Komentowana treść: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów
[#31] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Stoopi, post #30

Czy jakieś karty turbo PPC , 060 będą dostępne ? No bo chyba
Nie będziemy produkować kolejnych adapterów idę i myszek
Tego to na rynku mamy wysyp
[#32] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Blendor, post #31

Skoro jest wysyp, to znaczy że jest popyt. Teraz zastanówmy się jaki jest popyt na high-endowe turbiacze...
[#33] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@recedent, post #32

wysyp w sensie ze nikt tego nie kupuje ! na pewno nie zaawansowani i starzy wyjadacze jak Ja i wielu innych Amigowców , my starzy wyjadacze chcemy konkretnych urzadzen porzadnych kart turbo nie emulatorów (vampire) winuae nam nie trzeba , z adapterków , to przydał by się 040 -060 takiej naszej polskiej produkcji

popyt na high-end turbiacze bylby ogromny ! jestem w stanie odrazu wyłozyć powiedzmy 5 tys na nowego turbiacza z 060 i takich jak ja są setki



Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 16:11:05 przez Blendor
[#34] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #10

Pewnie lepszy by tu był wbudowany mikser łączący wyjście Amigi i CD-ROM. To jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
[#35] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Blendor, post #33

wysyp w sensie ze nikt tego nie kupuje


Spytaj Krashana. Ja pytałem i wiem, że popyt na kątówki z serii KA go pozytywnie zaskoczył.

popyt na high-end turbiacze bylby ogromny ! jestem w stanie odrazu wyłozyć powiedzmy 5 tys na nowego turbiacza z 060 i takich jak ja są setki


A tu z kolei mamy dwie sprawy:
Po pierwsze - przeceniasz popyt. Kartę za 5 kafli kupi kilkadziesiąt osób. Gdyby to się miało opłacać to Jens już by taką kartę miał w ofercie. Zresztą - zrób listę chętnych, to sam zobaczysz.
Po drugie - zaprojektowanie takiego sprzętu nie jest rzeczą trywialną. To nie jest zabawa w stylu projektowania przelotki kątowej do PCMCIA, tu trzeba czasu, pieniędzy i umiejętności. Sam zobacz ile czasu powstaje Decelerator, a końca prac jakoś nie widać. Skoro zatem nie ma "fun factora" to zadanie przestaje być interesujące dla domorosłego konstruktora - za bardzo przypomina normalną pracę. A na koniec jeszcze okaże się, że koszty deweloperki są takie, że karta zamiast 5 tysi kosztuje 10 i ilość chętnych kurczy się do kilkunastu osób.
[#36] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@recedent, post #35

ma to sens co piszesz , wychodzi na to ze prawdopodobnie mocnej 60tki nowej sie nie doczekamy do duzych Amig
[#37] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@recedent, post #32

Skoro jest wysyp, to znaczy że jest popyt. Teraz zastanówmy się jaki jest popyt na high-endowe turbiacze...


wiadomo jaki jest popyt. w koncu dane dotyczace stanu rezerwacji kart vampire sa ogolnie dostepne.
[#38] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #26

Wyglada bardzo przyzwoicie. Jeszcze jak bys zdradzil w jakim standardzie beda zlacza, RCA, czy jacki, duze, male? Jak to cudo bedzie zasilane?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 18:56:26 przez mccnex
[#39] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #26

Jak już pokazałeś obudowę to napisz nieco o "flaczkach". Na czym oparłeś "wstępniaka" i końcówkę? OpaAmpy + tranzystory czy czysta klasa D?
[#40] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@wawrzon, post #37

dane dotyczace stanu rezerwacji kart vampire sa ogolnie dostepne


Zadam pytanie: Jaka jest cena kart Vampire?
[#41] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Blendor, post #31

No bo chyba nie będziemy produkować kolejnych adapterów idę i myszek. Tego to na rynku mamy wysyp


Jeśli będą w czymś lepsze od już istniejących - to dlaczego nie?

Ja np. chciałbym adapter, który obsłuży combo mysz+klawiaturę bezprzewodową USB (zestaw z jednym nadajnikiem), i żeby wspierał rolkę i dodatkowe przyciski/klawisze (i oczywiście zachowywał obsługę obydwu joystick'ów Amigi) - nie ma niczego takiego.

Albo automatyczny przełącznik obrazu, który dałoby się wpiąć w IndivisionAGA i port HDMI w Vampire, z wyjściem HDMI na zewnątrz - aktualnie ludzie kombinują z przełącznikiem Ratte, z czego wychodzi jakaś kuriozalna seria przejściówek.

Albo adapter IDE z jednym slotem na kartę SD (albo adapter z rodzaju tych, co to się ich używa z KA47 czy KA60) i jednym portem SerialATA (od razu, bez żadnych dodatkowych adapterów na taśmach), najlepiej od razu z gniazdem zasilającym.

I jeszcze mnóstwo innych ciekawych przejściówek czy adapterów można by sobie wymyślić :)
[#42] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@amper, post #39

Złącze wejściowe i wyjściowe to mini jack. Zasilanie z baterii wewnątrz urządzenia, 3 razy AAA (mogą być akumulatorki), albo +5 V przez gniazdko micro USB B (takie samo jak w smartfonach) z ładowarki, komputera, huba USB czy też powerbanku.

Konstrukcja oparta jest na typowych układach scalonych. W stopniu wejściowym TL072, końcówki na LM386. Do tego przetwornica DC/DC podnosząca zasilanie.
[#43] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Blendor, post #31

Czy jakieś karty turbo PPC , 060 będą dostępne?
Tak, w Phase 5 .
No bo chyba nie będziemy produkować kolejnych adapterów idę i myszek
A to dobrze, że nie będziecie, bo ja będę .
Tego to na rynku mamy wysyp
Owszem. Obserwuję rynek. Istotnie, uważam, że robienie tego samego co inni producenci nie jest celowe, chyba że mogę to zrobić albo znacznie lepiej, albo znacznie taniej. Wypuszczanie przez moją firmę np. kolejnego adaptera do myszek USB, którego jedyną zaletą będzie to, że jest o 1,50 zł tańszy, byłoby słabe i nic w sumie nie wniosłoby dla klientów.

Przelotkami IDE najwyraźniej trafiłem w lukę rynkową. A tak poza tym to chyba lepiej mieć wysyp niż chore ceny? Wystarczy, że Amigi są drogie.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 20:50:15 przez Krashan
[#44] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@recedent, post #40

Zadam pytanie: Jaka jest cena kart Vampire?


no to chyba tez jest ogolnie wiadome, jakies 250 eur jak sobie przypominam.
[#45] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #43

Przelotkami IDE najwyraźniej trafiłem w lukę rynkową.


Są małe, działają bezproblemowo, nie kolidują z innymi rozszerzeniami, i pozwalają na używanie kart SDHC bez żadnych kabli czy (o zgrozo) taśm IDE. Nie dziw się, że schodzą :)

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 21:04:08 przez Cedrat
[#46] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Blendor, post #33

wysyp w sensie ze nikt tego nie kupuje!
Biorąc pod uwagę informacje jakie mam, to prawdopodobnie zrobiłem więcej przelotek IDE, niż Majsta Vampirów, więc wiesz...

my starzy wyjadacze chcemy konkretnych urzadzen porzadnych kart turbo nie emulatorów (vampire) winuae nam nie trzeba , z adapterków , to przydał by się 040 -060 takiej naszej polskiej produkcji
To nie ode mnie. Ściganie procesorów po aliexpressach szlifierz, użeranie się z uszkodzonymi sztukami, a potem jeszcze liczenie na to, że nikt się nie przyczepi do RoHS, to nie dla mnie. Jeżeli w ogóle kiedyś zaprojektuję turbasa do Amigi to będzie miał pewnie układ FPGA zamiast procesora. Ale na najbliższy rok, dwa mam wystarczająco dużo ciekawych projektów. I prostszych, bo widzisz zazwyczaj to wygląda tak:
  • Pojawia się jakiś gość, albo dwóch gości i ogłaszają „projekt życia” – jakieś odjechane turbo albo coś w tym rodzaju. Na przykład z PPC 1 GHz.
  • Publika w zachwycie, „jestem w stanie wyłożyć powiedzmy 5 tysięcy”, „będziesz miał setki klientów”.
  • Coś tam zaczyna robić, wrzuca jakieś schematy, a nawet projekt płytki trochę niedokończony.
  • Dwa lata ciszy.
  • „Wyszedł z amigowych forów i dotychczas nie powrócił”.

Natomiast ja mam biznes, a biznes ma zarabiać. Dopóki można zarabiać na przelotkach IDE, dopóty będę je produkował.

jestem w stanie odrazu wyłozyć powiedzmy 5 tys na nowego turbiacza z 060 i takich jak ja są setki
Za pięć kafli to można chyba na eBay do 060 startować...
[#47] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@wawrzon, post #44

250 do A600, 300 do A500. siedzi, pije i chrupki
[#48] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #46

A tak serio jakieś szanse na Fast + Ide do CD32, turbo 68020 w fpga do tej konsolki też byłoby super.
[#49] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@wawrzon, post #44

No to chyba ogólnie wiadome jest, że kart za 250 EUR sprzeda się nieco więcej niż za 1200-2000 EUR.
[#50] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #46

@krashan

•Pojawia się jakiś gość, albo dwóch gości i ogłaszają „projekt życia” – jakieś odjechane turbo albo coś w tym rodzaju. Na przykład z PPC 1 GHz.
•Publika w zachwycie, „jestem w stanie wyłożyć powiedzmy 5 tysięcy”, „będziesz miał setki klientów”.
•Coś tam zaczyna robić, wrzuca jakieś schematy, a nawet projekt płytki trochę niedokończony.
•Dwa lata ciszy.
•„Wyszedł z amigowych forów i dotychczas nie powrócił”.


ultimateppc?

ale to od razu bylo widac ze to wsypa. to lezy w ego i w psychice. podobnie jest gosciu na forach co obiecal gotowe ppc hardware na rok temu, zawadiaka zresta znany z morphzone. trudne jest rzeczywiscie urzeczywiatnic projekt, zwlaszcza tak zlozony jak turbo do amigi. niewielu takich bywa.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 22:02:47 przez wawrzon
[#51] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@recedent, post #49

@recedent
No to chyba ogólnie wiadome jest, że kart za 250 EUR sprzeda się nieco więcej niż za 1200-2000 EUR.

a skad znasz cene sprzetu ktorego producent jak widac nawet jeszcze nie bierze pod uwage? byloby fajnie gdyby sie tym zajal, ale to jest jego wlasna sprawa. tymczasem to jest jego watek, nie zbijajmy offtopa w strone (potencjalnej) konkurencji.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 22:01:08 przez wawrzon
[#52] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@wawrzon, post #50

ultimateppc? ale to od razu bylo widac ze to wsypa. to lezy w ego i w psychice.
Tak, poniekąd do tego piłem, ale ten schemat powtórzył się więcej razy. Z tym, że często projektant ma dobre chęci i faktycznie ma zamiar to skończyć. Ale dobre chęci to za mało. Czy ja byłbym w stanie zrobić turbo do A1200? Być może. Ale zajęłoby mi to mnóstwo czasu i wygenerowało masę kosztów. Ja sobie nie mogę (i szczerze mówiąc nie chcę) pozwolić na siedzenie nad wielkim ambitnym projektem przez 5 lat. Bo w końcu dopadnie mnie zniechęcenie i ciepnę wszystko w cholerę. Zapytajcie Spidiego czemu robi proste turba do A500 na 68000. Bo nabywa wiedzę i doświadczenie, jednocześnie gromadząc kapitał na bardziej zaawansowane projekty. Mój plan jest w ogólnych zarysach podobny, tylko, że ja jestem daleko z tyłu za nim.

P. S. Proszę nie brać ostatniego zdania zbyt dosłownie, ja raczej nie planuję turba do A500 z 68000.
[#53] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #52

Z tym, że często projektant ma dobre chęci i faktycznie ma zamiar to skończyć.


oczywiscie. kto przy zdrowych zmyslach bierze sie do projektu planujac od poczatku scieme, ktora bedzie go kosztowac sporo prawdziwej pracy, nerwow i forsy a w efekcie przyniesie tyle ze troche zametu na forach .. no tak, znamy niestety i takie niezwykle przypadki..

pozatym, jak zwykle, zgadzam sie dokladnie z twoim postem.
[#54] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Daclaw, post #28

[#55] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #52

Zapytajcie Spidiego czemu robi proste turba do A500 na 68000. Bo nabywa wiedzę i doświadczenie, jednocześnie gromadząc kapitał na bardziej zaawansowane projekty.

O i zostałem wywołany
Zgadza się, nabywanie wiedzy i doświadczenia należy praktykować na prostszych projektach, a następnie stopniowo zwiększać poziom trudności.
Myślę, że nie miałbyś większych problemów ze zrobieniem turba do A500 z 68000 :)
Zasada jest prosta i tyczy się to także 020 szeroki uśmiech
[#56] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #46

Co do turbo z 060, to faktycznie koszt nowego projektu może być za wysoki, ale nie zapominajcie ze JSch ma w zasadzie gotowy projekt w postaci Apollo 1260.
I jestem przekonany, ze prędzej czy później z czymś wyskoczy, tym bardziej ze Vampiry popsuły mu rynek kart za 200-300 euro. Nie bez znaczenia dla jego biznesu jest też pewnie sukces Furii jako konkurencji dla ACA620. Wg mnie karty 040/060 to będzie kolejne posunięcie po zapowiadanej nowej płycie Reloaded, i tym zakasuje wszystkich :)
Przeciez co jakiś czas pojawiają się plotki ze JSch skupuje czterdziestki i sześćdziesiątki, no i chyba nikt nie wierzy w to ze kupił projekty Apollo żeby uwolnić Amigowców od 'badziewnych' kart. Na pewno te projekty wymagają dostosowania do dzisiejszych realiów, ale to jest DOSTOSOWANIE a nie projekt od zera.
Także nie zakładałbym zerowych szans dla nowych turbiszczy z o4o/o6o na pokładzie.
[#57] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@vojo, post #56

A żeby nie bylo tak całkiem OT, to jako zadowolony klient życzę Krashanowi samych sukcesów, innowacyjnych pomysłów okraszonych błyskiem geniuszu, i żeby nikt nigdy nie miał powodów pisac o RastPorcie "jest sobie FA, która... " ;)
[#58] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@Krashan, post #46

I prostszych, bo widzisz zazwyczaj to wygląda tak:
  • Pojawia się jakiś gość, albo dwóch gości i ogłaszają „projekt życia” – jakieś odjechane turbo albo coś w tym rodzaju. Na przykład z PPC 1 GHz.
    Coś tam zaczyna robić, wrzuca jakieś schematy, a nawet projekt płytki trochę niedokończony.
    Dwa lata ciszy.
    „Wyszedł z amigowych forów i dotychczas nie powrócił”



Skoro "pijesz" do Gideona... Nie jest to jego "projekt życia" - w pracy robi bardziej wyczesane rzeczy. A większość wolnego czasu pochłania mu 1541U (nota bene - 3 już platforma sprzętowa, i nie to że jakiś bugfix). Nie ma UltimatePPC- cóż, preorderów nie brał przecież. Get a life !

A czemu np. Kuba (Yakubed) nie poszedł za ciosem i nie zrobił 060-ki do "klasyków", skoro zrobioną miał do Replay'a ? A to jest jedyna (obiektywnie rzecz biorąc) osoba w Polsce, która ze zrobieniem takiego turbiaszcza nie miałaby problemów. OK - uściślę, jedyna wśród osób które "ogarniają" Amigę.
W sumie to też nie był jego "projekt życia" (w pracy robił i robi rzeczy bardziej zaawansowane) - wygląda na to, że do końca sprawę dociągają ci, którzy sobie muszą udowodnić, że "coś takiego są w stanie zrobić" (a przede wszystkim nie mają rodziny).
Takie życie. Zrobi coś kiedyś - to będzie fajnie. Nie zrobi - czy nie mamy większych problemów ?
[#59] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@konrad_0x42, post #58

Get a life!
Widzę całkowite niezrozumienie moich postów. Szkoda. Naprawdę nie ma sensu się napinać. Może powinienem mniej pisać na forum.

Nie zrobi - czy nie mamy większych problemów?
Dla mnie to nie jest problem. Użyłem tego wyłącznie jako przykładu, że porywanie się na projekty powyżej możliwości (niezależnie jakich możliwości, czasowych, finansowych, projektowych) nie jest wskazane. I dlatego nie mam w planach karty turbo z 060, której tak pragnie Blendor. Koniec przekazu.
[#60] Re: RastPort - nowy polski producent amigowych akcesoriów

@vojo, post #56

ZTCP to JS bardzo negatywnie się wypowiadał o tym jak karty Apollo są zbudowane.

Miałem Apollo 1240/40 i nie życzę nikomu tej karty. Dopasowanie dwóch simmów 32MB by działały ze sobą zajęło nieco czasu. A było to w czasach gdy takie pamięci jeszcze były dostępne na rynku.

Jak sprzedawałem Amigę to najwięcej chętnych było na zestaw pamięci.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem