Komentowana treść: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży
[#91] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #88

Ja napisałem:
Pod najnowszym windowsem też nie uruchomisz gier sprzed ćwierć wieku, bez emulacji.

Ty napisałeś:
Na moim PC uruchomiłem Dune 2: Building of the Dynasty pod MS-DOS. Działa. Tylko brak dźwięku. Znaczy, że mój Intel Pentium Dual-Core CPU jest kompatybilny z Intel 80386 CPU


Udowodniłeś że potrzebujesz emulacji (dosbox) aby pod win10 uruchomić starą grę (z dźwiękiem).
Tak samo jak potrzebujesz emulacji (uae) aby pod AOS4/MOS odpalić starą grę.

Jak widać brak kompatybilności wstecz jest czymś naturalnym i nie dotyczy tylko amigowych systemów operacyjnych szeroki uśmiech
[#92] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@agrajek, post #91

Gdybym miał SoundBlastera na PCI pewnie uruchomiłbym Dune 2 z dźwiękiem, bo takiej karty ta gra wymaga. Udowodniłem, że współczesne komputery PC są kompatybilne ze wszystkimi komputerami PC, które się pojawiły. Korzystają z tej samej architektury.

Gdyby Amiga wygrała ten wyścig dzisiaj wszystkie komputery miałyby procesory Motoroli, Amiga OS oraz układy specjalizowane od Jaya Minera.
[#93] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #92

Jedną grą udowodniłeś? Z wszystkimi PC?

Co do wyścigu... No właśnie tym co prezentowała sprzętowo u schyłku w porównaniu do konkurencji nie dało się wygrać.
[#94] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #92

Ale ja pisałem o kompatybilności (a raczej jego braku) pod najnowszymi systemami, a Ty jako argument odpalasz ms-dosa. Nikt nie zainstaluje dosa i nie będzie specjalnie kupował SB żeby starą grę odpalić, każdy do tego użyje dosboxa tak samo jak amigowiec pod nowym systemem użyje uae.

Podsumowując - konieczność użycia emulacji do odpalenia starszych gier jest czymś naturalnym nie tylko w świecie amigowym, ale też pecetowym.
[#95] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #92

Gdybym miał SoundBlastera na PCI pewnie uruchomiłbym Dune 2 z dźwiękiem, bo takiej karty ta gra wymaga.


Dyskusja byla o uruchamianiu gier pod Windows, nie pod DOS-em.

Udowodniłem, że współczesne komputery PC są kompatybilne ze wszystkimi komputerami PC, które się pojawiły.


Nie sprecyzowales czy kompatybilne na poziomie software czy hardware, wiec pytanie: do ktorego slotu w moim desktopie z i5 moge wlozyc karte graficzna Hercules?
[#96] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@mschulz, post #95

Dyskusja byla o uruchamianiu gier pod Windows, nie pod DOS-em.

Skoro mogę zainstalować MS-DOS i działa na moim PC, czy nie jest to wystarczający argument? Procesor bezproblemowo rozpoznaje sekwencję instrukcji. Co więcej karta graficzna - NVidia GTS250 bezproblemowo wyświetla obraz z MS-DOS. Nie potrzeba robić downgrade do Herculesa. Z dźwiękiem jest ten problem, że ja mam wbudowany (AC'97), a do tego sterowników dla MS-DOS brak.

Architektura została zachowana. Komputer jest kompatybilny na poziomie hardware. Wszystkie przerwania, sygnały, rejestry - są zachowane i kompatybilne.

Gdyby Amiga wyszła nowsza - musiałaby mieć rejestry również zachowane - Copper, chociażby 32-bitowy i wiele Blitterów. Można o tym poczytać w różnych dokumentach z tamtych lat.
[#97] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #96

Skoro mogę zainstalować MS-DOS i działa na moim PC,

Poważnie , da się zainstalować MS-DOS na komputerze z UEFI , na takim komputerze nie da się zainstalować WIN XP czy Visty , więc raczej wątpię aby MS -DOS działał :) . Z ciekawości sobie sprawdzę. Stację pod USB mam, oryginalny MS-DOS 6 gdzieś mam, to będzie można eksperymentować :)
[#98] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Hexmage960, post #96

Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany (żeby pisać o sterownikach pod DOSa na Amigowym portalu , reszta komentarza będzie na temat wiadomości ) ale pod AC'97 są bodajże sterowniki pod DOSa(http://www.georgpotthast.de/dossound/).

Czytając komentarze - czyli najbardziej praktyczną stroną użytkowania nowej Amigi jest uruchamienie starych programów . To sprzętowo nie lepiej poczekać na obsługę PPC w Vampire jak kiedyś powstanie?

Ale też nie do końca rozumiem braku pełnej sprzężonej emulacji - na upartego chyba programiści mogliby wkleić FS-UAE w tle, a w połączeniu z Catweasalem można wrócić do zapachu dyskietek nawet na najnowszej. Ba przy dobrym oprogramowaniu moglibyśmy żonglować chyba nawet 8 calowymi dyskietkami bo tam była chyba taka opcja. To byłaby dopiero retro maszyna, gdzie nawet twórcy Amigi chyba nie pomyśleli o takiej stacji dyskietek .
[#99] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@pgru2, post #98

Czytając komentarze - czyli najbardziej praktyczną stroną użytkowania nowej Amigi jest uruchamienie starych programów

Nie. To ja dociekałem jak bardzo ważne jest dla obecnych "klasykowców" możliwość uruchomienia starszych programów.
Większość oprogramowania na amigi NG jest pisana pod PPC.
To sprzętowo nie lepiej poczekać na obsługę PPC w Vampire jak kiedyś powstanie?

Nikt nikomu nie broni czekać.

Co do pomysłów na emulację - jak widać po komentarzach nie ma dla kogo tak się starać, bo ci którzy najwięcej by zyskali na twoich pomysłach nie są wogóle zainteresowani kupnem amigi NG.
Catweasel? 8 calowe dyskietki? Może z kilkanaście osób byś znalazł zainteresowanych.
[#100] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #99

patrząc na swoje otoczenie widzę, że większość zadowala sprawna emulacja,

w Dune II sam gram na emulatorach i jakoś mi to nie psuje zabawy
[#101] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@rwks, post #100

No właśnie, zwłaszcza że pod AmigaOS 4.x nie wybiera się jakiegoś adf z listy w UAE tylko odpala przez dwuklik w ikonkę.
[#102] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #101

A czy da się zabootować z płyty CD32/CDTV jak wygląda odpalanie gier z płyty?
[#103] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@TechNineWonder, post #102

Nie sądzę, bo to oznaczałoby możliwość zabootowania AmigaOne z dyskietki Workbencha 3.x. Myślę że trzeba byłoby "spreparować" odpowiednią płytę od nowa.
Natywnie nie da się odpalić czegoś co odwołuje się do czipsetów. Już od dosyć dawna WHDLoad nie zgrzyta z RunInUAE, i emulacje w zasadzie jest transparentna, ale tym pytaniem mnie zaskoczyłeś. Widzę po innym wątku że mocno drążysz temat, niestety ja nie miałem nigdy CD32/CDTV, nie zagłębiałem się w to nawet na milimetr.
[#104] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #101

No właśnie, zwłaszcza że pod AmigaOS 4.x nie wybiera się jakiegoś adf z listy w UAE tylko odpala przez dwuklik w ikonkę.


Pod MorphOSem też tak można, opisane tutaj.

Z tym że akurat Dune jest na kilku dyskietkach więc takie odpalanie gry i tak nie zwolni Cię z "wachlowania dyskietkami", lepiej pod emulowaną Amigą zainstalować Dune na dysku twardym :)


@Hexmage960:

Skoro mogę zainstalować MS-DOS i działa na moim PC, czy nie jest to wystarczający argument?


Mowa była o najnowszych systemach i odpalaniu starych gier, czyli pod Win10.
Nie widzę sensu żeby ktoś na nowym pececie instalował msdosa obok windy, jeśli ma do tego dosboxa. To się mija z celem.
[#105] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #103

Nie no jestem zdania aby pokonać swojego "wroga" to trzeba go poznać. Dla tego też kupiłem OS 4.1 FE choć ostatnio zainstalowałem.To i tak muszę kiedyś to jeszcze raz zrobić na nowym WinUAE.

Z tego co "piszecie" to wynika że Emulacja jest na wysokim poziomie, z tego co można przeczytać to mogę stwierdzić że nie jest problematyczna.

Dyskietka to wymarły już nośnik. CD jako tako jest "żywe" OS 4.1 FE jest sprzedawany na takich samych płytach jak gry na CD32.


Już nie chodzi o samo bootowanie z CD ale co się stanie gdy włożymy CD z grą z CD32?

Bo rozumie że jeśli klikniemy w .adf to zawartoś się uruchomi, a co gdy trzeba zmienić dyskietkę lub chcemy zrobić save?
[#106] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #99

To ja dociekałem jak bardzo ważne jest dla obecnych "klasykowców" możliwość uruchomienia starszych programów.


zasadnicze, w koncu software to jest powod uzywania danej platformy, czy wolisz bez konkretnego celu przesuwac ikonki?

Większość oprogramowania na amigi NG jest pisana pod PPC.


naprawde? co za bajki.. miazdzaca wiekszosc tego oprogramowania pisana jest de facto pod linux x86. a przeportowana na podstawie zawartych w cytowanym tu juz streszczeniu spota, zawierajacego spis dla laika malo zrozumialych, ale na krotka mete pomocnych instrukcji co popodmieniac by skompilowac dana gre sdl.

Nikt nikomu nie broni czekać.


jasne. niech czekaja na cos co nikomu by sie i tak na nic nie przydalo. w ten sposob przynajmniej bedzie spokoj od rozmaitych bredni na forach.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 21:41:08 przez wawrzon
[#107] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@wawrzon, post #106

zasadnicze, w koncu software to jest powod uzywania danej platformy, czy wolisz bez konkretnego celu przesuwac ikonki?

Temat był na ile ważna jest możliwość korzystania ze starszego oprogramowanie pisanego pod 68k. Miażdżąca większość używanego oprogramowania jest pod PPC i może być powodem do używania platformy.
Ikon nie przesuwam, zresztą mam schludny blat i ikon tam niewiele.
naprawde? co za bajki.. miazdzaca wiekszosc tego oprogramowania pisana jest de facto pod linux x86

Wykazujesz się sporą ignorancją w temacie. Piszesz o dużych programach, ale one nie stanowią większości.
niech czekaja na cos co nikomu by sie i tak na nic nie przydalo. w ten sposob przynajmniej bedzie spokoj od rozmaitych bredni na forach.

Jak widać to nie działa, bo przychodzą tacy ludzie jak wawrzon, nie zainteresowani tematem, i wylewają jad pod newsem który ich rzekomo nie interesuje.
[#108] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #107

Miażdżąca większość używanego oprogramowania jest pod PPC i może być powodem do używania platformy.


ciekawe. moze jakis przyklad takiego natywnie napisanego unikatowego oprogramowania ktore byloby naprawde powodem do uzywanie tej "platformy"?

Ikon nie przesuwam, zresztą mam schludny blat i ikon tam niewiele.


tak, spodziewam sie ze nie bardzo jest i co przesuwac..

Wykazujesz się sporą ignorancją w temacie. Piszesz o dużych programach, ale one nie stanowią większości.


a tobie chodzi o latki do systemu i rozkaziki do c, przeportowane z posixa, czy o co wlasciwie?

Jak widać to nie działa, bo przychodzą tacy ludzie jak wawrzon, nie zainteresowani tematem, i wylewają jad pod newsem który ich rzekomo nie interesuje.


jesli sie wypowiadam, to znaczy jestem zainteresowany czy nie? to jest po prostu dyskusja na jakis temat, w tym momencie nawet bardziej sensowna niz to bajdurzenie o kompatybilnosci windows, ktora jest de facto na tyle zaawansowana, ze zaden uzytkownik za bardzo sie na nia nie skarzy, z wyjatkiem kiedy staje sie argumentem w porownaniu do os4. niestety windows ma zywy rynek aplikacji. os4 takiego nie ma. i tu jest mogila do rozkopania.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 23:01:15 przez wawrzon
[#109] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@wawrzon, post #108

ciekawe. moze jakis przyklad takiego natywnie napisanego unikatowego oprogramowania ktore byloby naprawde powodem do uzywanie tej "platformy"?

Co to jest "powód do używania platformy"? Amiga to jest hobby, są różne smaki, NG stawia na możliwie współczesne wykorzystanie komputera. Jeśli spodziewasz się że zarzucę ci hitem typu Photoshop - to nie zarzucę. Ekskluzywne oprogramowanie kasujące światową czołówkę które mogłoby skłonić do kupna komputera - nie istnieje, jest normalne oprogramowanie "dla użytkownika domowego", nie jest tak komfortowo jak na PC/Apple ale da się żyć.
Z systemem dostajesz pakiet Extras który pokrywa podstawowe czynności wykorzystywane przez użytkownika, do tego masz sklepik AMIStore i dalsze rozszerzenia systemu (Enhancer, zTools), komercyjne programy i gry. No i cały OS 4 Depot który zawiera masę natywnego oprogramowania.
To nie jest taka prosta sprawa napisać duży program, Andy Broad takiego Sketchblocka w sumie męczył 3 lata. Wiadome że łata się portami duże rzeczy, tak jak masz GIMP-a czy Blendera, czy gry od HunoPPC, ale naprawdę jest dużo oprogramowania. Jeśli ci napiszę że nie podpieram się AmiCygnixem i Qt (nawet nie mam na dysku) to powinno ci wystarczyć.
tak, spodziewam sie ze nie bardzo jest i co przesuwac..

Zgadza się, wszystkie skróty mam w AmiDocku.

OS 4 ma żywy rynek oprogramowania. Sytuacja jest o wiele lepsza niż kilka lat temu, Przede wszystkim jakbym wiedział na co się piszę i jak to wygląda (w 2009 r. jak kupiłem AmigaOne) to bym w temat nie wszedł ;] Ale z perspektywy czasu jestem w stanie ocenić rozwój, i jest duży postęp. Tak że na 2017 r. napiszę - można wchodzić ;)
[#110] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #109

Jeśli spodziewasz się że zarzucę ci hitem typu Photoshop - to nie zarzucę


przestan sie wymigiwac i podaj jakis przyklad interesujacego oryginalnego oprogramowania ktore nie jest jakims prostym narzedziem systemowym.

Z systemem dostajesz pakiet Extras który pokrywa podstawowe czynności wykorzystywane przez użytkownika, do tego masz sklepik AMIStore i dalsze rozszerzenia systemu (Enhancer, zTools),


trelemorele, stery do kart graficznych ktore powinny byc niezbednym elementem dystrybucji, jakies narzedzia do wyswietlania danych systemowych czy pakowarki do plikow ktore zwykle sa za darmo plus bezuzyteczne wodotryski na desktop i jakies klasy gui, ktore trzeba programowac od nowa bo hyperion usiadl na zrodlach.

No i cały OS 4 Depot który zawiera masę natywnego oprogramowania.


jak juz mowilem, os4 to skladnica mniej lub bardzie j"quick and dirty" portow sdl i qt. to jest twoim zdaniem natywne oprogramowanie na ppc i os4. ;) zaraz sie okaze ze doom i quake ukazaly sie w oryginale na os4.. hah!

OS 4 ma żywy rynek oprogramowania.


no widze. na amiga-news.de mozna regularnie zaobserwowac jaki jest wysyp softu na os4 depot nawet w porownaniu do aminetu. z twojej perspektywy to moze byc oczywiscie jakis postep, ale watpie czy to skloni jakas szersza publicznosc do kupowania os4 albo jakiegos tam "tabora" nawet biorac pod uwage nagonke jaka prowadzicie od lat.
[#111] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@wawrzon, post #110

przestan sie wymigiwac i podaj jakis przyklad interesujacego oryginalnego oprogramowania ktore nie jest jakims prostym narzedziem systemowym.

Przecież podałem ci przykład - Sketchblock, program do malowania, napisany natywnie od podstaw i jest tylko na AmigaOS 4 czyli spełnia normy podobne do Dogma 95 ;] O taki przykład ci chodziło.

Marudzisz niesamowicie.

Na koniec napisałeś coś takiego:
watpie czy to skloni jakas szersza publicznosc do kupowania os4 albo jakiegos tam "tabora" nawet biorac pod uwage nagonke jaka prowadzicie od lat.

Jaką nagonkę? To ty prowadzisz nagonkę, kampanię negatywną na OS4, i to pod newsem go dotyczącym. Czy ktoś cię tu na siłę wepchnął?
Co ty sobie wyobrażasz że użytkownicy NG mają się wypowiadać poza PPA?

Tabor zejdzie na pniu bez żadnej reklamy. Nie masz dobrego rozeznania w NG, to znaczy masz jakąś tam wiedzę ale tak ugruntowaną negatywnie że jesteś dla mnie szarym hejterem.
[#112] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #111

Sketchblock


tak, zgadza sie, jest jeden program, niezbyt moze jakis unikatowy, narzedzia o podobnym zakresie funkcji istnieja nawet na oryginalna amige, nie mowiac o takich natywnych aplikacjach jak na przyklad lunapaint na arosa istniejacych od lat. stymze ja nigdy bym nie wpadl na pomysl by twierdzic ze lunapaint jest jakims szczegolnym argumentem by akurat uzywac arosa do obrobkiu grafiki czy zdjec. nawet jesli zawiera obsluge grafiki po 16bit na kanal. pewnie jak dobrze podzukasz to znajdziesz jeszcze jakichs piec aplikacji ktore zostaly kiedys zakodowane w dobrej wierze pod os4, jakies przegladarki plikow w hollywoodzie, bylo kiedys cos jak digital universe, sa jakies proste i niezbyt oryginalne gry rodem z niemiec. jeden francuz pokusil sie o wiecej. ale to sa wszystko jakies okruchy w morzu lepiej lub gorzej przeportowanych aplickacji open sourcowych.

nie zrozum mnie zle, to jest zupelnie normalna sytuacja, podobna na wszystkich amigopodobnych platformach. nie wynika to z tego ze os4 jest jakis szczegolnie zly w porownaniu do innych. po prostu malo ludzi sie tym naprawde interesuje, a juz zwlaszcza poza gadaniem na forach. wystarczy zaobserwowac ilosc i aktywnosc uzytkownikow.

Co ty sobie wyobrażasz że użytkownicy NG mają się wypowiadać poza PPA?


alez skad, w koncu jest to zasadniczo jedyne polskie forum amigowe gdzie cos sie dzieje, ale biorac udzial w dyskusji, gdze nie wszyscy sa od poczatku tego samego zdania i tylko poklepuja sie po ramieniu, trzebato umiec wytrzymac bez uciekania sie do inwektyw.

Tabor zejdzie na pniu bez żadnej reklamy.


tak, tez mozliwe, biorac pod uwage jak np x5k schodzi na pniu, to znaczy nie mozna tego dostac, ale trudno tez by ktos sie przyznal ze to posiada. mozna powiedziec ze zeszlo na pniu.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2017 14:06:26 przez wawrzon
[#113] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@wawrzon, post #112

gry rodem z niemiec. jeden francuz pokusil sie o wiecej


Nazwy państw i narodowości pisane z małej litery lub w inny obraźliwy sposób podpadają pod łamanie regulaminu.
[#114] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@wawrzon, post #112

No to mniej więcej ustaliliśmy że "jest jak jest", i fakt że to rozwiązanie (AmigaOne i AmigaOS 4) nie spełnia twoich oczekiwań.
Nie chodzi o "poklepywanie się po plecach" - nie prowadzi się kampanii negatywnej pod newsem które promuje taką książkę. Tak się nie robi po prostu. Jak mnie coś nie interesuje to nie obrzydzam innym.
Sam zauważyłeś że odsetek sympatyków NG jest mały, więc po co zniechęcać ludzi którzy chcieliby przynajmniej spróbować co to jest. Taka książka jest najtańszym sposobem przyjrzenia się temu co takie NG oferuje.

Możesz sobie obejrzeć taki komputer w działaniu, kilka dni temu EntwicklerX wrzucił filmik
A1222 Tabor board in action
Nie jest to jakaś wielka prezentacja, ale powinna dać pojęcie jak używa się takiego komputera.
[#115] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#116] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@moderator, post #113

Pisanie całego tekstu z małej litery dowodzi, że nie było zamierzone obrażanie.

@adam_mierzwa:

Nie jest to jakaś wielka prezentacja, ale powinna dać pojęcie jak używa się takiego komputera.


Pokazuje jak obsługuje się AOS4.x, do tego możliwości sprzętu w sensie emulatora ScummVM i Amigi + filmy w 1080p.

Ten A1222 Tabor to taka tańsza AONE rozumiem? Jaka cena?
[#117] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@agrajek, post #116

Lol@1080p
Te 720p dziala obrazliwie slabo. Podobnie jak Superfrog bez synchronizacji i gubionymi klatkami...
Dla mnie ten film to jakas prezentacja tego, ze OS sie uruchomi bo wydajnosciowo to sie nie lapie nawet na pre_alpha. Wydajnosc na pewno bedzie lepsza na finalnej wersji systemu - inaczej byc po prostu byc nie moze.
[#118] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@agrajek, post #116

To znaczy takich filmików jest więcej, ja prowadzę kronikę projektu na bieżąco tutaj A1222 i ten filmik jest zwyczajnie najświeższy. Dlatego dałem. Drugi powód to taki ze jest na nim pokazane właśnie jak działa emulacja bo przewijał się ten temat w komentarzach.

Cena 400 euro za gołą płytę. To jest tanio jak na AmigaOne. Oczywiście ta cena spuchnie po obudowaniu tego w całość (kompletny komputer) i kupnie systemu.

@michalmarek77
Te 720p wygląda dla mnie dobrze, ale do 1080p nie mam złudzeń. Problem jest taki że nie mamy UVD. Na plus to mogę podać że film jest odtwarzany przez program Emotion, który jest wolniejszy niż Mplayer. Premiera sprzętu ma być późną jesienią.
[#119] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@adam_mierzwa, post #118

odtwarzany przez program Emotion, który jest wolniejszy niż Mplayer
Natywna aplikacja wolniejsza od portu
[#120] Re: "AmigaOS 4 na co dzień" w przedsprzedaży

@Krashan, post #119

Ciekawe, co nie? Podobno autor chciał żeby była obsługa wszystkich najnowszych formatów, i użył nowej wersji ffmpeg. Nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale na swojej konfiguracji widzę różnicę znaczną. Emotion warto mieć ponieważ otworzy wszystko, natomiast nie może być podstawowym odtwarzaczem na słabszych konfiguracjach (czyli poniżej X1000).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem