Komentowana treść: Źródła HippoPlayera uwolnione
[#1] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione
Najlepiej!
[#2] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@AceMan, post #1

Teraz tylko przydałoby się żeby ktoś to ogarnął i zaczął aktualizować ;)
[#3] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@alt_, post #2

Bujaka!!!!
To ja poproszę mega kozacki kwadroskop w trybie nocnym,żebym fajsko się słuchało w nocy.
Mega dobre byłoby zrobienie nowej biblioteki do mp3 i zainkorporowanie, oraz super wydajny sterownik pauli w 14bitach.
Pomarzyłem se troszkie.....
[#4] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione
Miejmy nadzieję, że źródła są do ogarnięcia i ktoś się tym zajmie. Żeby nie było tak jak z programem TurboCalc. Też wszyscy się cieszyli, że uwolniono źródła, a jak ktoś w nie zerknął to od razu wyszło, że jest to jedno wielkie assemblerowe bagno, którego rozwijanie jest taką samą przyjemnością jak walenie się po głowie ciężkim młotkiem. I nic nam z uwolnienia tych źródeł nie przyszło.
I tak niestety jest z wieloma starymi programami. Nikt w to nie chce zaglądać, bo bardzo często coś takiego nadaje się tylko do przepisania. Jednak 20-25 lat temu aplikacje pisało się trochę inaczej i dzisiaj ich "architektura" nie mieści się w żadnych standardach.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:44:02 przez MDW
[#5] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #4

Na OSX (tylko PPC) jest fajny player, jednak do 8-bitowych modków nic nie zastąpi dźwięku z Pauli.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 20:35:01 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#6] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #4

TurboCalc ostatecznie został uwolniony? Nigdzie nie widzę źródeł w sieci.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 21:01:42 przez witekkk
[#7] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@witekkk, post #6

TurboCalc ostatecznie został uwolniony? Nigdzie nie widzę źródeł w sieci.

No właśnie też mnie to zastanowiło po tym jak to napisałem. Faktycznie wygląda na to, że jednak nie został. Wygląda na to, że autor nadal "rozważa" czy uwolnić źródła. Nie powinniśmy go popędzać. Przecież zastanawia się dopiero 15 lat (news o tym był w 2002 roku).

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 21:12:50 przez MDW
[#8] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

[#9] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione
[#10] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione
Uh, pomarzmy sobie przez chwilę:
- skalowalne a jeszcze lepiej - rozbudowane okno playlist, gdzie można grupować sobie modułki z podziałem na kategorie/autorów/gatunek/styl/ulubione;
- ocenianie utworów;
- możliwość sortowania modułów na liście wg. kryteriów;
- support dla Impulse Trackera;
- poprawiony kod AHI i możliwość odtwarzania modułków przez karty na PCI;
- wsparcie dla MHI i strumieni audio z Internetu;
- rozbudowane wizualizacje i pluginy działające poprawnie na ekranach RTG;
- ...
- obudziłem się
[#11] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #10

Przestanie wtedy działać na A500 1MB i skrajni classicowcy będą jęczeć. Lepiej napisać nowoczesny player bez historycznych zaszłości. W HippoPlayerze nie ma nic czego nie dałoby się zrobić.
[#12] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #11

Kupią sobie wtedy kartę turbo, mają takie możliwości Amiga jest tak skonstruowana że można ją rozbudować.

W przeciwieństwie do endziowców którzy jedyne co sobie mogą to upgrajdować myszkę na bardziej opływową

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 16:28:20 przez TechNineWonder
[#13] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@TechNineWonder, post #12

No nie wydaje mi się. Są tacy, którzy jęczą, że Tanks Fury nie działa na A500 1MB. A trafiają się i tacy, bo chcą na 0,5MB. Absolutna paranoja. Ja takiego podejścia nie doświadczyłem nawet w pierwszej połowie lat 90.
[#14] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #10

rozbudowane okno playlist, gdzie można grupować sobie modułki z podziałem na kategorie/autorów/gatunek/styl/ulubione;


To możesz mieć już teraz Requester ASL powiela całą strukturę katalogowa.
Więc jeśłi będziesz miał modki poukładane w katalogach, to Hippo Player zaimportuje do PlayListy całą strukturę ok, racja
[#15] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #13

To jak sobie nie rozbudują to sobie będą używać starszej wersji.

Biorąc pod uwagę listę zapisów na V2 rozbudowanych Amig jest więcej niż nie rozbudowanych.

W latach 90 rozbudowana Amiga to była Awangarda +10 do respektu na dzielni.

I nie było CPU+GPU WinUAE z PPC a gry kupowało się na Giełdzie. Czasy się trochę zmieniły.

Teraz jak ktoś nie chce wydawać na rozbudowę może wybrać emulację. Kiedyś nie było takiej możliwości.

Wydaje mi się że są to skrajne przypadki w stylu bo ma, a czemu nie, dlaczego kiedyś się dało. Nie znające sprawy.

TF zajmują się dwie osoby, kiedyś nad grami pracowały Studia a w nim programiści na Etacie.

Po za tym to dobrze że w Boot Blocku się nie ma mieścić.
[#16] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #10

- skalowalne a jeszcze lepiej - rozbudowane okno playlist, gdzie można grupować sobie modułki z podziałem na kategorie/autorów/gatunek/styl/ulubione;
- ocenianie utworów;
- możliwość sortowania modułów na liście wg. kryteriów;

Zainteresuj się płytami Aminet. Jest tam wszystko ładnie uporządkowane według różnych kryteriów (ocena/styl/autor), jak również moduły są ocenione. Myślę, że znajdziesz coś dla siebie.

Jeśli zaś chodzi o wymagania, to autor HippoPlayera zaznaczał, że głównym celem było działanie programu na każdej Amidze począwszy od tych z systemem Amiga OS1.2 (bo sam taką wówczas posiadał).

Zaś co do kodu w asemblerze - to nie zawsze musi być bagno. Doświadczyłem nie raz, że istnieją wirtuozi, którzy piszą ładny kod w asemblerze.
[#17] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione
EaglePlayer 2.05 mi w zupełności wystarcza. Ma spore możliwości rozbudowy. Hippoplayer jest dobry dla słabo rozbudowanych Amig.
link

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 18:05:43 przez HanSolo
[#18] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@BULI, post #14

No właśnie nie. Problem mój polega na tym, że mam kilkaset modułów, w dziwacznych i nic nie mówiących katalogach, z czego pewnie 75% nigdy nawt nie przesłuchałem, bo albo nazwa mi nic nie mówi albo po prostu, na tej biedniej playliście HiPka nie dane mi było do nich nawet dotrzeć!

Dlatego właśnie wolałbym coś na zasadzie metadanych, jak np. w iTunes, gdzie swego czasu miałem ponad 5000 plików mp3, otagowanych i ładnie posegregowanych na playlisty/albumy + do tego ratingi/ulubione i jak chciałem coś posłuchać czy robiłem imprezę w jakimś klimacie, to odnalezienie odpowiedniej muzyki zajmowało mi dosłownie trzy sekundy. Jeśli ktoś zrobi kiedyś takie iTunes dla modułów, to moje amigowe życie stanie się pełne, bo niestety - aktualnie żaden istniejący player, na jakąkolwiek platformę nie posiada żadnego sensownego zarządzania biblioteką utworów.

@Hexmage960
To trochę tak, jakby problem ujowego samochodu rozwiązywać budowaniem mu dedykowanych dróg, nie sądzisz?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 18:40:08 przez _arti
[#19] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@Hexmage960, post #16

Zainteresuj się płytami Aminet.

Czym ma się zainteresować? szeroki uśmiech Po co przewalać te wszystkie płyty skoro wchodzi się na http://aminet.net gdzie jest dostęp do tych wszystkich płyt jednocześnie i wszystko jest posortowane dokładnie tak samo?
Czasem mam wrażenie, że jesteś przybyszem z 1990 roku i dopiero wczoraj przeniosłeś się do naszych czasów. szeroki uśmiech
[#20] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #19

Czym ma się zainteresować? szeroki uśmiech Po co przewalać te wszystkie płyty skoro wchodzi się na http://aminet.net gdzie jest dostęp do tych wszystkich płyt jednocześnie i wszystko jest posortowane dokładnie tak samo?

Chyba nie widziałeś płyt z serii Aminet. Oprócz zwyczajnego posegregowania według katalogów są tam pliki AmigaGuide, w których moduły są podzielone według autora, stylu oraz oceny. Tego na Aminet.net nie ma.

Prócz tego można sobie jednym kliknięciem myszy automatycznie rozpakować i uruchomić utwór. Jest też opcja shuffle.

Co więcej to samo dotyczy również dem i gier, nie tylko modułów. Mają odpowiednie pliki AmigaGuide.
[#21] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #18

Gdybyś czuł się na siłach, mógłbyś napisać player z postulowanymi funkcjami.

Warto jednak najpierw spojrzeć, czy przypadkiem nie istnieją narzędzia, dzięki którym mógłbyś osiągnąć ten cel.

Akurat podałem przykład płyt z serii Aminet, które są naprawdę świetnie przygotowane i realizują kilka podpunktów, przez Ciebie podanych (choć w odniesieniu do utworów z Aminetu).

HippoPlayer ma port ARexxa. Może warto sprawdzić, czy nie udało by się z użyciem tego języka skryptowego uzyskać choć część z Twoich postulatów?
[#22] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@Hexmage960, post #20

Kilka tych płyt gdzieś mi tam leży na strychu. Nigdy w ten sposób ich nie przeglądałem. Bo prawdę mówiąc to ja nie przypominam sobie żebym kiedyś jakiś ciekawy moduł znalazł na Aminecie. Tam raczej były tylko proste moduły ze standardowymi samplami ST-XX pamiętające pionierskie czasy trackerów. A nawet jeżeli coś się ciekawego znalazło to już dawno było znane i miało się to na dysku z innego źródła. To samo tyczy się grafiki. Nie pamiętam żebym tam znalazł ciekawe obrazki. Raczej wszystko było bardzo proste i nie miało szans z np. produkcjami scenowymi. Zawsze uważałem, że na Aminecie powinna być jakaś lekka selekcja żeby takie całkowite gnioty tam nie zalegały.
[#23] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #22

Spoko. Może pamięć płata Ci figle. Kiedy zaglądałeś na strych ostatnio? Ja mam tylko jedną płytę z serii. Ostatnio dość często z niej korzystam. Wiem dzięki temu, że te płyty są naprawdę porządnie przygotowane. Autorzy naprawdę postarali się. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Nawet ikonki są bardzo ładne i poukładane. Także to nie jest tylko zrzut zawartości Aminet.net, jest sporo "Bonusów".

Co do jakości utworów to, tak jak napisałem, jest selekcja w postaci oceny, całkiem wiarygodna. Ale większość utworów to właśnie hity demoscenowe, nie znalazłem utworów z instrumentami z dyskietek ST-xx. Takie utwory znalazłem z kolei na płycie CDPD, która jest nieco starsza od Aminetu.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 20:09:46 przez Hexmage960
[#24] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@Hexmage960, post #21

Kurde, podsunąłeś mi pomysł... a jakby zrobić takie Spotify tylko z modułami? szeroki uśmiech
Pożyczy ktoś pół bańki? Mam świetny temat na startup!
[#25] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #24

Widzę, że rozumujemy skrajnie różnymi kategoriami. Zacząłeś od niepozornej biblioteczki modułów, jako dodatku do HippoPlayera, a teraz chcesz jakichś gigantów w dziedzinie technologii: Spotify? Skala obu rzeczy jest zupełnie inna.

Przecież istnieje serwis modules.pl. Czy to za duży obciach korzystać z takich rozwiązań?
[#26] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@Hexmage960, post #25

Problem w tym, że biblioteczki modułów do hipka nie byłbym w stanie napisać ale Spotify dla modułów jako takie jest w zasięgu moich kompetencji (chodzi mi bardziej o aplikację niż o serwis)

PS: Modules.pl to tylko i aż tylko strona z modułami. Ot. Kompletnie nie to, o czym toczy się tu dyskusja.
[#27] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@MDW, post #11

Lepiej napisać nowoczesny player bez historycznych zaszłości. W HippoPlayerze nie ma nic czego nie dałoby się zrobić.


Powstał nowy player i jakoś nie widać, żeby był lepszy od tego co powstało wieki temu.
http://www.ppa.pl/aktualnosci/daplayer-1-12.html
[#28] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #24

Dla iOS jest już coś takiego. Aplikacja nazywa się "Modizer". Ale spokojnie możesz robić konkurencyjną aplikację, bo Modizer jest kiepski. Jakoś działa, obsługuje różne bazy: MOD, XM, IT, SID, SAP, AHX. Ale robi to słabo.
[#29] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@_arti, post #26

Problem w tym, że biblioteczki modułów do hipka nie byłbym w stanie napisać ale Spotify dla modułów jako takie jest w zasięgu moich kompetencji (chodzi mi bardziej o aplikację niż o serwis)

Aplikację na co? Na Amiga OS?

PS: Modules.pl to tylko i aż tylko strona z modułami. Ot. Kompletnie nie to, o czym toczy się tu dyskusja.

No właśnie, o czym my tu mówimy? O rozwijaniu HippoPlayera, czy o czymś innym?

Znasz się na ARexxie? Bo ja jeszcze nie. A może dałoby się w tym napisać tą biblioteczkę modułów, np. pisząc pomocniczy programik i łącząc z HippoPlayerem za pomocą portu ARexxa!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 10:40:00 przez Hexmage960
[#30] Re: Źródła HippoPlayera uwolnione

@Hexmage960, post #29

Aplikację na co?

Miałem na myśli aplikację webową + ewentualnie mobilną.

No właśnie, o czym my tu mówimy?

Tak, rozmawiamy o rozwijany Hipka w kontekście zarządzalnej bilbioteki utworów ale nie da się tego zrobić Arexxem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem