Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #23
[#1] Re: AmiWigilia - odcinek #23
Rogal ciekawie opowiada o czasach młodości. Jak można było usłyszeć, dużym sentymentem darzy swojego Spectruma, który na wspomnianej imprezie prezentował się tak:

[#2] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@tygrys, post #1

Bardzo fajnie wygląda. Na pewno lepiej niż oryginał. Nie jest to komplement, bo nie trudno zrobić coś ładniejszego niż klasyczne ZX Spectrum ale jednak należą się za to duże brawa.
[#3] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@MDW, post #2

Serio, MDW?
Przecież Speccy to jeden z najśliczniejszych komputerów.
Designersko.

To, że kiepski w obsłudze to zupełnie inne kwestia.
IMO ta przeróbka może być przyjemniejsza w obsłudze ale pod względem designu. Cóż, trudno chałupniczo wykonać coś ślicznego...
[#4] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@michalmarek77, post #3

No to może tak - pod względem obsługi to już z daleka wygląda lepiej
Przynajmniej klawiatura normalniejsza i jakieś diody dodatkowe, ciekawe do czego.
[#5] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@michalmarek77, post #3

Ładne to były komputery Atari XE (nie XL) i ST/STE/Falcon. ZX Spectrum ("gumiak") był dla mnie brzydki. Nie tak brzydki jak Commodore 64 ale jednak brzydki.
[#6] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@MDW, post #5

OK Gumiaczek też nie jest zły.
[#7] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@agrajek, post #4

Heh, ja miałem wersje plus.



Wcześniej męczyłem na kółku komputerowym gumiaka naprzemiennie z Timexem 2048.
[#8] Re: AmiWigilia - odcinek #23
Fajnie że spektruś się Wam spodobał ale sam uważam że klasyczny gumiak jest najpiękniejszy!
Ogólnie komputerek w latach swojej świetności rzeczywiście posiadał diody po których zostały niestety tylko otwory a sygnalizowały one nam:
Spectrum miał 3 interfejsy dzoji: Czyli kemston, sinclar i cursor, który używałeś to ta dioda się świeciła.
Komputerek posiadał też poza oryginalnym basic_iem tzw, takt polbasic - czyli basic w wersji PL
i tez nam to sygnalizowała dioda. Jeszcze była diodka (buz) ale nie pamiętam po co, chyba jak dzwięczał głośniczek to mrugała :):)

W tej chwili komputerek działa ale ma tylko interfejs kempston - sinclar i cursos odmówiły współpracy.

a tak prezentuje się w środku

link
link
[#9] Re: AmiWigilia - odcinek #23
Dopiero dziś znalazłem chwilkę aby to w całości przesłuchać. Bardzo fajna historia, potrafisz ciekawie o niej opowiadać. Miło być częścią tej opowieści bo jako PR3D gdzieś tam się przewijamy nawet kilka razy.
Słuchając człowiek dodatkowo docenia pewne osoby i kontakty, które los postawił na mojej drodze.
Szczerze i gorąco kibicuję następnym Twoim projektom! Tak trzymaj OK
[#10] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@Koyot1222, post #9

Odsłuchane w całości - wielki pozytyw!
[#11] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@sachy, post #10

Fajna rozmowa. Najbardziej zaintrygowały mnie Twoje demoscenowe plany, o których wspominasz. Poza tym, dajesz dobry przykład innym, pokazując, że pixel art można zacząć tworzyć praktycznie "z marszu" i w relatywnie krótkim czasie osiągnąć całkiem niezły poziom, dobrze rokujący na przyszłość. Tak trzymać.

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 22:21:22 przez slay
[#12] Re: AmiWigilia - odcinek #23

@slay, post #11

Dziękuję Wam za miłe słowa. Ogólnie strasznie zjadła mnie trema, co było niestety miejscami mocno słychać ;) Cieszę się że przetrwaliście to do końca ;) THX
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem