Komentowana treść: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku
[#1] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku
Zrobiłem film o Flower Pot (część 1): https://www.youtube.com/watch?v=PdWRnpjPwJM.
[#2] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@radzik, post #1

Zaraz obejrzę filmik , dziękuję . Dlaczego ten pakiet nie jest na Linuxa? Swoją drogą dlaczego nie ma MorphOSa lub AmigaOSa 4.1 na PS3? W końcu to chyba najmocniejsza, dostępna relatywnie tanio(no dobra, w porównaniu do nowej AmigiONE) maszyna z PPC, a z pewnością jedna z najbardziej popularnych. Przynajmniej to jedyna maszyna z PPC jaką na razie mam...

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 21:43:03 przez pgru2
[#3] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@pgru2, post #2

PS3 ma zamnkniętą architekturę i śmiesznie małą ilość pamięci RAM, a także - o ile dobrze kojarzę - niezbyt standardowy procesor.
Najmocniejszą, dostępną relatywnie tanio maszyną z PPC jest PowerMac G5.
[#4] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@recedent, post #3

Co do RAMu racja, aż jestem zaskoczony, 256 MB RAM i takie efekty!? To samo Vampire ma 128. Ba nawet jest karta na Zorro do dużych Amig która ma 256 MB RAMu...

Co do zamknięcia architektury - to był problem, ale Linux obecnie nieźle niej działa, więc jakieś źródła(choćby nie skompilowanego) mogą być.

Ale choćby taki Flower Pot który działałby z FS-UAE skompilowanym pod tą maszynę, przez Linuxa mógłby działać nieźle...
[#5] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@recedent, post #3

Nie umiem jeszcze włączyć edycji(znaczy nie działa mi edycja starego, ale tego działa) ale co do PowerMaca G5 to z pewnością PPC jest, bo tutaj(http://allegro.pl/2procesory-apple-powermac-g5-ati-250gb-fv23-2ghz-i6753318903.html) obok znaczka USB jest "I* inside" . Taki kiepski żart, człowieka szukającego dobrego bridgeboardu dla A2000 przy okazji.

Tutaj(http://www.ppa.pl/uzytkownicy/182) widzę 8192 MB RAMu, czy MorphOS jest w stanie wykorzystać to wszystko? Bo obsługi dwóch rdzeni czy dwóch procesorów chyba jeszcze nie ma?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 22:48:25 przez pgru2
[#6] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@pgru2, post #5

Nie wykorzysta, ze względu na potrzebę zachowania kompatybilności ze starym softem z klasyka dostępna jest 31-bitowa przestrzeń adresowa (ok. 1,5 GB). 8 GB (albo 16 GB, w przypadku jeszcze nie obsługiwanego G5 ver 11,2) wykorzystają póki co inne systemy działające na tym samym sprzęcie.

Chociaż ktoś tam coś przebąkuje o "MorphOS NG", który ma w pewnym sensie zerwać z kompatybilnością wsteczną, ale czy będzie on działał na tym samym sprzęcie? Tego nie wiadomo.

Ale odbiegamy od tematu: Widać, że ludziom ze środowiska OS4 bardzo zależy na powiększeniu grona odbiorców. Wykorzystują do tego okazję, którą jest "obniżenie progu wejścia dla ciekawskich" czyli emulacja PPC w WinUAE. Teraz mamy kolejny krok, czyli maksymalne uproszczenie procesu emulacji (dla tych, którym nie chce się ciągnąć ROMów i wszystkiego konfigurować z palca).
[#7] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@recedent, post #3

Z naszego punktu widzenia lepszy byłby xbox360, bo tam siedzi ATI 1950, no ale Ramu mało, że o zgodności z tym procesorem nie wspomnę (lata temu Krashan mnie uświadomił w tej kwestii).
[#8] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@recedent, post #6

Hmm to zawsze wzrost liczby sprzedanych sztuk. Każda z zakupionych to potencjalny Amigowiec, może też zwiększyć zainteresowanie innymi Ami systemami skoro ludzie zobaczą, że da się na tym jakoś przeglądać chociaż strony internetowe.

Mała dygresja - kontaktowałem się z takim serwisem co naprawia PS3, oni mają profesjonalne maszyny i są w stanie za odpowiednią opłatą wlutować RAM. Prosili tylko o zakup nowego i co prawda twierdzą, że raczej większa ilość nie będzia działać ale tego nie próbowali i się zaciekawili. Ja mogę mieć jedną PS3 "na straty", więc być może spróbuję. Tylko muszę napisać na jakiś forach PS3 i do producenta pamięci czy mają jakieś najbardziej zgodne chipy. Myślę, że skoro MorphOS obsługuje te z grubsza 1,5 GB to rozsądnie 2 GB RAMu by starczyło. Na tej maszynie spróbowałbym wtedy przez FS-UAE AmigaOS 4.1 i raczej bym udostępnił ją nieodpłatnie każdemu kto chciałby przeportować MorphOSa.
[#9] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@pgru2, post #8

To ja proponuję najpierw pogadać z deweloperami (którzy w najlepszym wypadku grzecznie odmówią) zanim zaczniesz "rzezać" swoją PS3.
[#10] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@KM, post #7

siedzi ATI 1950


siedzi ATI na nowszym rdzeniu podobnym do Radeona HD2000 i HD3000 link

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 23:12:41 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#11] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@KM, post #7

tak jak padło w poście #10 jest chip oparty o R600, dodatkowo do inicjalizacji akceleracji jest potrzebny specjalny blob zaszyty w fw konsoli. Komuś udało się wyciągnąć bloba ze starszej wersji fw ale z tego co pamiętam blob jest szyfrowany na każdej konsoli innym kluczem. Ewentualna inicjalizacja tego chipu to droga przez mękę. Dodatkowo sam chip mimo że jest podobny do R600 to nie obsługuje standardowego opengl i trzeba by napisać jakiś wrapper. Jedyne co można zrobić to odpalić Linuxa (Tylko jeśli w konsoli jest zainstalowane RGH) z w miarę świeżym kernelem a pod Linuxem QEMU na którym można próbować odpalić MorphOS. Jednakże ze względu na małą ilość pamięci gra nie warta świeczki.
[#12] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #10

A to pomyliłem, tak mi się gdzieś przeczytało, ale może ściema. Dzięki za info.
[#13] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku
Tytuł newsa do zmiany. Tu nie ma żadnej emulacji AOS.
[#14] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@Diaboł, post #13

To napisz mail do producenta żeby zmienił co ma na swojej stronie:

We made everything as easy as possible
to emulate AmigaOS 4.1 on your Windows or Mac.
[#15] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@DiskDoctor, post #14

Trochę racji w tym jest bo emuluje się raczej sprzęt.
[#16] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku

@DiskDoctor, post #14

Nie zaglądam na tamtą stronę i błędy merytoryczne, które się tam znajdują nie mają dla mnie znaczenia.
[#17] Re: Flower Pot: prostszy sposób na AmigaOS 4.1 w emulowanym środowisku
Zniżka

6.95€ or more


Po piątkowym kursie NBP to wychodzi 29.68 PLN.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem