• Ankieta

Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

  • AmigaOS 3.1
    81 głosów 81
  • AmigaOS 3.9
    45 głosów 45
  • AmigaOS 3.0
    4 głosów 4
  • AmigaOS 3.5 0

Ankieta skończyła się 04.04.2017

[#31] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@MDW, post #29

Oczywiście można sobie to stare 3.1 popoprawiać tysiącem łatek z Aminetu. 3 miesiące prób, konfiguracji, trochę szczęścia i z 3.1 zrobi się 3.9. Tylko po co skoro istnieje 3.9?


3.9 narzuca pewne łatki...No właśnie, jakie łatki i jak je wyłączyć gdy zajdzie potrzeba?
Natomiast na 3.1 można się pobawić i zrobić sobie podobny system do 3.9, ale w razie czego wiemy co wyłączyć.
[#32] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):
3.1 + łatki np. w postaci DOpus Magellana2
[#33] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):
a ja dałem 3.9 bo to ostatni
chociaż 3.1 też spoko
[#34] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@atarens, post #33

a ja dałem 3.9 bo to ostatni


Najlepszy bo ostatni... no jest to jakiś argument

mm77: NDOS nie wymaga AmigaOSu tylko Kickstartu.

MDW: to mnie zaskoczyłeś, widocznie za krótko bawiłem się 3.9...


Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 06:07:36 przez agrajek
[#35] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@Daclaw, post #1

Najlepszy to "AmigaSYS 4" tylko nie ma go na tej liście.
[#36] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@Hubez, post #35

A może classicWB? W zasadzie można by stworzyć listę bardziej i mniej znanych "gotowych" systemów i zrobić podobną ankietę?
[#37] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):
3.1 bo jest najbardziej koszerna hehe
[#38] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@xxl, post #32

Mam sentyment do systemu Commodore Amiga 3.0
[#39] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):
3.9 starty ale najnowszy, wygląda i działa bardzo efektownie oczywiście na szybkiej Amidze (060 + GFX).
[#40] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@Andrzej Drozd, post #31

3.9 narzuca pewne łatki...No właśnie, jakie łatki i jak je wyłączyć gdy zajdzie potrzeba?


Jakie łatki ci przeszkadzają?
Obsługa większych dysków niż 4GB?
[#41] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@BULI, post #40

3.1 w zupełności wystarcza do tego co robię i chcę robić na AMI. Łatwy w konfiguracji i posiada możliwości prostej rozbudowy o różne łatki i upiększacze w zależności od potrzeb więc czego więcej potrzeba.
[#42] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@nostrum666, post #41

czego więcej potrzeba.


Potrzeba, żeby te łatki i hacki się ze sobą nawzajem nie gryzły. A to już sztuka przez duże "SZ".
[#43] Re: Która wersja AmigaOS z linii 3.x jest wg Ciebie najlepsza dla Amigi klasycznej i dlaczego (napisz w komentarzu):

@recedent, post #42

Do tego chyba wystarczy zainstalować tylko MCP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem