Komentowana treść: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS
[#1] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS
Zeby nie bylo do konca tak rozowo to moze napisze kilka inforamcji:

- nie udalo sie zoptymalizowac gry pod MOSa tak aby chodzila idealnie plynnie jak poprzednia wersja i potrafi sie w niektorych miejscach lekko przycinac. Gra ma wsparcie dla shaderow, jednak ze MOS ich jeszcze nie obsluguje wiec zostaly wylaczone.

- w dalszym ciagu wylaczone sa minishoty z meny Load/Save. Przy testach okazalo sie ze jest jakis blad w MOSowej wersji sterownika SDL czy cos i niestety z tego wzgledu shoty te wykonuja sie zle. Moze jak to MOSTeam poprawi to zostana w kolejnej wersji zalaczone.

Wielkie podziekowania naleza sie dla wpomnianego False.Genesis, ktory doslownie z zegarkiem w reku w ciagu ok 1.5h w trakcie rozmowy na ircu dokonal poprawki w kodzie moda "Sequel Part One".
Dzieki czemu jest molizwe jedo uruchomienie. Poszlo o endiany (a to ci niespodzianka :)
[#2] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@Phibrizzo, post #1

Dzięki Philbrizzo i Widelec!
[#3] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@Phibrizzo, post #1

No jest duża szansa, że to poprawka będzie w MorphOSie 3.10.
[#4] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS
Jednak udało się zmolestować Widelca. Gratulacje! Widząc ten zapał w oczach Phiba na ostatnim AmiParty wiedziałem, że coś musi z tego wyjść.

Kurczę, aż wstyd, że nie grałem jeszcze. Trzeba będzie wysupłać te 10 baksów. Ale to dopiero jak skończę The Legend of Zelda: Navi's Quest.
[#5] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS
Czy gra pójdzie z oryginalnymi plikami, ale w wersji demo?
[#9] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@R-Tea, post #8

Tego nie wiem. Jesli wiesz gdzie pliki gry w wersji Demo mozna pobrac to sprawdze.
[#10] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@Phibrizzo, post #9

Tju jest demo. (63MB)

BTW: Nawet żonie nie pokazuję tego szpila bo znów od PowerBooka nie będzie chciała odejść. Na Diamonds wkręciła taki wynik że mimo usilnych prób od dwóch lat nie mogę go pobić.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 20:33:32 przez waldiamiga
[#11] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@waldiamiga, post #10

Sprawdzilem ta wersje. Niestety, demo jest jakos tak przygotowane ze potrzebne pliki prawdopodobnie tworzone sa w trakcie uruchamiania, tz. nie sa dostepne wprost.
Chyba ze ktos uruchomi je pod Windowsem i sprawdzi czy zostana wygenerowane tak zeby je mozna bylo swodobnie przeniesc.
[#12] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@Phibrizzo, post #11

Zainstalowałem to demo na notebooku z win7, plikiem wyróżniającym się jest data.000 który waży ok. 63MB, przesłać Ci go jakoś?
[#13] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@waldiamiga, post #12

Mam ten plik. Ale z niego nic nie wynika. Byc moze jest to spakowane archiwum ktore gra dopiero sama rozpakuje i utworzy niezbedne pliki.
Odpal gre i zobacz czy gra tak zrobi. Ja nie moge bo nie mam PC. Jesli nie, to znaczy ze demo nie zadziala pod MOSem.


Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 23:17:12 przez Phibrizzo
[#14] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@Phibrizzo, post #13

Jesli nie, to znaczy ze demo nie zadziala pod MOSem.

El-pupa... Być może plik data.000 jest rozpakowywany do pamięci bo na dysku nie widzę żadnych nowych plików.
[#15] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@waldiamiga, post #14

A spróbuj po prostu rozpakować ten plik pod Mosem. Czasami te pliki .data .pk są zwykłymi archiwami zip rar itp.
[#16] Re: Aquaria 1.1.3 - nowsza wersja dla system MorphOS

@TomK, post #15

Ja już macałem ten plik, nie jest on na pewno archiwum plikowym w żadnym popularnym formacie. Biorąc pod uwagę, że w katalogu jest jeszcze "zlib1.dll" można założyć, że to paczka surowych danych spakowana algorytmem zlib właśnie. No chyba, że jeszcze zaszyfrowali...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem