Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #21
[#1] Re: AmiWigilia - odcinek #21
MGR Zygadło to Amigowy Jaś Fasola





najlepszy odcinek jak SEGA GAME GEAR chciał sterować amigą 1200


podłączając kablem Cinch


ma też dobre odcinki link

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 15:19:58 przez Dorian3d
[#2] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Dorian3d, post #1

Epicko się słuchało. Moje dwa ulubione zdania:

"Moją ulubioną demówką jest Spaceballs "dziewięć fingers""

"Nie oglądam po prostu demówek"


Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 15:45:50 przez slay
[#3] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@slay, post #2

slay:
Każdy woli pełne wersje od "demówek".

Gość dosyć... hmm... specyficzny. Ale widzę, że ma swoich fanów. szeroki uśmiech
[#4] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Dorian3d, post #1

SEGA GAME GEAR TV Tuner

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 17:28:18 przez Dorian3d
[#5] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Dorian3d, post #4

Ciekawy pomysł Pamiętam ,że w latach '90 sporo taksówkarzy wykorzystywało GAME GEAR z tym tunerem jako przenośny TV.
[#6] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@philipo, post #5

Coś mu się chyba pomyliło z link



Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 18:02:57 przez Dorian3d
[#7] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Dorian3d, post #6

Całkiem prawdopodobne szeroki uśmiech
[#8] Re: AmiWigilia - odcinek #21
Polecam pinnacle 700 usb do przechwytywania obrazu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 18:11:53 przez Dorian3d
[#9] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@slay, post #2

Podziwiam, że potraficie to obejrzeć do końca.
Gość się zapewne stara ale ja nie daję rady, chyba mam za mało entuzjazmu.
.
[#10] Re: AmiWigilia - odcinek #21
"MGR" w nicku gościa oznacza "magister"? Jeżeli tak to czy ktoś się orientuje magistrem czego jest nasz bohater?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 20:01:47 przez MDW
[#11] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@MDW, post #10

MGR w nicku nie oznacza magister
» Pytanie na rozruch – przedstaw się i powiedz nam, dlaczego akurat Amiga, a nie np. wędkarstwo? ;]

MGR: Jestem Michał „MGR” Zygadlo, skrót MGR jest rodzinny, dużo ludzi myli z „Majstrem”, ale nie szkodzi ;). Dlaczego Amiga? A no z tego względu ze spodobała mi się od pierwszego wejrzenia (u kuzyna w 96 roku) i chciałem zawsze ją mieć i już widziałem ze będzie i jest w moim sercu, gry które wyszły na Amige i przy których się przesiedziało (nie jedną noc) sprawiły mi mnóstwo frajdy za młodu :)

Cały wywiad
[#12] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@MDW, post #10

ma wykształcenie podstawowe mówi o tym na Info Vlog

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 20:11:20 przez Dorian3d
[#13] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@rePeter, post #9

Ja bardzo go lubię. Puszczam jego gajm-pleje na rzutniku w biurze, podczas pracy szeroki uśmiech
[#14] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@_arti, post #13

Najlepiej jak mówi "Game over" ===> Gamer Rower ! hehe
[#15] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Art, post #14

Tak, sam, jak mam czas, to oglądam vlogera
MGR'a Zygadło. Solidna dawka retro, ciekawe
historie z życia wzięte a poza tym jakby nie
patrzeć kanał MGR'a bije rekordy popularności.

Jeżeli chodzi o rzeczy z dziedziny elektroniki,
to wychodzi jednak na filmach brak praktyki
w tej dziedzinie u MGR'a.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 21:31:42 przez Andrzej11

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2016 21:36:42 przez Andrzej11
[#16] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Andrzej11, post #15

a poza tym jakby nie patrzeć kanał MGR'a bije rekordy popularności
Sekret popularności jest podobny jak sekret popularności serialu o Kiepskich, „szwagrów z Moniek”, czy serii z Wiesławem Wszywką. Ludzie oglądając bohaterów tych filmów poprawiają sobie poczucie własnej wartości. Tyle że w jednych filmach to scenariusz i gra aktorska, w innych – rzeczywistość...
[#17] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Krashan, post #16

Pismienni użytkownicy Amigi są na ppa, reszta na yt.
[#18] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Sokok, post #17

Cóż, nie wydaje mi się.
Można lubic MGRa bądź nie ale jedno trzeba mu przyznać - robi cholernie subiektywne i szczere materiały.
Nie musi być omnibusem wiedzącym wszystko - realizuje swą pasję i jak widać, ma widzów których to dotyczy.
Ten i wiele innych kanałów, mniej lub bardziej, zaszczepiają zainteresowanie retro zabawkami, w tym także amigowymi, i choćby z tego względu ich wydźwięk jest pozytywny.
Stwierdzenie "nie wazne jak, wazne by gadali" nader często okazuje się prawdziwe.
Wrzucanie całego YT do jednego wora jest niczym innym jak nieznajomością tematu. Oprócz czysto amatroskich, raczej rozrywkowych kanałów, jest całe mnóstwo takich, których wiedza je tworzących przyćmiewa większość materiałów, które można przeczytać tak na amigowych portalach czy dedykowanej jej prasie.
[#19] Re: AmiWigilia - odcinek #21
Na rany Chrystusa...
Jadąc dzisiaj do pracy gdy zobaczyłem nowy temat na "głównej", to mi krew z nóg odpłynęła.

Czy ja jestem na POLSKIM Portalu Amigowym, czy na portalu Fakt.pl?

Szanowny Panie Redaktorze, proszę... Jeżeli nie szanuje Pan siebie, to chociaż niech Pan szanuje nas.

Z pełną świadomością i odpowiedzialnością w ramach pokuty za ten komentarz przyjmę na siebie "bana" na cały tydzień...
[#20] Re: AmiWigilia - odcinek #21
A tak w ogóle... Dlaczego w tekście newsa jest link do odcinka 19?
[#21] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@_arti, post #13

Popieram, ja tez lubię i czasem oglądam.
I bynajmniej nie dlatego, żeby sobie podnieść poczucie własnej wartości, nie potrzebuję tego (btw - mówienie o kimś w takim sposób jest lekko nie na miejscu...).
Kiedy jeszcze oglądałem od czasu do czasu Teleexpress mówili pod koniec o ludziach pozytywnie zakręconych. Wypisz wymaluj MGR :)
[#22] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Dorian3d, post #1

do piet nie dorastacie MGR'owi.
MGR pluj na to forum.


Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 09:48:19 przez Maurycy-Prosiak
[#23] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Maurycy-Prosiak, post #22

Weźta się obywatelu kakusiu usuńcie z tego forum. Zdanie zaczynamy z dużej literki. Jak nie umiesz pisać ze smartfona, to nie pisz.OK
[#24] Re: AmiWigilia - odcinek #21
"Xbox One, ten pierwszy Xbox już jest retro, 16 lat skończył..."

Xbox One to nie jest pierwszy Xbox tylko właśnie ostatni, najnowszy model (należy do tzw. konsol ósmej generacji). szeroki uśmiech Na tym przykładzie widać jaką dezorientację potrafi wprowadzić nieprzemyślane i niekonsekwentne nazewnictwo produktów. Zwłaszcza wśród ludzi, którzy tak średnio się orientują. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 13:50:16 przez MDW
[#25] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@MDW, post #24

MDW, a może ktoś użył nazwy Xbox One sarkastycznie?:) Ja sam dość często tak robię w sensie Xbox one, ten pierwszy prawdziwy one a nie trzeci, który one ma w nazwie cholera wie dlaczego :)
[#26] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Maurycy-Prosiak, post #22

jak narazie mialem okazje ogladnac jeden jego filmik, juz kiedys. jako, ze temat nie jest nam obcy to ogladalo mi sie go przyjemnie. mistrzem stylistyki, czy super redaktorem to on nie jest, ale widac, ze robi to co lubi i za to go szanuje, jak znajde chwile to poslucham wywiadu z przyjemnsocia. on robi to na co nie ma odwagi tutaj wiele osob, niech inni zaczna dzialac to i ogolny poziom sie podniesie :)
[#27] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@Krashan, post #20

Nie wiem dlaczego, ale poprawiłem. Co do zasady - lepiej zgłaszać błędy przez "Zgłoś błąd", wtedy nie zostaje komentarz z pytaniem, które po edycji już jest nieaktualne.
[#28] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@michalmarek77, post #25

Na szczęście w tym momencie do stwierdzenia "Xbox One" zostało dodane, że "wyszedł 16 lat temu". Więc nie ma wątpliwości. No i sarkazmu w wypowiedzi nie wyczułem.
[#29] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@MDW, post #24

Co do retro to XBOX raczej nią nie jest, za to jest najlepiej oprogramowaną konsolą jeśli chodzi o emulatory retro maszyn, no i Panzer Dragon wyszedł :)
[#30] Re: AmiWigilia - odcinek #21

@agrajek, post #29

Eee jak Panzer Dragon to tylko Saturn OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem