Komentowana treść: 365 dni 2016 roku okiem amigowca
[#1] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca
Przyznaję, że Mufa tym razem solidnie odrobił lekcje (poza kilkoma literówkami w tekście). Oczywiście pominął AROS i MOS, ale tego można było się spodziewać.

A oto moje podsumowanie roku dla MorphOS: Wydano nowe SDK. KONIEC.

-> http://www.ppa.pl/tag/morphos
[#2] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@Sokok, post #1

Dziękujemy.szeroki uśmiech
Dobrze, że kolega Mufa nie wspomniał o obniżce ceny za system MorphOS, bo jeszcze by reklamę zrobił.
Wszyscy, którym chciało się zrobić lub zrobią takie podsumowanie należy się honorowy tytuł Götterstrasse
[#3] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@Sokok, post #1

@ Sokok
Ja bym do tego dołożył, wspomnianą już przez KM obniżkę ceny, Trashcan Jacy (bo to z założenia integralna część systemu) i podręcznik o MorphOS - raczej fenomen w naszym środowisku, w dodatku w Polsce i w dzisiejszych czasach.
[#4] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca
Z pewnością nie należy mieć satysfakcji z cudzych porażek, zwłaszcza kiedy te porażki nie są zasługą Hyperionu

Ale Pan Mufa z całą pewnością ma tą satysfakcję, przecież nie wspominał by wymieniając liczbę newsów o MorphOS na PPA i MZ. W końcu konkurencja to też AROS a o nim ani słowa.
[#5] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca
brak zapowiadanego na moment rynkowej premiery X5000 wsparcia dla tego komputera


Typowe kłamstwo w stylu mufy (albo mufa nie rozumie tekstów pisanych). Przez cały rok było powtarzane, że port jest skończony i obsuwa jest z innych powodów i wsparcie do X5000 pojawi się w 3.10 i nie będzie innego wydania tylko dla X5000. Można mówić, pisać, śpiewać - mufa i tak wie swoje.

Doniesienie o odejściach kilku ludzi z teamu

Drogi mufo, odeszły dwie osoby (krashan i tokai). Natomiast kilka oznacza według słownika języka polskiego od 3 do 9. Rozumiem jednak, że nie napisałeś tego specjalnie, po prostu jesteś trochę na bakier z językiem polskim. Wybaczam.

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 21:46:50 przez michal_zukowski
[#6] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@michal_zukowski, post #5

Typowe kłamstwo w stylu mufy (..)

Mnie jeszcze dziwi, że ktoś się dziwi, że mufa przeinacza fakty .

Podsumowanie jest jakie jest :) , poczytać można , zastanowić się można nad rokiem 2016 i tyle :)
[#7] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@michal_zukowski, post #5

A tak przy okazji - orientuje się ktoś czy tokai tylko odszedł z MOSTeamu czy zupełnie przestał używać i wspierać MorphOSa?
[#8] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@michal_zukowski, post #5

brak zapowiadanego na moment rynkowej premiery X5000 wsparcia dla tego komputera


Typowe kłamstwo w stylu mufy (albo mufa nie rozumie tekstów pisanych). Przez cały rok było powtarzane, że port jest skończony i obsuwa jest z innych powodów i wsparcie do X5000 pojawi się w 3.10 i nie będzie innego wydania tylko dla X5000. Można mówić, pisać, śpiewać - mufa i tak wie swoje.


Aleś zapłonął świętym oburzeniem. Ach nie pamiętasz tych wojenek że co nie jest dostepne dla użytkownika końcowego tego nie ma? Czy to nie Mosowcy na kazdym kroku nie powtażali tego jak mantra gdy jeszcze nie było OS4? Sugestie że go nie ma że to tylko skriny z fotoszopa? A teraz takie święte obużenie?
To jak gdzie ten Mos dla AmigiOne 5000? Ma go już końcowy użytkownik?
[#9] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@TomK, post #8

obużenie


Oślepłem!

[#10] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@recedent, post #9

[#11] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@recedent, post #9

> obużenie
Oślepłem!


No to masz na drugie oczko: powtażali
.
[#12] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@michal_zukowski, post #5

Tak tak. Wszyscy se kupimy x5000000 I bedziemy bitcointy kopac na MOOOOOSACH
[#13] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@pawel666, post #12

Akurat w przypadku bitcoinów to trafiłeś kulą w płot, bo pewien bardzo znany amigowiec zarzucił używanie MorphOSa między innymi z ich powodu.
[#14] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@recedent, post #13

To nie kula w płot. Rusz glowa ..:)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 22:29:08 przez pawel666
[#15] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@pawel666, post #12

Kopanie bitcoinów typowym procesorem (jakimkolwiek), czy nawet GPU karty graficznej od dawna jest całkowicie nieopłacalne
[#16] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@Krashan, post #15

No niestety, trzeba kopać grupowo, i mieć czym. I tak bez szans z PRC ;)
[#17] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@TomK, post #8

A czy ja mówię, że coś jest dostępne? Właśnie o to chodzi, że było mówione że nie jest dostępne i nie będzie aż do 3.10. Czyli nie było zapowiadane ergo - mufa kłamie pisząc że było.
[#18] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@recedent, post #9

Oślepłem!


Dobra kupię Ci okulary
A teraz idę się samoubiczować z oburzenia
[#19] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@michal_zukowski, post #17

Ech też mi się wydawało że było mówione o dniu premiery ale kto kiedy ech już nie pamiętam. Zresztą podobnie jak wydawało mi się że 500plus miało być na każde dziecko przed wyborami a potem ....
[#20] Re: 365 dni 2016 roku okiem amigowca

@TomK, post #19

Widzisz, stosujesz w dyskusji demagogię jak typowy polityk. Zestawiasz coś na co nie ma dowodów czyli jakąś niby wypowiedź o releasie portu na X5000 z łatwo weryfikowalnym dysonansem między zapowiedziami PISu a ich realizacją. Po raz kolejny jesteś w błędzie albo próbujesz coś nieudolnie ugrać żeby mufa nie był stawiany w złym świetle (na co zasłużył)
Jedna z pierwszych wypowiedzi członka MorphOS Teamu na temat X5000:
http://www.amiga.org/forums/showpost.php?p=787698&postcount=5

Nikt z MTeamu (w tym ja) nie zapowiadał portu X5000 wcześniej niż 3.10. Każdy (a było więcej tego typu wypowiedzi) mówił że wpierw 3.10 a jeśli port na X5000 będzie skonczony do tego czasu to support X5000 w 3.10.

Rozumiem, że można sie nabijać z braku MorphOSa na X5000 teraz ale używanie do tego kłamstw świadczy tylko o mufie i o tych którzy go bronią.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 08:32:17 przez michal_zukowski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem