Komentowana treść: Amiga User 0/2017
[#1] Re: Amiga User 0/2017
Świetne wieści. Mam nadzieję, że nie spowolni to prac przy krajowych gazetach i książkach a jedynie jeszcze mocniej zmotywuje do pracy oraz finansowo zadośćuczyni włożone w przedsięwzięcie czas i serducho. POWODZENIA szeroki uśmiech
[#2] Re: Amiga User 0/2017
Nie lepiej wydawać jeden magazyn w dwóch czy trzech językach ?
[#3] Re: Amiga User 0/2017

@Hellena, post #2

Też jestem tego zdania. Zwłaszcza że to nowe pismo ma ten sam profil co Amigazyn. Wydawnictwo ma wątłe zasoby ludzkie, jest już kilka tytułów. Wypłynięcie na szerokie wody jest bardzo dobrym krokiem, natomiast że to jeszcze jeden tytuł - nie bardzo przemyślane.
Jeśli powodem było stworzenie "lepszego Amigazynu" na zasadzie "biedacy w Polsce nie zapłacą więcej za pismo w pełnym kolorze" to moim zdaniem krótkowzroczne to było.
[#4] Re: Amiga User 0/2017

@adam_mierzwa, post #3

Chyba że autorami nie będą nasi rodacy, ale chyba i tak lepiej było by tłumaczyć z ang->pol i pol->ang, aby powstało jedno pismo z większą bazą autorów. Przy okazji, to pismo o takim tytule chyba już istniało ?
[#5] Re: Amiga User 0/2017
Z pewnością kupię jedno i drugie, dla samej zasady. Wydaje mi się że faktycznie obawiają się że polska wersja się nie sprzeda w kolorze po 40 zł.
Polecam ankietę dla tych co kupują Amigazyn ;).
Z drugiej strony w Amiga User, można publikować arty które już były w Amigazynie i nikt nie będzie marudził że są powtórki :).
Jestem gotowy dać 40 zł za kolor.
[#6] Re: Amiga User 0/2017

@adam_mierzwa, post #3

Zgadzam się. Za dużo srok za ogon nie można trzymać. Lepiej robić jedno duże pismo niż kilka mniejszych(z punktu widzenia czytelnika a i pewno logistycznej też jest tak łatwiej). Co do koloru i ceny? Kolor super, cena już gorzej ale jeśli byłby to kwartalnik to jest do zaakceptowania. W sumie to wszystko zależy na jakim poziomie będzie pismo. Czasami jak czytam książki odnoszę wrażenie pośpiechu przy realizacji(m.in. korekta) i nie do końca przemyślana forma/zawartość. Ale i tak DUŻY szacun za to co robią w A2OK.
[#7] Re: Amiga User 0/2017

@Tomski, post #6

jeśli byłby to kwartalnik to jest do zaakceptowania.

To właśnie jest kwartalnik :)
2014 - dwa numery, 2015 - cztery numery, 2016 - cztery numery.
Ale 40 zł to jest dwa razy tyle co do tej pory, to pewnie by nie przeszło.
Nie sztuka zrobić pierwszy numer, tylko potem utrzymać poziom. Amiga Future ma mocną pozycję i kosztuje 39 zł.
Ciekawy jestem autorów tekstów.
[#8] Re: Amiga User 0/2017

@adam_mierzwa, post #7

Amigazyn - teksty w większości użytkowników naszego forum, pewnie z Amiga User będzie podobnie... kto inny ma to pisać :)
[#9] Re: Amiga User 0/2017

@adam_mierzwa, post #7

To właśnie jest kwartalnik :)

A to to nie wiem skąd wiesz? Na stronie nic nie ma na ten temat. Chyba, że "maczasz palce" przy projekcie i wiesz coś więcej
[#10] Re: Amiga User 0/2017

@Tomski, post #9

Nie zrozumieliśmy się, to znaczy ja ciebie. Myślałem że sugerujesz aby Amigazyn był pełnokolorowy, i wtedy te 40 zł dla Polaka byłoby do przełknięcia jeśli by to był kwartalnik. Dlatego zauważyłem że Amigazyn jest właśnie kwartalnikiem.
Z Amiga User nie mam nic wspólnego, tyle co się dowiedziałem to że będą w nim teksty z Amigazynu. Co tym samym rozwala moją wcześniejszą argumentację - nie jest to dzielenie sił i środków a sprzedaż tego samego w innym opakowaniu. Taka lepsza wersja Amigazynu, konkurencja dla Amiga Future, który ponoć jest słaby.
[#11] Re: Amiga User 0/2017

@adam_mierzwa, post #10

Dla tych którzy chcą oglądać kolorowe strony powinno być wydawane coś na styl Amigowego Playboya. Czyli rozkładówka A4000T w środku zdjęcia ilustracje "naked mobo", czy GFX combo, relacje z party w kolorze.

Do tego raz na rok Kompendium Scenowca wydane ala CKM ze sto stron ala Bravo na cienkim papierze. A w środku ciekawostki z Party z całego świata.

Wydaje mi się że nie ważne są kolorowe strony tylko ciekawe artykuły.

Amigazyn mógłby być wydawany na takim starym żółtym papierze i na mechanicznej drukarni to byłby kozakGazyn.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 23:11:29 przez TechNineWonder
[#12] Re: Amiga User 0/2017

@TechNineWonder, post #11

Jest Amiga Future w kolorze gdzieś od 4ch lat.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem