Komentowana treść: Boxx 3
[#31] Re: Boxx 3

@Hexmage960, post #30

Przez całą drugą połowę lat 90 ja twardo siedziałem w AMOSie i potem w BlitzBasicu na Amidze 1200 z 030/50, 040/40. BlizzardaPPC z 060 i BVision kupiłem dopiero na przełomie 1999/2000. To wtedy napisałem kod do trzech AMOSowych crapów: Pechowy Prezent (1994/95), Miasto Śmierci (1996), Rycerze Mroku (1997).

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 17:07:57 przez MDW
[#32] Re: Boxx 3

@zeter, post #29

Nie czytałeś prasy amigowej po 98 roku

Czytałem wszystko z tamtych czasów. Przez pewien krótki czas kupowałem nawet po 2 egzemplarze tego samego numeru Magazynu Amiga żeby "nabić" sprzedaż. Wierzyłem wtedy, że to przyczyni się do opóźnienia upadku tego pisma. Wtedy MA zastępował nam internet i upadek byłby mniej więcej tym czym dzisiaj byłoby odłączenie się od sieci (a przynajmniej stron www). Na szczęście upadek amigowej prasy mniej więcej zbiegł się z początkiem naprawdę powszechnego dostępu do internetu i brak prasy nie zabolał tak bardzo jak można się było spodziewać.

Tekst o Backbone musiał mi umknąć albo wtedy mnie po prostu nie zainteresował. Po 1998 roku powoli traciłem cierpliwość do BlitzBasica i zaczynałem coś próbować w czystym C. Wszelkie AMOSy (a tym bardziej creatory) wydawały mi się "lamerskie" i nawet trochę wstydziłem się, że używałem AMOSa. Dzisiaj wiem, że to nie było dobre podejście - język jest całkiem zgrabny i wcale nie muszą w nim powstawać tylko crapy. szeroki uśmiech Wszystko zależy od pomysłu i wykonania, a nie użytego języka.

Na pewno umknęły mi też wszystkie teksty o sieci na Amidze. W papierowych czasach zupełnie nie interesowały mnie teksty, które w nagłówku miały "TCP/IP", "Miami", "browser", "ftp"... szeroki uśmiech W 1994-96 nawet nie wiedziałem co takie hasła oznaczają. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 17:27:22 przez MDW
[#33] Re: Boxx 3

@MDW, post #31

Zdaję sobie sprawę z Twoich dokonań na polu software dla Amigi, bardzo Cię szanuję.

Wracając do Backbone, to zakup karty PPC mógł zaćmić Twoje spojrzenie na ówczesny software dla Amigi. Zapewne (popraw mnie, jeśli się mylę) śledziłeś najnowszy wysyp softu na rozbudowane o karty graficzne i PowerPC Amigi samemu posiadając taką Amigę.

Ja śledziłem software, który dobrze chodził na mojej Amidze, czyli katalogi Aminetu. Z wypiekami na twarzy testowałem różne pchełki z Aminetu.

Jak czytałem ACS to wzruszał mnie każdy news o nowej grze na Amigę (takiej, co chodziła na AGA). WormsDC, Flight of the Amazon Queen, ViroCop, Gloom, Timekeepers, Napalm i wiele innych.

Myślę, że dobrze trafiłem z oceną przełomu tysiącleci. Był to ciężki dla Amigi i Amigowców okres. Ja w 2000 roku miałem dalej Blizzarda 1230-IV/50MHz.

Uważam, że PPC był (i jest nadal) bardzo drogi, jak również stanowi bardzo egzotyczną platformę. Próbowałem AmigaOS 4.x, ale doszedłem do wniosku, że w przypadku tego systemu próbowanie to za mało. Trzeba iść na całość, albo się wycofać. Pójście na całość wiąże się z kupnem X5000. Wycofanie wiąże się z pozostaniem wiernym Amidze 1200. Chyba wiesz co wybrałem.
[#34] Re: Boxx 3

@Hexmage960, post #33

Chyba wiesz co wybrałem.

link
[#35] Re: Boxx 3

@Hexmage960, post #33

Zdaję sobie sprawę z Twoich dokonań na polu software dla Amigi

Bez przesady, trudno to nazwać dokonaniami. Dzisiaj każdy dzieciak potrafi zrobić znacznie bardziej rozbudowane gry. A i wtedy nie było to nic wielkiego i wymagało tylko trochę wytrwałości i uporu. Umiejętności nie trzeba prawie żadnych. Zresztą ja zawsze znacznie niżej oceniałem takie "niesystemowe" programowanie niż pisanie z użyciem systemowego API. szeroki uśmiech Właściwie tylko w grach z trudem toleruję takie rozwiązania.
[#36] Re: Boxx 3
Graficznie wyglada to jak wiela kupa. Poziom grafiki to coś koło 1987 roku. Bym się wstydził to wypuszczać.
[#37] Re: Boxx 3

@Hexmage960, post #33

Pójście na całość wiąże się z kupnem X5000.

Dlaczego od razu popadać w skrajność? To jest najdroższe możliwe rozwiązanie. Chyba są jakieś tańsze sposoby na używanie AmigaOS 4.1. szeroki uśmiech
[#38] Re: Boxx 3

@michal_zukowski, post #36

Zgadzam się, wcale się nie dziwię że ludzie grają wciąż w Superfroga.
[#39] Re: Boxx 3

@Hexmage960, post #33

Chcesz jakiś komputer z MorphOSem za darmo?
[#40] Re: Boxx 3

@Hexmage960, post #33

Uważam, że PPC był (i jest nadal) bardzo drogi (..)

Mac Mini G4 na allegro jest często wystawiony w granicach 200-250 zł , licencja MorphOS to koszt ok 380 zł . Całość zamyka się w kwocie ok 600-650 zł . Jak dla mnie , to są w zasadzie żadne pieniądze za komputer z PPC ( głupie rozszerzenie pamięci do A1200 potrafi kosztować 500 zł ), który ma nowoczesny system i jest w stanie uruchomić większość Amigowego softu napisanego "pod system" szeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#41] Re: Boxx 3

@michal_zukowski, post #39

Ja komputer mam. Wezmę MorphOS'a za freee. Demo już zainstalowałem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem