Komentowana treść: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim
[#1] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim
Z serii artykułów zauważam, że amigowcy w Polsce po ACS poszli w 3 strony:
- Nadal klasykują na M68k,
- Przeszli na PC,
- Przeszli na NG.

Pan Marcin Jaskólski niestety wybrał opcję 2. Pewnie z rozsądku.
[#2] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@Hexmage960, post #1

E tam, " z rozsądku". Po prostu wybrał to co miało fajny software i było wygodniejsze.
[#3] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim
Myślę że przede wszystkim wybrał kierunek rozwoju zawodowego, jako dziennikarz.
Branża IT jest ogromna i nie da się interesować wszystkim, a jak chce się być dobrym to trzeba wejść w dany temat na max.
[#4] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@michalmarek77, post #2

Piszemy o Marcinie Jaskólskim, a nie o Michale Marku. Z Michałem Markiem wywiad będzie 'inną razą', przy okazji jego setnej recki gry dla PPA. We wstępie napiszemy wtedy: "Dziś przybliżamy Państwu sylwetkę niestrudzonego recenzenta zapomnianych gier, miłośnika ogólnie pojętego gamingu i nieprzejednanego trolla systemów NG, człowieka o którym Dave Haynie powiedział "Nie znam gościa", Michała Marka siedemdziesiątego siódmego. Brawa!"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 15:09:42 przez recedent
[#5] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@recedent, post #4

nieprzejednanego trolla systemów NG


[#6] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim
Ostatni poważny artykuł Marcina o Amidze PC World 21.09.2007
[#7] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@Hexmage960, post #1

Z serii artykułów zauważam, że amigowcy w Polsce po ACS poszli w 3 strony:
- Nadal klasykują na M68k,
- Przeszli na PC,
- Przeszli na NG.

A siebie zaliczyłbyś do której grupy?
Przez "PC" rozumiesz maszyny z: Windows, Linux i macOS?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:13:13 przez MDW
[#8] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@MDW, post #7

Siebie zaliczyłbym do grupy korzystającej na co dzień z Amig klasycznych. Z AmigaOS4.x miałem owszem przygodę, ale nie wciągnął mnie ten system aż tak, jak Amiga 1200. Zatem nie korzystam tak jak Ty z systemu NG (MorphOS) na co dzień.

Akurat osoba wywiadowana przeszła w praktyce bez reszty na PC. Nie interesuje jej ani Amiga klasyczna, ani post-amigowe rozwiązania.

Przez PC rozumiem to, co rozumiałem przez ten termin w roku gdy zamykano ACS, czyli komputer z procesorem Intel Pentium. Zauważ, że w dawnych czasopismach o grach był podział na Amiga/Atari/PC. PC wyparł później wszystkie inne rozwiązania.

Nie stosuję dodatkowego rozgraniczenia na systemy operacyjne, które pojawiło się nieco później w obrębie komputerów PC.
[#9] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@Hexmage960, post #8

Siebie zaliczyłbym do grupy korzystającej na co dzień z Amig klasycznych.

No ale chyba nie do wszystkiego. Kiedyś pisałeś, że do wyświetlania JPEGów nie używasz Amigi. Trochę ciężko klasyczną Amigą poruszać się po dzisiejszym internecie, robić to czego oczekuje od nas dzisiejszy świat i ułatwiać sobie życie.

Zatem nie korzystam tak jak Ty z systemu NG (MorphOS) na co dzień.

Tu mnie chyba trochę przeceniasz. Faktycznie codziennie używam MorphOSa, ale jednak takimi typowymi codziennymi wołami roboczymi do realizowania codziennych zadań są u mnie urządzenia z iOS i macOS. MorphOS to przyjemność, hobby, zabawa, pasja...

Przez PC rozumiem to, co rozumiałem przez ten termin w roku gdy zamykano ACS, czyli komputer z procesorem Intel Pentium.

Ja znam kilka osób, które zamykając swój amigowy rozdział w życiu nigdy nawet kijem nie dotknęli PC z Windows/DOS. Niektórzy z nich do dzisiaj są wręcz fanatycznymi Applowcami albo Linuxowcami i mocno by się oburzyli gdyby ich wrzucono do Win-worka. szeroki uśmiech[/quote]

Nie stosuję dodatkowego rozgraniczenia na systemy operacyjne, które pojawiło się nieco później w obrębie komputerów PC.

A ci z Makowcami? Taki Mac z okolic 2000 roku to jeszcze nie był PC z innym systemem operacyjnym.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 18:39:08 przez MDW
[#10] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@MDW, post #9

Przyznam, że komputery firmy Apple - Macintoshe nigdy mnie nie interesowały i bardzo mało o nich czytałem w literaturze (niemal w ogóle). Dlatego też wówczas nie miałem pojęcia, że takie komputery istnieją na rynku. Wszędzie za to było słychać o Windowsach. W moim domu zagościł w pewnym momencie PC (u brata) ale przez długi czas z niego nie korzystałem. Korzystałem nadal z mojej Amigi.

Z PC też korzystam dokładnie tak jak Ty to teraz opisujesz - jest to moja platforma pomocnicza - szczególnie pomocna przy studiowaniu informatyki. Bez systemu Linux ani rusz na przedmiocie Systemy Operacyjne.

Ale Amiga jest moim ulubionym komputerem i na tyle na ile się da - wykorzystuję ją w codziennym działaniu. I uważam, że nadal mogę wykrzesać jeszcze więcej z tego komputera i zaprząc go do różnych zadań.

Wiem, że wielu z Was pisało np. prace magisterskie na Amidze. Marzy mi się dokonać czegoś podobnego.

Ja znam kilka osób, które zamykając swój amigowy rozdział w życiu nigdy nawet kijem nie dotknęli PC z Windows/DOS. Niektórzy z nich do dzisiaj są wręcz fanatycznymi Applowcami albo Linuxowcami i mocno by się oburzyli gdyby ich wrzucono do Win-worka.

Można by rozdzielić ten punkt na różne systemy operacyjne. Ale niestety jakikolwiek on by nie był, nie ma już związku z Amigą. Przynajmniej systemy NG coś z niej czerpią. Co więcej trzeba by uwzględnić urządzenia przenośne, które się pojawiły w międzyczasie itd.

Różnorodność duża, ale wszystko to mainstream i niewiele ma wspólnego z Amigą.
[#11] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@michalmarek77, post #5

To fragment z pierwszej serii serialu Detektyw na HBO?
[#12] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim
Z amigowego punktu widzenia niewiele ciekawego wywiadowany miał do powiedzenia...
[#13] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@Krashan, post #12

Nie spodziewaj się, że wywiad z Little Horrorem będzie przypominał wywiad z Krashanem, no bez przesady. Amiga (w tym Amiga Computer Studio) to tylko (istotny, bo istotny), ale epizod z jego życia.
[#14] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim
Scenowca aktywnego 15 lat temu...
[#15] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@recedent, post #13

Nie spodziewam się, umieściłem jedynie swoją opinię na temat wywiadu.
[#16] Re: Wywiad z Marcinem 'Little Horrorem' Jaskólskim

@Krashan, post #12

Gracze szybko przychodzą szybko odchodzą, a że wszyscy którzy grali w pierwszej połowie lat 90tych grali przeważnie w to samo to o czym można mówić tak żeby kogoś zaciekawić (z rzeczy amigowych, z rzeczy ogolnoamigowych to fajny i ciekawy wywiad). To już taki wzorzec. Można też zauważyć że wszyscy którzy korzystali z Amigi jak z komputera, zostali z Amigą dłużej i częściej mają jakieś ciekawostki do powiedzenia.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2016 22:52:53 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem