Komentowana treść: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!
[#1] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!
Jedno nie skończone a drugie zaczyna ?
[#2] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Dorian3d, post #1

[#3] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Dorian3d, post #1

Ja jestem dobrej myśli co do obudów, ale faktycznie lepiej było by zacząć kampanię na klawisze, gdy gotowe obudowy zaczęły by docierać do pierwszych szczęśliwców . Tak, to pewnie dużo osób wstrzyma się do czasu aż obudowy fizycznie pojawią się w ich rękach... Ja chyba też poczekam aż będę mógł ocenić jakość obudowy na własne oczy i zdecydować czy warto inwestować w klawisze .

Druga sprawa... nie wiem, może źle klikam, ale wydaje mi się, że z "oryginalnych" Amigowych kolorów jest tylko Amiga 1200...? Wcześniej sądziłem, że będą wszystkie "oryginalne" Amigowe kolory klawiatur: do A500/A2000/A3000 (to chyba była jedna kolorystyka), czarne do CDTV...

Klawisze w A4000/A4000T/A600 miały takie same kolory jak w A1200 więc tu nie ma problemu.
[#4] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@APair, post #3

Jak ktoś potrzebuje klawiszy na gwałt to Vesalia ma na składzie jeszcze kilka kompletów obudowa + klawiatura NOS A1200.Sprawiłem sobie taki zestaw za niecałe 500zl z przesyłką DHL.Amiga wygląda dosłownie jak nowa szeroki uśmiech
[#5] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!
Kolory niesamowite, ciekawe ile będzie kosztował taki zestaw.
[#6] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!
Bardzo ładne... eee... klawisze?
[#7] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Ferin, post #5

Na stronie kickstartera jest cennik - minimalna cena to 49 EUR.
[#8] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@amigachelm, post #7

49eur za zestaw 96 klawiszy to ok 2PLN za sztukę.
To 2 razy taniej niż na Allegro czy ma giełdzie PPA za stare klawisze, gdzie sa wystawione po 4 złote za sztukę (i nie widomo czy nie żółte lub po wybielaniu).
Ja raczej wezmę, może nawet 2 zestawy.
[#9] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@vojo, post #8

W jej cenie jest nie tylko 96 klawiszy, ale dodatkowo 12 specjalnych do A600, 100 sprężynek i 16 haczyków zaciskane pod niektóre długie klawisze.
Za taki podstawowy komplet - klawisz + sprężynka + "haczyk" płaciłem u jakiegoś handlarzyny 12 zł.
Jeszcze mam czas, ale chcę zakupić 2 komplety, aby pasowały do obudowy transparentnej bezbarwnej. Niestety symulator kolorów nie działa u mnie po wyborze tego koloru obudowy ani pod safari ani pod firefoxem. Też tak macie?
[#10] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@amigachelm, post #9

Pod Odyssey też tak mam. Nie żebym chciał kupować, ale nacieszyć oczy chciałem przezroczystą obudową z przezroczystymi klawiszami. Obudowę się dało, ale klawiszy już nie.
[#11] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Aniol, post #4

Ja tak samo, kupiłem nową obudowę i klawiaturę, ale w firmie http://amigastore.eu/en/. Planuję jeszcze dokupić stację dyskietek.
[#12] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@recedent, post #10

Ja nie chciałbym mieć przeźroczystej z widokiem na elektronikę. Przez moją chorobę od patrzenia i pracy przy hardware/elektronice dostaję przykrych halucynacji wzrokowych. Także nawet wymiana zasilacza w wieżowej Amidze to dla mnie duże wyzwanie, ale czasem decyduję się.
[#13] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Ferin, post #5

Przecież wszystko jest napisane w newsie
[#14] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!
Za pół roku będzie następna zbiórka, tym razem na gumowe nóżki do obudowy. Do wyboru będą różne kolory, a wśród nich hit - nóżki fluoroscencyjne
[#15] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@PopoCop, post #14

Z tego, co tam mówią, to Phil planuje kolejną i może to być coś naprawdę fajnego. Np. panele dla A2000/3000/4000.
[#16] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@vojo, post #8

Weź 4 i pomieszasz se kolorki :P

A jak chodzi o giełdę czy allegro to możesz kupić jeden oryginalny klawisz a nie od razu wszystkie :D
[#17] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Vato, post #16

Potrzebujesz jednego - kupujesz wszystkie, a resztę odsprzedajesz na Giełdzie. pomysł

[#18] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@recedent, post #17

Ale ta reszta nie pasuje do oryginałów
Chociaż może być ciekawie na zlotach kiedy ludziki będą mieli pełne kolorki i się zaczną pojedynczymi guziczkami wymieniać żeby mieć jakieś wzorki-kolorki OK

AAAaaaa!!! Właśnie wymyśliłem PIXEL ART na klawie Amigi !!!!!!!!! AAaaaaa!!!! Tadaaam!!!
No i też chcę dwie teraz qfaaa!



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 15:33:00 przez Vato
[#19] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Vato, post #18

Można to zrobić chałupniczo przy pomocy farby olejnej . Koszt o wiele mniejszy, a dostępna paleta kolorów ogromna.
[#20] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@_arti, post #13

No ta, nie zauważyłem "czytaj dalej" , aczkolwiek o cenie tam nic na dobrą sprawę nie ma, jedynie co dostaniemy jak wesprzemy.

Prawdopodobnie klawiszy przeźroczystych nie można wybrać bo... fizycznie nie istnieją, obudowy to co innego. Kolor dość łatwo zmienić ale dodać przeźroczysty już nie tak łatwo.
Poza tym wybierając w wybierajce ten sam kolor dla obudowy i klawiszy dostajemy co?
Inne odcienie, wyrenderowane z różnymi ustawieniami światła?
Co do ceny, pięćdziesiąt euro za pokolorowane klawisze? Chyba żart, po co mi sprężynki i inne
duperele, co do cen w sieci pojedyńczych to argument nie trafiony, bo jak ktoś trafnie zauważył, w takich wypadkach kupuje się brakujące a nie cały zestaw, bo chyba klawirę całą taniej wyjdzie kupić. Ogólnie fajny pomysł ale byłby fajniejszy za pół tej ceny.
[#21] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@amigachelm, post #9

Phill pisal, ze jeszcze nie wszystkie kolory dzialaja w tym symulatorze kolorow. Rzekomo do kilku dni maja sie pojawic na stronie juz wszystkie kolory.
[#22] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@_arti, post #15

Panel do A4000D byłby ciekawy. Bym się skusił.
Nad klawiszami się zastanowię, bo to jednak dużo pieniędzy na realia PL. Choć jakiś kolorek inny dla klawiatury A1200 wyglądać będzie fajnie.
[#23] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@flops, post #22

Jeśli już robimy choinkę z kolorowymi klawiszami to można to zrobić z jakąś myślą przewodnią. Moja propozycja:

[#24] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@jubi, post #23

super !
[#25] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@jubi, post #23

I w środku 16-bitowy Zilog zamiast Motorolki
[#26] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!
Najlepsza kolorystyka obudowy to ta oryginalna, wariacje inne są zbędne i nawet dla mnie niezrozumiałe.
Może pomysłodawca był pod wpływem Red Hat Linux.
[#27] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@jubi, post #23

O choinka!





Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:20:21 przez Vato
[#28] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@jubi, post #23

I'd click OK
[#29] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@jubi, post #23

A że tak z ciekawości zapytam, co tobą powodowało żeby akurat tak pokolorować klawisze?
Tak patrzę i patrzę i nie mogę się żadnej szczególnej myśli przewodniej dopatrzeć.
[#30] Re: Kolejna zbiórka w serwisie Kickstarter - tym razem klawisze!

@Ferin, post #29

Napis Commodore CPC464 od razu narzuca skojarzenie z Amstradem:



W amigowej klawiaturze można by nieco odróżnić klawisze funkcyjne, myślę.




Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 22:56:23 przez Dopuser
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem