Komentowana treść: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
[#1] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
ja tylko dodam, ze wersja bridge strikea to specjalnie xmas demo wypuszczone na ten konkurs, troszke w pospiechu bo myslelismy, ze mamy czas tylko do konca grudnia, a ja sam czas mialem tylko przez pierwsza polowe tamtego miesiaca, ale zrobilismy co moglismy :) oczywiscie ta wersja specjalnie nie posiada wszystkich ficzerow :) a aktualna wersja rozwojowa juz jest duzo duzo dalej, zwlaszcza od strony grafiki. mamy m.in. swietne narysowane intro i z nowa muzyka od jmd :)

---

btw spodziewalem sie tony gier ze wzgledu na brak zastrzezen do gamemakerow, reedycji itd itp, a tu tylko 6 pozycji.

i jeszcze powiem co mi sie nie podoba w tym konkursie przedewszystkim - mozna bylo zrobic gre zimowa/swiateczna lub nawizac do jakiegos filmu/serialu KOMERCYJNEGO, niczego ludzie sie po smerfach nie nauczyli? ja bym nie ryzykowal brac pomyslow z licencjonowanej produkcji (i do tego wprost jak namawiali autorzy konkursu)...

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 08:44:39 przez juen
[#2] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

@juen, post #1

Nio, co innego nawiązać do filmu/serialu/gry a co innego wziąć grafikę z komercyjnej gry i użyć jej do zrobienia swojej "nowej" gry.
Nawiązując do Smerfów, podejrzewam, że gdyby sam narysował sprajty i obrazki to by mu nic nie mogli zrobić.
Podobna sytuacja z naszym TF, grafika została zrobiona od podstaw/zera nawiązując wyglądem do AW firmy Nintendo. Ktoś może nazwać to złośliwie "twórczym plagiatem", ale prawo jak na razie tego jeszcze nie zabrania.
[#3] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Podepnę się - tutaj można zobaczyć gry w akcji:
https://www.youtube.com/watch?v=TQSF5sONYnc - Bridge Strike, Brus Lii, The Last Starfighter
https://www.youtube.com/watch?v=r7vTKe4Hvpg - Easter Egg
https://www.youtube.com/watch?v=xXVA_GCycWQ - Max Knight
[#4] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Jedną z gier zakodował "słynny" Amiten
[#5] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Bardzo niski poziom gier - wg mnie oczywiście.
Bridge Strike nie ma tu konkurencji, polecam sprawdzić na swoim sprzęcie.
[#6] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

@PopoCop, post #4

Nie wiem co jest w tym śmiesznego. Człowiek ma ciekawe zajęcie i dobrze się przy tym bawi.
Czego można chcieć więcej od swojego hobby? Tutaj głównie chodzi o dobrą zabawę nic więcej.

Dzisiejsi amigowcy nie są w stanie zawojować świata to nie te czasy. Jak ktoś szuka wypasionych gier to powinien zmienić platformę a nie narzekać na to co jest w stanie zrobić jedna czy dwie osoby w wolnym czasie. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w tym konkursie.
Tylko dzięki Wam ten konkurs mógł się odbyć. OK
[#7] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

@Leon, post #6

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w tym konkursie.
Tylko dzięki Wam ten konkurs mógł się odbyć. OK

Brawo dla tego Pana! OK
[#8] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Bridge Strike w zasadzie bez konkurencji wiec zanim ogloszone zostana wyniki to pozwole sobie pogratulowac autorom wygranej :)
[#9] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

@Axi0maT, post #8

Oj, żebyś nie zapeszył
Max Knight i Easter Egg może nie mają tak rozbudowanej grafiki jak nasz BS, ale to też przyjemne produkcje z dobrą grywalnością.
Poza tym, super, że autorzy podjęli wyzwanie OK Takich inicjatyw nam trzeba więcej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 07:53:34 przez Koyot1222
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem