Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #24
[#181] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@stefkos, post #180

Nie no, stef - to jest bardzo dobra maszyna. Zajrzyj do środka, może sprzedawca dorzucił Ci jeszcze niechcący jakąś niespodziankę w stylu karty AirPort Extreme, albo modułu Bluetooth?
[#182] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@michal_zukowski, post #168

A czy do czasu ewentualnego wydania MorphOS-a w wersji na PCI-e można używać tego Maka z czymś innym niż MacOS? Jeżeli dobrze zrozumiałem karta PC pozwoli uruchomić tylko i wyłącznie Motylka, a co z Linuksem, też potrzebuje flaszniętą kartę? Pytam o PowerMaca 2.3 Ghz PCI-e i ATI 1950 512 DDR3 (z PC, ewentualnie flasznięta)?

Z zupełnie innej beczki. Czy poza Objective C, będą jakieś nowe biblioteki dla C++ (np. SDL2, SFML 2, itd?) A co z Pythonem jakieś nowości?
[#183] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@KM, post #182

A co z Pythonem jakieś nowości?

Python powstawał niezależnie od MOSTeamu. Robił go Yomgui początkowo tylko po to żeby zrobić MorphOSową wersję Blendera. Niestety Yomgui od czasu przeprowadzki z Francji do Kanady jest nieaktywny. Ja mniej więcej raz w roku zaczepiam gdzieś Yomguia i pytam o nowego Blendera. Przez kilka lat odpowiadał, że ma przeprowadzkę, remont chaty w Kanadzie. Ostatnio kilka miesięcy temu na Twitterze odpisał mi, że najnowszy Blender jest możliwy do zrobienia dla MorphOSa. Ale żeby się za to zabrać musiałby najpierw skończyć Pythona 3, którego nowy Blender potrzebuje. Python 3, który mamy jest mocno niekomplenty. Napisał też, że dotacja na nowego Pythona mogłaby pomóc. szeroki uśmiech

Tak sobie myślę, że może udałoby się spróbować otworzyć tego morphosowego Blendera i Pythona jeżeli Yomgui od lat nie ma czasu go rozwijać. Może ktoś sensowny przynajmniej sprawiłby żeby poprawnie działały pod najnowszym MorphOSem.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:12:50 przez MDW
[#184] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@MDW, post #183

Napisał też, że dotacja na nowego Pythona mogłaby pomóc.


No to czemu nie wie o tym Papiosaur i jego WarmUP? Przecież wielu ludzi zgodzi się na ściepę jeśli w perspektywie będzie nowe, fajne oprogramowanie na MorphOSa!
[#185] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@KM, post #182

Ja kiedys probowalem zainstalowac u siebie linuxa i poleglem bo caly czas wywalal jakies bledy z grafiką (a robilem to po to ze qemu teoretycznie na 970MP moze bezposrednio korzystac z procka co dla emulacji OS4 byloby zbawienne). MacosX dziala pysznie jak sobie przeflashujesz na makowym rom.
[#186] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@recedent, post #184

No to czemu nie wie o tym Papiosaur i jego WarmUP?

Nie wiem. To była tylko taka szybka odpowiedź Yomguia na Twitterze.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:10:22 przez MDW
[#187] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@MDW, post #186

No to jak już tak "ćwierkasz" to ćwierknij do Papiego, że jest opcja na bounty na nowego Pythona (co umożliwi nowego Blendera) ze strony Yomguia i że wszystko już ustalone. Działaj!
[#188] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@recedent, post #187

Sprawdziłem właśnie i widzę, że to było dawniej.

Dokładnie 395 dni temu napisał mi tak:

Blender needs Python 3.x to works. Contribution are welcome, it'll accelerate the dev.

Jak mam rozumieć to "contribution"? Chodzi o dotację czy jakieś wsparcie w sensie pomoc w projekcie?


Ale zauważyłem teraz też, że 357 dni temu napisał tak:

Draft build of #Python 3.4.2 for #MorphOS (SDK 3.9):
https://bitbucket.org/yomgui/cpython/downloads/Python34-v34.2-draft.tar.bz2


Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 14:12:59 przez MDW
[#189] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@MDW, post #188

Myślę, że bardziej chodzi o pomoc. Ale możesz dopytać.

Ja go zahaczyłem w połowie 2014 i dostałem taką odpowiedź.

I've started a port of 3.3.x ... there is a major change between 3.2 and 3.3 (so 3.4 and forth) that causes me troubles and blocks me.
I don't have any solutions or dates for now


K
[#190] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@Sokok, post #189

W sumie mamy nowsze GCC teraz, może to pomoże.
[#191] Re: AmiWigilia - odcinek #24
My biedni Amigowcy klasykowcy którzy jesteśmy przywiązani do czipsetow amigi ;) ha ha ha.Biedny jestem ;),bo gram w superfroga ;).I tylko odpalam gry z dyskietek ;). Marek Pampuch wiecznie żywy ;).

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 20:47:50 przez SzaryWilk

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 20:48:12 przez SzaryWilk
[#192] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@SzaryWilk, post #191

Marek Pampuch, który miał w A1200 Blizzarda PPC i BVision ma być niby symbolem "klasykowca grającego z dyskietek"? Pusty śmiech mnie ogarnia... puszczenie pawia
[#193] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@recedent, post #192

Czytałeś magazyn amiga ?,jak czytałeś to wiesz o co chodzi.A chodzi o mentalność w typie Pampucha,a wiec to ja Marek jestem oświecony a reszta to ciemne trolle które graja w superfroga,problem jest jeszcze taki ze istnieje rzeczywistość ;) która nijak chce sie dostosować do tego co myśli Pampuch czy inni ;).
[#194] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@SzaryWilk, post #193

No popatrz, obaj czytaliśmy MA i okazuje się, że w Twojej interpretacji pan Pampuch okazuje się "jaśnie oświecony", "elitarny" i "obrażający pięćsetkowiczów". Wiesz ile bęcków dostał ten człowiek za opisywanie programów dla A500 bez dysku twardego w cyklu "Program dla Kowalskiego"?
Szkoda gadać...
[#195] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@recedent, post #194

Jaśnie oświecony w sensie kupujcie amigi bo amigi są najlepsze,problem się zaczął jak amigi przestały być najlepsze to zgodnie z logika Pampucha ludzie po prostu kupili lepsze komputery ;),a trzeba było robić to co my amigowcy robimy od 20 lat mamy amigi bo po pierwsze tak chcemy a po 2 amiga stała się czym więcej niż komputerem,no i amiga to motorola plus chipsety logo obudowa charakterystyczna itd itp.Dlatego pseudo amigi NG maja się jak maja.Mogę tylko zwrócić się do Trevora ze może powinien więcej dopłacać to tych amigi żeby amiga x1000 kosztowała np 1000 zł bo jak i tak dopłaca to nie zrobi mu różnicy czy będzie dopłacał 1000 czy 15 000 ;)Bo jak sam mówił to nie jest biznes tylko hobby ;).
[#196] Re: AmiWigilia - odcinek #24

@SzaryWilk, post #195

Krótko mówiąc, powinien pisać w MA:

"Ludzie, kupujcie Amigi, bo po pierwsze: Tak chcecie, po drugie: Amiga stała się czymś więcej niż komputer (???), a po trzecie: Bo Amiga to Motorola plus chipsety logo obudowa charakterystyczna itd. itp."

byłbym pierwszym, który popukałby się w głowę. I Tobie radzę zrobić to samo.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem