Komentowana treść: AmiWigilia YouTube - odcinek #0
[#1] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0
Prowadzący dokonali czegoś niezwykłego - sprawili, że uruchomiłem na swoim MacBooku FS-UAE. Ja - człowiek, który generalnie nie lubi: emulacji, przerośniętych warstw pośrednich, garbage collectorów, maszyn wirtualnych. szeroki uśmiech Dział to całkiem zgrabnie i może nawet do czegoś tego użyję.
[#2] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@MDW, post #1

Koniec świata .
[#3] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@deez, post #2

Ostatni raz UAE uruchomiłem wieeeele lat temu gdy mi padł BlizzardPPC i pojechał do naprawy do DCE. Ale pobawiłem się 2 dni i potem wróciłem do A1200 (z Apollo 040/40, które jeszcze miałem w szafce). Wolałem tak pomimo tego, że musiałem używać AGAty, bo przecież BVision3D podłączyć się do Amigi bez BlizzardaPPC nie dało. Emulacja (zwłaszcza na PC z CPU 750MHz) mnie jakoś nie porwała. szeroki uśmiech
[#4] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@MDW, post #3

Ty lepiej, Mariusz, uważaj, bo jeszcze demo na M68k napiszesz!!
[#5] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0
Z Win-UAE można zgrać przygotowany pod emulatorem system operacyjny do realnej Amigi.
Czy z FS-UAE też się da?
[#6] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0
Fajny taki videopodcast, chociaż tematyka tego odcinka zupełnie mnie nie interesująca. No i jakość głosu Adama fatalna, ale też liczę na to, że 100 Mbit/s to poprawi .
[#7] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Jazzcat, post #4

Ty lepiej, Mariusz, uważaj, bo jeszcze demo na M68k napiszesz!!

To jest technicznie niewykonalne. Nie mam pojęcia o pisaniu w assemblerze z wykorzystaniem tych wszystkich Blitterów, Copperów, chunky2planar. To tematy zupełnie nie z mojej bajki i nawet nie wiedziałbym jak się za to zabrać.
[#8] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Krashan, post #6

Też liczę na te 100 Mbit/s. Poza tym niekiedy Skype sam z sobie jakoś ma problemy.
Co do tematyki na pewnie będzie szersza, ale na razie dopiero zaczynamy i aby zainteresować ludzi trzeba coś bliższego grom i emulacji przedstawić.

FS-UAE może służyć tak samo dla przygotowania systemu dla prawdziwej Amigi. Ale to Adam w komentarzu na YT już napisał.
[#9] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Vato, post #5

Dlaczego miałby się nie dać?
[#10] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@_arti, post #9

Już mi odpisali na YT :)
Nie wiem czy się da to się pytam bo nie wspomnieli w filmiku :)
A emu wygląda fajnie i działa na linuchu hmmmm....
[#11] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@radzik, post #8

Jak tam wygląda emulacja na FS-UAE tzn. z ilu rdzeni cpu korzysta czy tak jak w WinUAE z jednego
[#12] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@TechNineWonder, post #11

A to ma jakieś znaczenie, skoro systemy amigowe nie potrafią korzystać z kilku?
Jak pamiętam to chyba w winuae można było zrobić tak że jeden rdzeń był 68x a drugi powerpc, ale to nie wiele zmienia. Amiga chyba pracuje raz w jednym trybie raz w drugim. Jak się mylę to proszę o sprostowanie

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 18:25:44 przez Newhousik
[#13] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Vato, post #10

Trzeba w konfiguracji emulatora ustawić dokładnie te same parametry jakie ma prawdziwa Amiga i rozbudować system zgodnie z tymi parametrami, czyli jeżeli Amiga ma proc 020, to należy zainstalować biblioteki dla 020 itd.
Gdy Amiga ma AGA, to FBlita nie instalujemy na emulatorze tylko już na Amidze. Podobnie ze sterownikami do karty graficznej.
[#14] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Newhousik, post #12

No jakie i co do tego ma system Amigowy. Jeśli i7 ma cztery wątki i w filmiku jest imac z 2.86 coś trzy w turbo.

To stwierdzenie że do emulacji potrzeba szybkiego i7 ma się nijak do rzeczywistości bo wystarczy odblokowany G3258.

W ogóle to Toni pisał na eab że do WinUAE najlepsze G3258 dlatego pytałem jak to wygląda na FS-UAE.
[#15] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@MDW, post #3

Emulacja na pc750mhz nie robila wrazenia, a jak wrazenia teraz na nowszym pc? :)

Zastanawiam sie jesli na emulatorze (i7 3.5ghz) wybrac np. A1200 ustawiajac "max speed" to ilu mhz Motoroli 020 by to odpowiadalo.

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 21:14:26 przez sid777
[#16] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@sid777, post #15

Jeszcze JIT bez tego to za dużo nie wyciągniesz no i 060. Tak czy tak to wydaje mi się góra z 300-400 MIPS na m68k co nie zmienia faktu że V2 na x11 ma 110 MIPS.

Do tego moim zdaniem MIPSy z UAE mają się nijak do MIPSów na Amidze. Tzn. na UAE mipsy są a zamula System. Przyczyn UAE to nie tylko CPU ale też szybki dysk itp.
[#17] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@sid777, post #15

Emulacja na pc750mhz nie robila wrazenia, a jak wrazenia teraz na nowszym pc? :)

Ja mam MacBooka z 2012 roku z i7 2,9 GHz. Sprawdziłem jakieś dwie stare gierki to działały normalnie. Ale sama świadomość, że to emulacja trochę mi przeszkadza. Takie zboczenie. szeroki uśmiech Poza tym nie ma zbyt wielu rzeczy na Classica, które chciałbym zobaczyć. Jeżeli mam czas to jednak wolę go poświęcić na coś NG, bo mam kolosalne zaległości.
[#18] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@MDW, post #17

To paczuj Qemu i odpalaj Mosa na MacBook-u Albo tak jak na video emulacja PPC. I NG System.
[#19] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@TechNineWonder, post #18

Do MorphOSa mam najszybszego PowerBookaG4 i działa bardzo zgrabnie. OK Emulacja raczej nie da mi 3D, którego potrzebuję codziennie.
[#20] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@TechNineWonder, post #14

FS-UAE bazuje na tym samym co WinUAE, więc zasada jest ta sama. Zreszta autor FS-UAE odpowiada za kod JIT ogólnie dla UAE. Takie coś mi się rzuciło gdzieś w internetach.
[#21] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0
Video-cast o emulacji,czy oznacza to śmierć podcastu?
[#22] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@simka113, post #21

Oczywiście nie. YT to tylko dodatek do AmiWigilii.
[#23] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@simka113, post #21

Ja myślę że ten kanał na YT ma inna funkcję niż podcast - ma być "propagatorski".
[#24] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@radzik, post #8

Wyprobujcie Mumble, jest rewelacyjny do takich rzeczy. Skype sprawdza się gdy oczekujecie, że ktoś z publiki będzie chciał się wdzwonić.
[#25] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Newhousik, post #12

A to ma jakieś znaczenie, skoro systemy amigowe nie potrafią korzystać z kilku?


Na AmigaOS 3.x PowerUP/WarpOS masz dwa CPU o dwóch różnych architekturach.
[#26] Re: AmiWigilia YouTube - odcinek #0

@Newhousik, post #12

Amiga chyba pracuje raz w jednym trybie raz w drugim. Jak się mylę to proszę o sprostowanie


link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem