Komentowana treść: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
[#1] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Na dobry początek napiszę: po prostu świetna nazwa! szeroki uśmiech OK
[#2] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Hexmage960, post #1

Brawo Kraszan.
Zatrudnij mnie, chcę mieć Ami-BOSSA :D !!!
[#3] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Dodam jeszcze, że moje sprzęty można nabyć na znanym portalu aukcyjnym od znanego na forum sprzedawcy .
[#4] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Gratuluję i powodzenia.
[#5] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Trwałe produkty i prawo do naprawy

RastPort popiera ideę produkowania trwałego sprzętu i prawa do jego naprawy. Komputery retro same są dowodem na to, że sprzęt elektroniczny może być używany przez dziesiątki lat. W naszym sprzęcie nie stosujemy żadnych technik planowego postarzania produktu. Używamy elementów wysokiej jakości, o długim przewidywanym czasie pracy.

Inną ideą bliską komputerowym hobbystom jest prawo do naprawy. Firma RastPort projektuje sprzęt w sposób ułatwiający naprawę. Obudowy są łatwe do demontażu i ponownego złożenia. Nie używamy klejenia, zgrzewania ani podobnych jednorazowych połączeń. Wspieramy niezależne serwisy publikując schematy ideowe i nie stosując technik zaciemniania konstrukcji sprzętu.


To mi się szczególnie podoba, brawo OK
[#6] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
dobra, to czekam na usb do ami :)
[#7] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@michal_zukowski, post #6

dobra, to czekam na usb do ami
Dobra, to czekaj
[#8] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #7

To ja poczekam na kartę sieciową pod Zorro. szeroki uśmiech
[#9] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Leon, post #8

A ja na turbokarte z FPGA & Krashan Core :D
[#10] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@waldiamiga, post #9

Na razie mogę wstępnie zapowiedzieć jedynie dedykowany Amidze wzmacniacz słuchawkowy z płynną regulacją separacji kanałów. Urządzenie jest w fazie zaawansowanego (ale jeszcze nie do końca dopracowanego) prototypu. Po AmiParty będę uruchamiał kolejną jego wersję i jeżeli nie pojawią się niespodzianki, będzie można przejść do produkcji.
[#11] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #10

A będzie miał opcje 2 wejść ? np. paula i karta dzwiękowa
[#12] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Risc, post #11

Aktualny projekt nie przewiduje tego i tak zostanie. Tym bardziej że to już cenowo by się spotkało z małymi mikserami np. Behringera czy Monacora. Za bardzo nie widzę sensu konkurowania z nimi . Część amigowych kart dźwiękowych ma też możliwość wpięcia Pauli na wejście miksera karty. No i zawsze ostatecznie, korzystając ze standardowej 50 kΩ rezystancji wejściowej mojego wzmacniacza, można zrobić mikser pasywny...

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 23:30:49 przez Krashan
[#13] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Gratuluję i życzę powodzenia! Jedno jest pewne - te produkty bublami na pewno nie będą.
[#14] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Super jeszcze jeden rodzimy producentszeroki uśmiech. Powodzenia życzę i wielu udanych ,zrealizowanych pomysłów np. Vampire
[#15] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #3

Dziękuję za dopowiedzenie. Serdecznie zapraszam.
[#16] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@waldiamiga, post #9

Skopiować VampireII :)
[#17] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Świetna wiadomość. Powodzenia!
[#18] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Miejmy nadzieję, że zyski ze sprzedaży pozwolą dyrektorowi generalnemu firmy RastPort na porzucenie innych zajęć zarobkowych i skoncentrowanie się na podstawowej działalności firmy. A potem już z górki - debiut na Giełdzie, pierwszy milion...
[#19] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@recedent, post #18

Przecież po to pracuje gdzieś tam, aby miał skąd "urwać" ten milion - bo jak wiadomo pierwszy milion trzeba ukraść.. potem to już idzie...

A tak na poważanie - życzę sukcesów na polu biznesowym...
[#20] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zostać dystrybutorem? Mam nadzieje, że nie tak, jak w przypadku Jensa - zakupy za min. 5000 ojro in advance?
[#21] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #12

Skoro wszyscy sobie czegoś życzą to ja poproszę GBA-CD32/GBA1200 OK
[#22] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@KM, post #21

Ja poproszę braciszka!
[#23] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Sokok, post #22

[#24] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@KM, post #21

Kontroler SCSI do CDTV po raz pierwszy!
[#25] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #10

Na razie mogę wstępnie zapowiedzieć jedynie dedykowany Amidze wzmacniacz słuchawkowy z płynną regulacją separacji kanałów. Urządzenie jest w fazie zaawansowanego (ale jeszcze nie do końca dopracowanego) prototypu. Po AmiParty będę uruchamiał kolejną jego wersję i jeżeli nie pojawią się niespodzianki, będzie można przejść do produkcji.


Elegancko. To bedzie moj pierwszy produkt Twojej produkcji jaki zamierzam kupic :) Tego mi potrzeba, mam mikser sluchawkowy blizej nieokreslonej chinskiej produkcji, ktory daje rade ale bez mozliwosci regulowania separacji do Amigi sie nie nadaje.

Rozumiem, ze ten mikser bedzie mial jakas obudowe?
[#26] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@mccnex, post #25

Rozumiem, ze ten mikser bedzie mial jakas obudowe?
Tak, tak wygląda obudowa do prototypu, jeszcze bez wykonanych otworów na gniazda i potencjometry. Przepraszam za nienajlepszą ostrość, ale nie chciało mi się już wyjmować statywu, a oświetlenie zmusiło do migawki 1/6 sekundy. Obudowa jest wykonana z aluminium, śrubki ze stali nierdzewnej.

[#27] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #26

No ja też sie na ten wzmacniacz zapisuję. No i na Kra$hCore też ;)

PS. Teraz po założeniu firmy to pewnie Ca$hcore bedzie, z płatnym upgradem do obsługi wiecej niz 640 kb Ramu. Bo jak wszyscy wiemy pewien geniusz twierdził ze 640Kb wystarczy kazdemu, a inny amigowy geniusz bardzo lubi upgrady...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 23:30:04 przez pisklak
[#28] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@_arti, post #20

Ludzie, nie bądźcie naiwni! Jemu chodzi o kasę!
[#29] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Daclaw, post #28

[#30] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #26

Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem