Komentowana treść: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży
[#1] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży
"swobodnie wykorzystywać AmigaOS w zadaniach dnia codziennego"

Hahahahahahahaha :))))))
[#2] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Cedrat, post #1

To jest powod, dla ktorego kupie ksiazke. Licze, ze tak faktycznie bedzie.
Jesli okaze sie, ze byle telefon/tablet sprawdza sie dzis lepiej niz komputer z AOS poczuje sie srogo zawiedziony :)


Oczywiste, ze cudow nie bedzie. Ciekawi mnie jednak czym jest "uzywanie komputera na codzien" wg autora i do jakich wyrzeczen zmuszony bedzie uzytkownik.
[#3] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #2

Nie mam telefonu, tabletu i jakoś żyję.

Akurat autor książki musi być bardzo bogaty. Oprócz AmigaOne X5000 ma sprzęt z wyższej półki od Apple. Książka napisana przez taką osobę musi być ciekawa, bo ma doświadczenie z nowoczesnymi systemami na komputerach Apple.

Niestety nie mogę sobie pozwolić na takie luksusy. Dlatego książka nie jest skierowana do mnie. Muszę na co dzień żyć bez tych gadżetów.

Ja znalazłbym nawet materiał do książki "Amiga OS3.1 na Amidze 1200 na co dzień", bo jestem człowiekiem kreatywnym.
[#4] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #3

Lubisz pisać, używasz A1200 na codzień - może to jest twoja ścieżka? Zrób sobie szkic książki i działaj, jak przekroczysz 100 stron czystego tekstu o użytkowaniu (nie manifestów) to widzę duże szanse wydawnicze.
[#5] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #4

Spokojnie... Mam parę rzeczy do realizacji. Jeśli miałbym pisać książkę o A1200 to raczej o programowaniu, ale o użytkowaniu dałoby radę nawet te 100 stron napisać. Amiga 1200 to komputer bardzo wszechstronny i bogaty, czego dałbym dowód.

Choć Adam Zalepa zapowiada serię wydawnictw o programowaniu. Jedyna luka do uzupełnienia to programowanie pod system i opis systemu Amiga OS w kontekście programowania.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 11:22:22 przez Hexmage960
[#6] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #3

Też chętnie się zapoznam :)

Mam nadzieję, że skoro mówimy o codziennym użytkowaniu AOS4, to autor uwzględnił tak podstawowe i popularne usługi, jak Google Docs, Spotify, czy też YouTube w co najmniej 720p

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 11:22:04 przez Geekboy68k
[#7] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży
A te książki już są czy dopiero będą,chciałem kupić książkę o blitzu ale nie moglem znaleźć spisu treści,wiec ciężko jest kupić książkę,nie wiedząc co w niej będzie.
[#8] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@SzaryWilk, post #7

A czy to jest news o książce o Blitzu? Co za człowiek...
[#9] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #5

Mam parę rzeczy do realizacji


No, np. demo RTSa na listopad 2016
[#10] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #8

Artykuł jest o książkach które dopiero zostaną napisane jak za realnego socjalizmu ;). Wicie rozumcie.Wiec logiczne rozumując pytanie o blitz jest jak najbardziej na miejscu.
[#11] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@_arti, post #9

[#12] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #11

Wiem, wiem. Śledzę na bieżąco
[#13] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@_arti, post #12

Swoja droga - AEON moglby zrobic deal z A2 i dolaczac te ksiazke do kazdej X5000/A1222. Nie zdziwilbym sie gdyby tak sie stalo. Wyszloby to wszystkim na dobre.
[#14] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #13

No niekoniecznie, bo ułatwi to potencjalnemu userowi szybkie zapoznanie się z możliwościami platformy, co drastycznie zwiększa ryzyko skorzystania przez niego z prawa zwrotu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:55:17 przez Geekboy68k
[#15] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #2

Ciekawi mnie jednak czym jest "uzywanie komputera na codzien"

Tu pewnie dla każdego czym innym, jednemu wystarczy, że odbierze pocztę, napisze list do cioci i zajrzy na fejsa, czy innego dziwnego portala, ktoś inny będzie natomiast wymagał jakiś specjalistycznych programów. Dlatego czemu nie. W sumie ja 90% rzeczy tego co robię w domu robię na starym Pegazie i w niektórych rzeczach nawet jest dla mnie wygodniejszy, pewnie dlatego, że lepiej znam te programy na tym systemie niż odpowiedniki pod innymi systemami, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Paru rzeczy brakuje zapewne, a paru rzeczy brakować będzie już zawsze. Cóż obecne strony np niepotrzebnie często potrzebują dużych ilości pamięci, a w tych systemach, dopuki bedą 32 bitowe, cudów nie będzie...
[#16] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży
Gratuluję książki i cieszę się
[#17] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Geekboy68k, post #6

Ale wiesz, że to wszystko (poza Spotify) jest absolutnie do ogarnięcia pod systemem NG?
[#18] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@recedent, post #17

A film w 4k obrobisz? O 1080p nie pytam bo to przeciez na wszystkim smiga.
Dzienne zastosowanie kompow w domach to skype, obrobka zdjec, filmow i www. Reszta to dodatki - wazne by byly zawsze pod reka, wygodne i szybkie w uzyciu.
No i oczywiscie, wazne by to co sie do kompa podlacza dzialalo. Czy to tel, drukarka, usb czy cholera wie co tam jeszcze.
[#19] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #18

Filmu w 4k obrobić nie próbowałem. 1080 spokojnie odtwarzam. Zdjęcia obrabiam, z www korzystam. Sporo podłączanych rzeczy działa, oczywiście nie te, które wymagają specjalnych sterowników, tu cudów nie ma. No ale skoro większość amigowców woli żyć "minioną chwałą"...
[#20] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@recedent, post #17

Webowe Spotify nie działa? Powinno.
[#21] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@recedent, post #19

Czym dokładnie obrabiasz zdjęcia? Ja potrzebuję czegoś do niedestrukcyjnej obróbki (jak np. Darktable) RAWek z Nikona, z obsługą możliwie wielu obiektywów (np. przy pomocy bazy Lensfun). No i fajnie byłoby mieć możliwość skalibrowania monitora (żeby nie było: pod Linuksem nie jest to problemem).

Na 100% z AmigaOS będzie kłopot - tego typu programy są dość pamięciożerne (2GB RAMu to dla nich raczej mało), bez obsługi wielu rdzeni procesora (a najlepiej jeszcze shaderów na karcie graficznej) filtry będą działać jak kupa.


Jak rozumiem, drukarko-skaner WiFi z AmigaOS mi nie zadziała...

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 09:24:11 przez Cedrat
[#22] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #3

Nie mam telefonu, tabletu i jakoś żyję.

Ja znam człowieka, który nie ma nogi. I też jakoś żyje. Czy to oznacza, że noga jest zbędna?
[#23] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Cedrat, post #21

Czytam te komentarze i widzę że "codzienność" to obróbka filmów 4k, zdjęć RAW, i lista oczekiwań rośnie.
Książka jest o tym jak sobie radzić używając dostępnego oprogramowania, a nie takiego którego nie ma. I model komputera czy też system na nim nie ma nic do tego, zwyczajnie w oprogramowaniu są luki. Przecież taki dostęp do dysku google czy dropboxa jest dopiero od zeszłego roku.
[#24] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@MDW, post #22

Ja znam człowieka, który nie ma nogi. I też jakoś żyje. Czy to oznacza, że noga jest zbędna?

Nie przesadzasz z takim porównaniem?
[#25] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #23

"codzienność" to obróbka (...) zdjęć RAW


Dla mnie - tak. Zajmuję się amatorsko fotografią, o ile mi wiadomo nie jest to jakieś bardzo egzotyczne hobby - swego czasu mnóstwo ludzi pokupowało sobie lustrzanki czy bezlusterkowce.

A drukarka działająca po WiFi to chyba też dość powszechne urządzenie...

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:00:09 przez Cedrat
[#26] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Cedrat, post #25

No, szczęściem w moim PowerMaku mam dual boota i zawsze mogę się "przelogować" i odpalić jakiegoś... bo ja wiem? Aperture czy cuś...?

Acha, proszę żeby kamieniami rzucali tylko ci, którzy na klasyku nie korzystali z Shapeshiftera/Fusion. hide2
[#27] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@recedent, post #26

Jeśli nie masz sprzętu wprowadzonego do sprzedaży po roku 2010, to pewnie tak :)
[#28] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #23

Książka jest o tym jak sobie radzić używając dostępnego oprogramowania, a nie takiego którego nie ma.


Otóż nie. Cytując opis:

Ideą autora jest, aby Czytelnik po lekturze mógł swobodnie wykorzystywać AmigaOS w zadaniach dnia codziennego.


Idąc Twoim tokiem rozumowania, powinno być tu coś w stylu Ideą autora jest ukazanie użytkownikowi realnych możliwości platformy.

Swoją drogą o ile obróbka filmów 4K jako "zadanie dnia codziennego dla typowego użytkownika" jest dość dyskusyjna, to jednak obsługa popularnych rozwiązań chmurowych "out of the box" powinna być punktem obowiązkowym - jakby nie patrzeć, konsumpcja mediów on-line, czy też edycja dokumentów przez przeglądarkę to coś, z czym ma się do czynienia prawie codziennie i w przypadku oprogramowania aspirującego do miana "nowoczesnego" nie powinno wymagać od użytkownika zaangażowania wykraczającego poza dwuklik na ikonkę przeglądarki i wprowadzenie adresu (zwłaszcza, że producent nie reklamuje AOS4 jako systemu dla geeków żądnych przygód i majstrowania).

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:21:22 przez Geekboy68k
[#29] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@michalmarek77, post #18

Nie żartuj, że dałeś się nabrać na 4k, 8k. itd. To tak jak 3d miało zmienić świat i d.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:33:09 przez KM
[#30] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@KM, post #29

A co jest nie tak z 4k? Filmow malo,ale juz np. granie na pc w 4k to bajka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem