Komentowana treść: Podsumowania roku 2016
[#1] Re: Podsumowania roku 2016
Ile tam jest FPS jak ten SRrec jest włączony bo gdy uruchamia się WHDLoad to widzimy że napisy w okienku wyświetlają się powoli. A co dopiero sama gra.

Bo to że coś działa to trochę mało jak na tyle siana jednak, do tego to IBrowser też jest pokazany na zasadzie że działa, jak scrole przy przeglądaniu?

Rozumie że SRec pożera zasoby? Czy w takim razie filmiki będą kręcące tak ja teraz tzn. koleje odcinki będą jako pokaz slajdów czy będziesz to kręcił kamerka/telefon etc grabber?
[#2] Re: Podsumowania roku 2016

@TechNineWonder, post #1

Wez poprawke na to, ze to AmigaOne X5000 a nie cos, po czym mozna by sie spodziewac wydajnosci czy powera.
Inna rzecz, ze graberry pokroju elgato to nie rocket science wiec dziwi, ze sa one tak malo popularne wsrod amigowych tuberow.


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 19:38:24 przez michalmarek77
[#3] Re: Podsumowania roku 2016

@michalmarek77, post #2

Ale co ty chcesz tym Elgateo nagrywać:) wydaje mi się że spokojnie wystarczyło by AverMedia Live Gamer HD Lite, PCI-E gdzie używki zaczynają się od 200 złotych tylko trzeba PC z PCI-E. I do V2 był by jak znalazł.

Patroni muszą się chyba postarać i rzucić trochę grosza na grabber.
[#4] Re: Podsumowania roku 2016
(...)rok 2016 miał być rokiem klasyka. Fakt, pojawiło się kilka porządnych gier (np. Tanks Furry),(...)

Przyznam, że to spory zaszczyt załapać się na jedno z najważniejszych wydarzeń w podsumowaniu retro 2016 OK WOW!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 20:47:59 przez Koyot1222
[#5] Re: Podsumowania roku 2016

@TechNineWonder, post #3

Na filmiku z rozpakowywania widać że masz fest radochę i adrenalinka .
Gratulacje z zakupu sprzętu .
A koty to istne amigafany bo jak ze SACP przyjeżdżam to mój też ogląda czy aby co nie przybyło lub ubyło w amidze .
Na drugim filmiku trochę myszka skacze co nie powinno mieć miejsca w takim sprzęcie.
Teraz czekam na testy i pokazy filmowe jak to się spisuje w praktyce.
Jeszcze raz szczerze gratuluje zakupu .
[#6] Re: Podsumowania roku 2016
U Adama o MorphOS-ie krótko i smutnawo, no bo w sumie o czym tu pisać....
[#7] Re: Podsumowania roku 2016

@Koyot1222, post #4

Podobno Crowdfunding organizowaliście na TF, tak było? Chyba nie.
[#8] Re: Podsumowania roku 2016

@R-Tea, post #6

taka bida i pesymizm.
Coś wiesz zza kulis?
[#9] Re: Podsumowania roku 2016

@TechNineWonder, post #1

SRec ustawiłem na HD i 25 klatek. Czemu myszka skacze nie wiem… fakt UAE nagrało się strasznie wolno, ale faktycznie to nie jest tak. Inna kwestia, że filmik jest na szybko i np. wersja UAE jest jeszcze bez JIT. Następnym razem będzie lepiej.
Oczywiście o grabber myślałem, szczególnie, że by mi to ułatwiało zrzut obrazu z klasyka. Ale wszystko na spokojnie, planuje inwestycje, ale na może faktycznie poczekam jak mi się kasa z Patronite uzbiera. ;)
[#10] Re: Podsumowania roku 2016

@radzik, post #9

Czyli na żywo to działa szybciej niż "real" no właśnie muzyka w grze i odgrywany dźwięk stacji był w miarę płynny co mnie zaskoczyło. UAE z JIT będzie chyba bardziej CPU żerne bo Emulowana Amiga będzie szybsza.
[#11] Re: Podsumowania roku 2016

@TechNineWonder, post #7

Wow! Crowdfunding na Tanks Furry?
Nie wiem kto to rozpowszechnia, ale zjeżyło mnie mocno. Trochę to nieprofesjonalne podawać takie "fakty" z ich strony.
Mam tylko nadzieję że nikt "sprytny" nie zbiera funduszy "na nasze" konto. Poza patreonem Project R3D nie zbieramy pieniędzy w żadnej innej formie.
Jest kilka ciekawych sugestii co do np dodatkowych MP3 na płycie... Wydanie gry w stylu TF na A500za 100zł, ok trzymam za słowo

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 21:14:18 przez Koyot1222

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 21:16:49 przez Koyot1222
[#12] Re: Podsumowania roku 2016

@Koyot1222, post #11

No trochę mało profesjonalna jest recenzja gry czy też spostrzeżenia gdzie z trzech osób jedna w nią grała. Może ktoś to połączył z tym, bo kiedyś założyłeś taki wątek tylko tam chodziło o $$ dla grafika/ programisty. Mniejsza z tym.
[#13] Re: Podsumowania roku 2016

@Agrabowski, post #8

Niestety, nie mam dostępu za kulisy
[#14] Re: Podsumowania roku 2016

@R-Tea, post #13

Ja też, ale mniej więcej wiem czego można się spodziewać po wersji 3.10
[#15] Re: Podsumowania roku 2016

@Koyot1222, post #11

Koyot ale jak to jest że 5dni temu dałeś łapkę w górę? to jednak nie oglądałeś do końca:)

[#16] Re: Podsumowania roku 2016
Masa błędów językowych w tekście Radzika..
[#17] Re: Podsumowania roku 2016

@TechNineWonder, post #15

Generalnie to film jest zamieszczony 5-6dni temu, zobaczyłem go dopiero wczoraj. "Lajkuję" wszystko co dotyczy naszej twórczości. Fajnie, że komuś się chciało.
Filmik oceniam 50/50. Nie wiem skąd Panowie mają naszą grę ale to wygląda jak by nawet do manuala nie zajrzeli. Tam wyraźnie jest napisane:
- nie jesteśmy firmą robiącą gry!
- TF to produkcja fanowska, zrobiona z pasji na konkurs gier. Bez zbierania funduszy! Pełna gra jak i dema dostępne są za darmo.
- wydanie na płycie nie jest obowiązkowe, jest podziękowaniem dla osób nas wspierających. Taką "cegiełką".

To co się przewija ciągle... OCS/ECS i 020 1mb. Gdyby to było demko scenowe to nikt by nie kręcił nosem. Nie rozumiem zarzutów, że niby chcemy "naciągać" graczy na jakieś kosztowne rozszerzenia. Jakiś... kosmos?
Ale są dobre pomysły, manual w pdfie czy muzyka w MP3. Będę miał to na uwadze.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2016 09:00:28 przez Koyot1222
[#18] Re: Podsumowania roku 2016

@Koyot1222, post #17

Coz, nie przejmuj sie Koyot. Ignoranci bez wiedzy w temacie, nagminnie ja sobie uzurpujacy sa wszedzie. Takze na tubie. Walnij im odpowiedni komentarz bo moj pewnie bylby pelen niewyszukanych inwektyw pod ich adresem.
[#19] Re: Podsumowania roku 2016

@Koyot1222, post #17

Polski retro-youtube to najczęściej pasjonaci bez żadnego zaplecza wiedzy i głębszego rozeznania w temacie, na który się wypowiadają. Jedyne co można zrobić to napisać komentarz pod filmem jak jest naprawdę, aby część ludzi wiedziała. A "mądrościami" youtuberów się nie przejmuj w ogóle.
[#20] Re: Podsumowania roku 2016

@Sokok, post #19

Dzięki za podsumowanie '16.

Co do wątku jutuberów, to przyznał bym "złoty mikrofon" za zdanie, które wypowiada jeden z nich w kontrekście TF: "(...) Nie wiem jak to było (...), ale z tego co wiem (...)", czyli w skrócie "nie wiem, to się wypowiem" - jak widać, nie tylko w polityce panuje dzisiaj taki trend.

Poza tym kiedyś mieliśmy motto "śpiewać każdy może", a dziś mamy "jutubować każdy może" i efekty widać.
[#21] Re: Podsumowania roku 2016
Fajnie się czytało to podsumowanie. Jak dla mnnie największą porażką w tym roku jest MorphOS. Nowej wersji nie ma, nie wiadomo kiedy będzie, nowego sprzętu dla MorphOS-a nie ma, OWB w MorphOS zaraz będzie miało trzy lata - jednym słowem- masakra .

Zobaczymy co nam rok 2017 przyniesie :) .
[#22] Re: Podsumowania roku 2016

@trOLLO, post #21

No niewiele się działo w MOS-owym światku, co jest dosyć niespotykane. Mam nadzieję, że to cisza przed czymś naprawdę dużym.
[#23] Re: Podsumowania roku 2016

@Sokok, post #22

albo cisza nad trumna....
[#24] Re: Podsumowania roku 2016

@R-Tea, post #6

Nie rozumiem tej przesadnej troski czerwonych o MorphOSa.
Porównując ostatni rok w:
http://www.ppa.pl/aktualnosci/kategoria/amigaos4/
i
http://www.ppa.pl/aktualnosci/kategoria/morphos/

dochodzimy do wniosku, że rozwój jest równie słaby w AmigaOS4 i MorphOSie. Rozumiem, że userzy AmigaOs4 przyzwyczaili się do braku rozwoju swojego systemu i intensywnego rozwoju MorphOSa i gdy widzą brak nowej wersji MorphOSa w danym roku dochodzą do wniosku, że jest tak samo źle jak w ich grajdołku. Całe szczęście to nieprawda o czym przekonamy się prędzej czy później.
[#25] Re: Podsumowania roku 2016

@michal_zukowski, post #24

o czym przekonamy się prędzej czy później

I dlatego wszędzie i zawsze głoszę, że będzie dobrze. szeroki uśmiech
[#26] Re: Podsumowania roku 2016

@michal_zukowski, post #24

userzy AmigaOs4 przyzwyczaili się do braku rozwoju swojego systemu i intensywnego rozwoju MorphOSa

Znaczy że co, "userzy AmigaOs4" to jakaś galaretka ze wspólnym jednym mózgiem? Nie cierpię takich uogólnień. Każdy pisze za siebie.
gdy widzą brak nowej wersji MorphOSa w danym roku dochodzą do wniosku, że jest tak samo źle jak w ich grajdołku

Akurat dla mnie brak nowej wersji MorphOS-a nie jest wyznacznikiem niczego.
Jak czytam ciebie - nie tylko ten ostatni post - odnoszę wrażenie że całe twoje wyobrażenie na temat użytkowników AmigaOS 4 bierze się z wypowiedzi Mufy. Jest to bardzo widoczne w sieci jak się "lubicie" ale to nie powinien być powód przenoszenia animozji na resztę forumowiczów. Takie teksty jak ten z grajdołkiem mnie nie ruszają :)

Chętnie poczytałbym test z MorphOS na X5000 i SAM 460 po tym jak wyjdzie nowa wersja systemu. O tym czy wzrosła liczba zarejestrowanych licencji po tegorocznej obniżce. No o jakichś konkretach.
[#27] Re: Podsumowania roku 2016

@michal_zukowski, post #24

Nie rozumiem tej przesadnej troski czerwonych o MorphOSa.


Tak się troszczymy jak Wy o nas

Całe szczęście to nieprawda o czym przekonamy się prędzej czy później.


Ano właśnie "później". Jesteśmy coraz strsi i dla niektórych to może już oznaczać nigdy
[#28] Re: Podsumowania roku 2016

@TomK, post #27

Ano właśnie "później". Jesteśmy coraz strsi i dla niektórych to może już oznaczać nigdy

Niemal wszyscy MorphOSowcy to byli użytkownicy Amig 68k/ppc z AmigaOS 1/2/3 więc mają wielkie doświadczenie w czekaniu. Żadna grupa się tyle naczekała w życiu co klasyczni Amigowcy. Odkąd pamiętam to na klasycznej Amidze zawsze się na coś czekało i nadal czeka. Jeżeli ktoś nie miał przerwy to nawet grubo ponad 20 lat czeka. Właściwie to takie twory jak MorphOS czy AROS są właśnie wynikiem tego, że ktoś miał dosyć juz tego czekania i wziął sprawy w swoje ręce. szeroki uśmiech
[#29] Re: Podsumowania roku 2016

@MDW, post #28

"czekanie" to najgorszy, z mozliwych, sposób na marnowanie życia.
[#30] Re: Podsumowania roku 2016

@michalmarek77, post #29

"czekanie" to najgorszy, z mozliwych, sposób na marnowanie życia.

Zgadzam się z tym w 100%. Dlatego ponad 11 lat temu postanowiłem dłużej już nie czekać na mityczną Amigę nowej generacji tylko dałem się porwać niebieskiemu motylowi. A są tacy co od 20 lat na coś czekają i cokolwiek się pojawi to im nie pasuje. szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem