Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport

Komentowana treść: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
[#1] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
ja tylko dodam, ze wersja bridge strikea to specjalnie xmas demo wypuszczone na ten konkurs, troszke w pospiechu bo myslelismy, ze mamy czas tylko do konca grudnia, a ja sam czas mialem tylko przez pierwsza polowe tamtego miesiaca, ale zrobilismy co moglismy :) oczywiscie ta wersja specjalnie nie posiada wszystkich ficzerow :) a aktualna wersja rozwojowa juz jest duzo duzo dalej, zwlaszcza od strony grafiki. mamy m.in. swietne narysowane intro i z nowa muzyka od jmd :)

---

btw spodziewalem sie tony gier ze wzgledu na brak zastrzezen do gamemakerow, reedycji itd itp, a tu tylko 6 pozycji.

i jeszcze powiem co mi sie nie podoba w tym konkursie przedewszystkim - mozna bylo zrobic gre zimowa/swiateczna lub nawizac do jakiegos filmu/serialu KOMERCYJNEGO, niczego ludzie sie po smerfach nie nauczyli? ja bym nie ryzykowal brac pomyslow z licencjonowanej produkcji (i do tego wprost jak namawiali autorzy konkursu)...

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 08:44:39 przez juen
[#2] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

W odpowiedzi na #1

Nio, co innego nawiązać do filmu/serialu/gry a co innego wziąć grafikę z komercyjnej gry i użyć jej do zrobienia swojej "nowej" gry.
Nawiązując do Smerfów, podejrzewam, że gdyby sam narysował sprajty i obrazki to by mu nic nie mogli zrobić.
Podobna sytuacja z naszym TF, grafika została zrobiona od podstaw/zera nawiązując wyglądem do AW firmy Nintendo. Ktoś może nazwać to złośliwie "twórczym plagiatem", ale prawo jak na razie tego jeszcze nie zabrania.
[#3] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Podepnę się - tutaj można zobaczyć gry w akcji:
https://www.youtube.com/watch?v=TQSF5sONYnc - Bridge Strike, Brus Lii, The Last Starfighter
https://www.youtube.com/watch?v=r7vTKe4Hvpg - Easter Egg
https://www.youtube.com/watch?v=xXVA_GCycWQ - Max Knight
[#4] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Jedną z gier zakodował "słynny" Amiten
[#5] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Bardzo niski poziom gier - wg mnie oczywiście.
Bridge Strike nie ma tu konkurencji, polecam sprawdzić na swoim sprzęcie.
[#6] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

W odpowiedzi na #4

Nie wiem co jest w tym śmiesznego. Człowiek ma ciekawe zajęcie i dobrze się przy tym bawi.
Czego można chcieć więcej od swojego hobby? Tutaj głównie chodzi o dobrą zabawę nic więcej.

Dzisiejsi amigowcy nie są w stanie zawojować świata to nie te czasy. Jak ktoś szuka wypasionych gier to powinien zmienić platformę a nie narzekać na to co jest w stanie zrobić jedna czy dwie osoby w wolnym czasie. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w tym konkursie.
Tylko dzięki Wam ten konkurs mógł się odbyć. OK
[#7] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

W odpowiedzi na #6

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim biorącym udział w tym konkursie.
Tylko dzięki Wam ten konkurs mógł się odbyć. OK

Brawo dla tego Pana! OK
[#8] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry
Bridge Strike w zasadzie bez konkurencji wiec zanim ogloszone zostana wyniki to pozwole sobie pogratulowac autorom wygranej :)
[#9] Re: AmiGameJam - udostępniono zgłoszone do konkursu gry

W odpowiedzi na #8

Oj, żebyś nie zapeszył
Max Knight i Easter Egg może nie mają tak rozbudowanej grafiki jak nasz BS, ale to też przyjemne produkcje z dobrą grywalnością.
Poza tym, super, że autorzy podjęli wyzwanie OK Takich inicjatyw nam trzeba więcej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 07:53:34 przez Koyot1222
Wybierz dział:
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem