalnych danych z gry i zaraz jakiś hipokryta napisze żem PIRAT czerwona kartka
[#9] Re: Heart of The Alien Redux

@movin, post #8

poszukanie w necie tej gry nie powinno byc problemem
[#10] Re: Heart of The Alien Redux

@_arti, post #7

Hej,
Krótki filmik z intra i gry: YouTube
A jakby ktoś był zainteresowany rozgrywką u siebie - proszę o PW.
Pozdrawiam,
Zbyszek

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 09:37:03 przez zzielinski
[#11] Re: Heart of The Alien Redux

@Hexmage960, post #3

A czy nie jest tak, że Flashback jest kontynuacją?

No właśnie nie wiem dlaczego tak wiele osób uważa Flashback za kontynuację Another World. Przecież obie gry nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. Sam Eric Chahi chyba nawet nie dotykał Flashbacka. Obie gry opowiadają zupełnie inną historię, dzieją się w zupełnie innych światach, bohater jest kimś zupełnie innym, w obu grach nie ma jakichkolwiek nawiązań do siebie.

Za to "Heart of the Alien" zaczyna się sceną, którą "Another World" się kończy. Trudno o bardziej płynne przejście z jednej części do drugiej. Cała przedstawiona tam historia jest ciągiem dalszym tego co widzieliśmy w "Another World". "Heart of the Alien" jest bardziej brutalna, chyba bardziej zręcznościowa, historia nie jest tak rozbudowana. Eric robił ją już nie sam tylko w zespole i nie miał pełnej władzy nad procesem tworzenia (nad czym podobno ubolewał).

Nie wiem czy "Heart of the Alien" broniłby się gdyby był zupełnie odrębną grą. Jednak jako kontynuacja legendarnego "Another World" na pewno jest wart uwagi. Nie sądziłem, że dożyję dnia w którym będzie można tę grę odpalić na Amidze. OK Nie przypuszczałem, że powstanie wersja, którą będzie można odpalić na czymkolwiek innym niż emulator jakiejś zapomnianej konsolki Sega CD.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 11:38:22 przez MDW
[#12] Re: Heart of The Alien Redux

@MDW, post #11

Fajnie jak by sklepali wersję na amigę cd32
[#13] Re: Heart of The Alien Redux

@MDW, post #11

jakiejś zapomnianej konsolki Sega CD

[#14] Re: Heart of The Alien Redux
Kurczę, nie sądziłem, że nadejdzie ten moment. Lata temu pisałem do autora pierwotnej wersji dla blaszaka, ale nic z tego w tamten czas nie wyszło. Cieszy mnie to podwójnie, że projekt został przeniesiony na nasze podwórko.szeroki uśmiech

Grę przeszedłem pod emulatorem SegaCD na GP2X i chwalę sobie dopełnienie historii, nawet mimo tego, że Eric nie do końca utożsamiał się z tym projektem.

Edit: Czy ktoś próbował odpalić grę na ekranie RTG? Czy port działa jedynie pod ECS/AGA?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 11:57:43 przez Lokaty
[#15] Re: Heart of The Alien Redux
Mnie zastanawia tylko czy to jest taki port "na dzika" czy maja pozwolenie i blogoslawienstwo wydawcy pierwotnej wersji. Szczerze to wydaje mi sie ze nie bebz powodu ta gra byla wydana tylko na Sega CD i jestem ciekaw jaki maja stosunek do takich portow autorzy oryginalnej wersji.
[#16] Re: Heart of The Alien Redux

@Axi0maT, post #15

Autorzy? A od kiedy oni mają cokolwiek do gadania w tej kwestii :)
Interplay nie istnieje od dawna, podobnie jak Virgin Interactive.
W czym taki port miałby przeszkadzać "autorom".

Gra to abandonware w najczystszej formie. Co innego, gdyby wydawca/posiadacz praw udostępniał grę ot choćby na jakimś Wiiware czy czymś podobnym.
Nie robi tego, tytuł jest martwy od dekad.
[#17] Re: Heart of The Alien Redux

@michalmarek77, post #13

Dla mnie to jest konsola jeszcze bardziej dziwna i egzotyczna niż Atari Jaguar. Zupełnie jej nie kojarzę. Jedyna konsola Segi jaką odrobinę kojarzę to Sega Saturn. A i tej nie potrafiłbym odróżnić gdyby mi pokazano kilka konsol i kazano wskazać Segę.
[#18] Re: Heart of The Alien Redux

@michalmarek77, post #16

Temat statusu tej gry jest dość ciekawy, bo wbrew temu, co piszesz, Interplay jak najbardziej istnieje (a przynajmniej wegetuje). Firma "żyje" ze sprzedaży(chociażby na GOG) wielu swoich starych tytułów, do których nadal posiada prawa, jak seria Freespace, MDK, czy wiele gier z uniwersum Star Trek. Virgin zaś został lata temu właśnie przez IPLY wchłonięty, więc IPLY prawdopodobnie nadal posiada prawa do HotA.

Nic z tym konkretnym tytułem nie robią prawdopodobnie właśnie ze względu na ograniczenie tytułu do konkretnej, dawno martwej platformy, a więc pracę jaką trzeba by włożyć w przeportowanie gry na współczesne platformy. Raczej bym się tego nie spodziewał

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 12:40:22 przez okejokej
[#19] Re: Heart of The Alien Redux

@MDW, post #11

Flashback rzeczywiście nie stanowi kontynuacji fabuły Another World. Ale ma kilka punktów wspólnych: Delphine Software, wektorowy bohater, podobny gatunek gry - niecodzienne połączenie platformówki i gry przygodowej. Obie gry dzieją się też w futurystycznym świecie.

Dla mnie Another World jest grą bardzo dobrą, ale trochę zbyt krótką. Dobrze, że istnieje kontynuacja jej fabuły.

Flashback uważam za grę pełnometrażową i pamiętam, że bardzo ją lubiłem.
[#20] Re: Heart of The Alien Redux

@Hexmage960, post #19

Kiedyś będąc dzieckiem zobaczyłem zarówno Flashbacka jak i Another World, widziałem pewne podobieństwo gatunkowe, ale jako osoba czytająca Top Secret'y i SS'y wiedziałem że są to dwie zupełnie różne gry.
Sega CD wcale nie jest tak mocno zapomnianą egzotyczną konsolą. Ma ciekawą bibliotekę gier mogących śmiało konkurować/pokrywać się z CD32. Jedyny problem rozpoznawalności tej konsoli polega na bałaganie jaki panował w samej firmie SEGA - konsola miała masę różnych wersji i różne nazwy w zależności od regionów, różnie wyglądała.
Na prawie się nie znam, ale do portu potrzebne są originale pliki. Jeśli nie ma ich w komplecie z portem to nie dzieje się nic złego.
[#21] Re: Heart of The Alien Redux

@Hexmage960, post #19

Technicznie Flashback faktycznie jest podobny do Another World i powstał w tej samej firmie w której Eric Chahi wydał (gotowe już) Another World. Chociaż Flashback jest bardziej schematyczną labirytnówką. Wszystkie ekrany są mniej lub bardziej podobne do siebie, nie ma dziwacznych pomysłów (jak w Another World arena czy bujanie klatką).
Na pewno Delphine Software próbowało Flashbackiem powtórzyć sukces Another World. I chyba częściowo im się udało.
[#22] Re: Heart of The Alien Redux

@Gżegżółka, post #20

Plikow nie ma, ale od strony prawnej jest to skopiowanie pomyslu tworcow oryginalu. To ze tworcy nie ciagaja po sadach autora konwersji nie znaczy ze status prawny jest uregulowany.
[#23] Re: Heart of The Alien Redux

@Axi0maT, post #22

E tam. Przesadzasz. Temat nie dotyczy gry, na której właściciel praw zarabia w jakikolwiek sposób tylko czegoś od dawna martwego.
Sega, np, zachęca wręcz by ludzie tworzyli wszelakie przeróbki Sonica i je udostepniali.
Portów wszelakich gier jest na pęczki, emulatorów i romów również więc Ciebie sumienie chwyta w tym przypadku?
To nie są gry Nintendo, które kradnie się wszędzie w postaci romów, a które nadal są w sprzedaży.
Gdyby tak było z HotA, mielibyśmy zupełnie inną rozmowę.
[#24] Re: Heart of The Alien Redux

@Axi0maT, post #22

Coś było z autorem Smerfów amigowych, dostał jakiś list od właścicieli praw autorskich. Ale Smerfy to nie AW. A co do Segi to mam w domu MegaDriveII i bardzo sobie cenię gierki na to. Myślałem od dokupieniu przystawki CD, ale ceny tego są trochę magiczne.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 15:09:55 przez Rax7777
[#25] Re: Heart of The Alien Redux
[#26] Re: Heart of The Alien Redux

@michalmarek77, post #23

Chyba zle mnie zrozumiales. Tu nie chodzi o sumienie moje, twoje, autora gry czy tych co beda grali na amigowym porcie. Mnie jedynie zastanawia czy tworca tego portu skontaktowal sie chociaz z autorami oryginalu i czy ma od nich pozwolenie na wykonanie takowej konwersji. Widzialem ze port amigowy nie jejst jedynym ale czesto z darza sie ze ktos sie nameczy zeby cos zrobic a na koncu okazuje sie ze dostaje informacje ze ma zaprzestac rozpowszechniania swojego dziela... i wowczas jest wielki placz jakie to sa bezduszne sk****syny ze nie pozwalaja na takie konwersje... a wystarczyloby na poczatku napisac i sie zapytac czy maja cos przeciwko. Tak wiec podsumowujac - jestem jedynie ciekawy czy sie zapytano o zdanie producenta/wydawcy. Osobiscie jako tworca gier nie chcialbym aby ktos bez pytania mnie o zdanie robil takie porty. Wiem ze ludzie maja rozne zdanie na ten temat wiec uwazam ze od negocjacji z autorem powinno sie zaczac... a w powyzszym przypadku nie slyszalem o tym aby autor chwalil sie czyims blogoslawienstwem i namaszczeniem.
[#27] Re: Heart of The Alien Redux

@Axi0maT, post #26

heh no wlasnie, a czasem i zapytanie nie wystarczy, kiedys zapytalem autorow gry z pc o nazwie Kret. zapytalem czy moge zrobic wersje kreta na commodore lub amige, odpisali ze nie, i ze w ogole po co mialby ktokolwiek to robic na takie komputery.. ich gra byla gra darmowa dodam tylko i dla przyzwoitosci sie zapytalem (bedac pewny, ze sie zgodza...)
[#28] Re: Heart of The Alien Redux

@juen, post #27

Choć niewielu nas zostało
wciąż z Amigą doskonałą
kto peceta nie szanuje
ten ma rację, bo to...


[#29] Re: Heart of The Alien Redux

@juen, post #27

Jesli autor nie wyraza zgody to ma do tego prawo - w koncu to jego twor. Jesli sie nie zgodzili to widac maja jakies ku temu powody. Amigowcy tez czasem nie chca zeby ich gra byla wydawana na pc :) swoja droga nigdy nie zrozumiem ludzi ktorzy marnuja swoj czas i potencjal na tworzenie takich konwersji. Skoro czlowiek potrafi stworzyc taki port to nie lepiej zrobic inna gre na tym samym pomysle wzbogacajac ja o nowe elementy i unikajac bledow popelnionych w oryginalnym produkcie? Zawsze to nowa kolejna gra... a nie jakis port gry w ktory kazdy juz gral 10 czy 20 lat temu. Taki port wlaczy pewnie kilka osob sprawdzajac ze dziala a ukonczy go pewnie ulamek z nich. A w nowa gre pewnie chetniej ludzie zagraja... szczegolnie jak bedzie lepsza niz pierwowzor na jakim byla wzorowana (i za to cenie wasze Tanks Furry oraz Bridge Strike).
[#30] Re: Heart of The Alien Redux

@Axi0maT, post #29

w Krecie (ta gra z 20 lat temu powstala) byl swietny pomysl i jego chcialem wykorzystac, to rodzaj gry logicznej jakiej na Amidze nigdy nie widzialem. ich powod byl "nie bo nie" :) - to bylby taki super zabijacz czasu w okienku pod workbenchem

co do samego portu kontynuacji Another World to podoba mi sie fakt tego, ze pokazuja ze ta gra spokojnie mogla powstac i na Amige, tak jak 99% gier z SMD

ps: po bridge strike'u juz nie bedziemy kopiowac cudzych pomyslow :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem