Komentowana treść: SDK Browser 2.0.0.100
[#1] Re: SDK Browser 2.0.0.100
Brawa za wytrwałość.
[#2] Re: SDK Browser 2.0.0.100
Żądać pieniędzy za narzędzie ułatwiające pracę amigowym programistom, czy raczej... resztce wytrwałych hobbistów. Świetny pomysł na dobijanie platformy.
[#3] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@cahir, post #2

Wszystko zależy od tego jaką kasę. Te jest chyba faktycznie trochę za wysoka jak na dzisiejsze standardy. Chociaż nie nie do przeskoczenia jeżeli bardzo komuś zależy.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 09:04:09 przez MDW
[#4] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@MDW, post #3

Bez przesady, 24,95 USD? Za takie pieniądze to masz niskiej klasy program na PC typu shareware.
Tego właśnie nie lubię u "amigowców" - za zaślepkę ze szrotu dadzą więcej jak za nowy program. I jeszcze te teksty o "dobijaniu platformy".
[#5] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@adam_mierzwa, post #4

Faktycznie przywykłem trochę do niskich cen aplikacji w applowym AppStore dla urządzeń mobilnych. Ja absolutnie nie mam nic przeciwko płaceniu i jak jakiegoś softu potrzebuję to się nie zastanawiam i kupuję. Nawet gdy jest jakiś darmowy zamiennik, a bardziej pasuje mi komercyjny odpowiednik to kupuję. Tak było z np. GIMPem dla macOSX. Jest tak koszmarny, że kupiłem Pixelmatora.
[#6] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@MDW, post #3

Zauważ, że większość środowisk programistycznych dla dużych platform jest za darmo. Mowa o Microsoft Visual Studio 2015 Community i Apple XCode, ale też Eclipse, NetBeans, itp. Zawierają one wszystko czego może chcieć przeciętny programista chcący zacząć programować w danym ekosystemie – również przeglądarkę dokumentacji. Korporacje zdają sobie sprawę, że rozwój oprogramowania dla danej platformy zależy od tego jak łatwo przyciągnąć do niej nowych programistów – dlatego maksymalnie ułatwiają dostęp do wygodnych narzędzi. Zerowy koszt na pewno pomaga.

Jak jest ze środowiskami programistycznymi dla AmigaOS 4.x? Gdybym chciał zacząć przygodę to nie mogę odpalić systemu pod symulatorem (QEMU?) więc muszę zapłacić słono za sprzęt. SDK jest za darmo, ale podobno nie jest idealne – rozmawiałem z autorem AmiSSL i mówił, że jedyna wersja gcc, która nie sprawiała mu problemów to 4.0.4. Ze środowisk dla programistów jest CodeBench, ale co do jego darmowości mam pewne zastrzeżenia.

Pytanie: Ile muszę zapłacić, żeby wygodnie napisać jakiś nieduży program dla AmigaOS 4.x ?
[#7] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@cahir, post #6

Ile muszę zapłacić, żeby wygodnie napisać jakiś nieduży program dla AmigaOS 4.x ?

Nie wiem. Ja od 11 lat siedzę po niebieskiej stronie barykady (MorphOS). Tutaj regularnie aktualizowane SDK (obecnie z GCC 5) jest za darmo. Jest to zgrabna paczka, bez kombinowania, dociągania czegokolwiek, szukania po sieci. I nawet od pewnego czasu jest całkiem zgrabny edytorek do programowania. W porównaniu z innymi platformami to nie ma porównania ale jak na amigowe warunki to jest bardzo fajny (pod MUI).

Ale muszę powiedzieć, że gdyby nawet SDK dla MOSa było płatne to chętnie bym zapłacił. Choćby po to żeby docenić czyjeś zaangażowanie w tak niszową sprawę, która nie jest mi obojętna. NG-amigowanie to i tak jedno z najtańszych hobby o jakim słyszałem. szeroki uśmiech
[#8] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@MDW, post #7

NG-amigowanie to i tak jedno z najtańszych hobby o jakim słyszałem.

Zapomniałeś dopisać "niebieskie"
[#9] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@KM, post #8

No tak, X5000 ceną raczej nie zachęca. Chciaż często jest to tylko sprawa priorytetów. Taka przysłowiowa nowa Skoda plus koszt jej utrzymania to przy X5000 majątek. A AmigaOS4 na tym się nie odpali. szeroki uśmiech
[#10] Re: SDK Browser 2.0.0.100

@cahir, post #6

Pytanie: Ile muszę zapłacić, żeby wygodnie napisać jakiś nieduży program dla AmigaOS 4.x ?

Czasami 0zł. Po prostu pożyczasz sprzęt np. z AmigaBounty i piszesz ten nieduży program. Ja tak zrobiłem i napisałem edytor ikon.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem