Komentowana treść: Vim 8.0 dla MorphOS-a
[#1] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a
został wyposażony przez autora w interfejs użytkownika oparty na MUI

Kraszan, widzisz to!
[#2] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@waldiamiga, post #1

Nie było lepiej zrobić klon Emacs?
[#3] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@DiskDoctor, post #2

Myślę, że gdyby autor potrzebował Emacs, to zrobiłby Emacs. A że wolał Vim...
[#4] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@waldiamiga, post #1

Vim jest nieużywalny, w cokolwiek by go nie opakować .
[#5] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@Krashan, post #4

Jednak zassałem - dla testu, bo wcześniej nie odpalałem starszych wersji.
[#6] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@recedent, post #3

Ja piłem tutaj do tego, że vim z GUI jest jak niegazowane piwo...
[#7] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@Krashan, post #4

Mów za siebie szeroki uśmiech Dla mnie to chleb powszedni.

Jenot się zapewne dołączy - też koneser z tego, co wiem :->
[#8] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@DiskDoctor, post #7

Heh... taaak, używałem różnych edytorów - emacsa, xemacsa, jeda, pico, ale vim jednak jest dla mnie najwygodniejszy, oczywiście niezepsuty żadnym GUI. Jedyne usprawnienia z których korzystam to podświetlanie/kolorowanie składni. Edycja plików źródłowych czy konfiguracyjnych to sama przyjemność.
[#9] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@Jenot, post #8

vim jednak jest dla mnie najwygodniejszy


Najważniejsze, żeby się naumieć z niego wyjść, reszta już idzie jak z płatka ;)
.
[#10] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@rePeter, post #9

Jest tyle sposobów, że w końcu się trafi. Na początek może być kill z drugiej sesji ;)
[#11] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a
Wreszcie jakiś porządny edytor szeroki uśmiech
[#12] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a
To o tym edytorze ktos tu to napisal?

link
[#13] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@Phibrizzo, post #12

Podczas instalacji jakiejś dystrybucji linuksa, pod koniec był podgląd pliku grub.cfg właśnie w Vimie
[#14] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@agrajek, post #13

#evil
[#15] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@rePeter, post #9

To świetny generator haseł :) Poprosić człowieka, który nie miał nigdy do czynienia z vi, by z niego wyszedł.
[#16] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@Harry, post #15

To racja
Mimo to jest best of the best wśród edytorów


Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 23:56:29 przez hsimpson
[#17] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@hsimpson, post #16

...i co najważniejsze - jest pod ręką, wszędzie!
[#18] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a
[#19] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@agrajek, post #18

+1
[#20] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@agrajek, post #18

Moim zdaniem to jest przesada. Co prawda w pracy preferuje głównie IDE, ale i w nich by robić coś sprawniej niż klikanie myszką to warto znać skróty klawiaturowe. Rozumiem, że próg wejścia do vi czy vima wymaga na starcie zapoznanie się ze skrótami, ale przy innych edytorach czy IDE też warto skróty znać. W Mortala jak niektórzy łupią to też poza zwykłymi ciosami znają nieco więcej kombinacji ;)

Do nauki VIMa powstała też gra VIM Adventures, dzięki której można zaznajomić się z jego klawiszologią.

Poza tym VIM działa praktycznie wszędzie, a oferuje więcej niż proste nano czy mcedit.
Jeśli jednak mimo zapoznania się z jego obsługą kogoś nadal jego filozofia działanie przekonuje to trudno ;)
[#21] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #20

Preferuję wszelkie programy obsługiwane z klawiatury,
tego da się nauczyć lub w wielu przypadkach użyć własnych skrótów.
Ale koncepcja z przełączaniem pomiędzy trybem edycji i komend jest kompletnie do bani.
.
[#22] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #20

Różnica polega na tym, że w IDE do bardzo rzadko używanych funkcji nie trzeba znać skrótów klawiaturowych. Wystarczy wiedzieć gdzie są umieszczone w menu (w normalnych systemach operacyjnych będzie tam też podpowiedziany skrót klawiaturowy). A w takich rozwiązaniach jak VIM te skróty TRZEBA znać niezależnie od tego czy funkcji używa się co 30 sekund czy raz na 2 lata. szeroki uśmiech

Mi przydałoby się pamiętać skróty klawiaturowe z: trzech dużych programów, dwóch IDE i dwóch systemów operacyjnych. Tego używam na codzień (soft używany rzadziej pomijam). Nawet nie próbuję tego spamiętać. Jeżeli jakiejś funkcji używam często to skrót sam się zapamięta. Ale przy przesiadkach i tak robię pomyłki i wtedy posiłkuję się menu czy ikonami na różnych toolbarach. Na szczęście tak mogę, bo nie jestem ograniczony TYLKO do skrótów.
[#23] Re: Vim 8.0 dla MorphOS-a

@grxmrx, post #20

Problemem w używaniu vima nie jest zapamiętanie skrótów klawiaturowych. Problelem jest jego nieintuicyjna konstrukcja interfejsu z koncepcjami pamiętającymi jeszcze terminale znakowe i łącza 300 bps. Vim dorównuje wygodą użycia edytorowi Basica w ZX Spectrum... Oczywiście i do tego można się przyzwyczaić, tylko po co.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem