Komentowana treść: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
[#1] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Świetna wiadomość OK
[#2] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Jacenty, post #1

gratuluję szeroki uśmiech
[#3] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Super!!! OK
[#4] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Brawo! Przejeżdżając w wakacje przez centralną Polskę, specjalnie zboczył bym z autostrady, żeby zajrzeć do centrum Łodzi.
Zastanawia mnie tylko kwestia zarobkowa, gdzie w tym biznes, skoro wstęp ma być prawdopodobnie bezpłatny?
[#5] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Jacenty, post #1

Trzymam kciuki za działalność.
[#6] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Renton, post #4

gdzie w tym biznes

Nigdzie. A co ja, handlarzyna jakiś, że muszę na wszystkim zarabiać?
Robię to całkowicie dla idei. W innych miastach są takie miejsca a w Łodzi nie
- chcę to zmienić. Ot. OK

Mam nadzieję, że z czasem znajdą się ludzie chętni do pomocy
(bo ta by się na pewno przydała) ale póki co, robię wszystko sam.


Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 15:40:23 przez _arti
[#7] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #6

A masz mniej więcej rozrysowane to w jakie dni i w jakich godzinach Muzeum będzie otwarte?

Moje pytanie nie było uszczypliwe, jakoś Ciebie za biznesmena amigowego nigdy bym nie posądzał. Ciekawi mnie jak to utrzymasz? Robisz to za darmo i w celach społecznych, to się chwali, ale czas i cała reszta kosztuje.
[#8] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #6

Komu piwo? _arti'emu piwo!!!

BTW Sądzę, że w całą sprawę mogą być zamieszani tzw. lokalni baronowie i/lub CBŚ

BTW2 Jak widać po edycji AmiResET 0 (2014) warto sięgać po pieniądze publiczne szeroki uśmiech

BTW3 W Rzeszowie już od ok. 1 - 1.5 roku, szykuje się podobna wystawa (ale uwaga - niestacjonarna). Muszę chyba sprawdzić co w temacie piszczy.
[#9] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #6

Ja bym chyba jednak proponował biletowanie wejścia, choćby i po 5 zł. Do tego jakiś sklepik na miejscu (z piwem) i interes się będzie kręcił :)
[#10] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@DiskDoctor, post #8

W Rzeszowie już od kilku lat jest taka wystawa i to stacjonarna :)
Muzeum Techniki
Jak byłem tam ostatnio to był pokoik z telewizorami i radiami z epoki, z tego co pamiętam stało tam też kilka komputerów, majaczy mi C64 i jakaś amiga, może jakieś atari... na pewno było ich kilka.
Fakt muzeum nastawione głównie na motoryzacje, ale zawsze to coś :)
[#11] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Renton, post #7

Zobaczymy, jak to wyjdzie. Jeśli znajdą się sponsorzy, to sprawa
załatwiona a jak nie, to może uda się z biletów zebrać chociaż na koszta
działalności... ale tak jak pisałem - będę robił wszystko, żeby całe
to przedsięwzięcie było jednak bezpłatne dla zwiedzających.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 16:42:14 przez _arti
[#12] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@madman15, post #9

Zakładam, że więcej jak 5-10 osób dziennie tam nie zajrzy (co innego jakieś
imprezy dedykowane, które na pewno będą) więc to 5 PLN za bilet nie pokryłoby
nawet kosztów zakupu kasy fiskalnej Alkoholu niestety w lokalach
dla kreatywnych sprzedawać nie wolno.

Realna cena za wejście, która ewentualnie mogłaby rzeczywiście
w czymś pomóc, to 15-20 PLN ale czy ktoś tyle zapłaci? Nie wiem. Ż\_(ツ)_/Ż

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 16:42:35 przez _arti
[#13] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #12

Jak będą wycieczki z dzieciakami, to mineralna/napoje typu icetea po 2,50-4zł w takich miejscach schodzą jak świerze bułeczki. Trzebaby rozwinąć sprzedaż na więcej gadgetów, ale nie rozglądałem się czy konkurencji obok nie ma... Same bilety jak pisał Artii mogę nie pokryć kosztów, choć można by się zastanowić nad czymś ...
[#14] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Super inicjatywa :)
[#15] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@KaczusNG, post #13

Dzieci + napoje + komputery... Średni pomysł ;)
Natomiast o ile się nie mylę, to można dotację zgarnąć z Ministerstwa Kultury.
[#16] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
arti: szacunek
[#17] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@krzyszpPL, post #15

Dzieci + napoje + komputery... Średni pomysł ;)


Dzieci + napoje + komputery + "kara" 2000 zł za zniszczenie sprzętu - świetny pomysł :)
[#18] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #6

brawo na pohybel tym wszystkim pseudoamigowym biznesmenom.
[#19] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Trzymam kciuki za inicjatywę i powodzenie OK
[#20] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #12

Ja zapłacę 50 złociszy jak zapewnisz świecący parkiet i filcowe papucie:).
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Valwit, post #21

Kolega Valwit dostaje ostrzeżenie za polityczny trollbait i prowokowanie flejma. Nie radzę kontynuować tematu.
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Będzie można wypróbować nowo zakupiony joystick? Bo podobno w Łodzi nadal sprzedają w punkcie stacjonarnym o ile dobrze pamiętam... Świetna inicjatywa. Tak na marginesie wiem, że to ma być mikromuzeum, ale czy ewentualnie(nie twierdzę, że na pewno) można byłoby w dalekiej przyszłości wstawić sprzęt od minikomputerów(jak uda mi się kupić)? Urządzenie np. pamięc dyskowa jest wielkości lodówki, ale ktoś robi np. emulator sprzętowy komputera, choć jeszcze nie ma sterownika...

Może to zabrzmi przeciwnie do komentarzy tutaj, ale ja bym proponował wejście bezpłatne. Zarabiać można byłoby np. na sprzedaży nowych gier na Atari(jest np. firma Retronics, może da się coś dogadać), Amigę, joysticków(spróbuj skontaktować się z Mattem), nawet czasopism amigowych etc. Plus jakieś typowe gadżety - koszulki, kubki. Po prostu ja dobrze wiem co to znaczy być biednym i nie mieć nawet na bilet(y) do muzeum, szukając takiej rozrywki kulturalnej tylko w dni z darmowym wstępem, gdzie nawet kupienie biletu komunikacji by dojechać jest wyzwaniem.

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 13:04:25 przez pgru2

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 13:05:38 przez pgru2
[#27] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@pgru2, post #26

Problem w tym, że (jak już pisałem) albo nastawiamy się na jakiś zarobek, który pokryje koszty działalności (15-30PLN/bilet) albo robimy wstęp bezpłatny a jak postaram się nie zginąć z rąk małżonki Zysk z biletu na poziomie 3-5PLN (czasopisma/gry itd.) nie daje absolutnie nic. Nie pokrywa nawet kosztów zakupu kasy fiskalnej.

Zrobiłem wstępny kosztorys i wychodzi, że całkowite, miesięczne koszta działania muzeum, to około 1100 PLN. Dodatkowo nie uwzględniają one kosztów ogrzewania zimą - tu trzeba będzie doliczyć jeszcze 300-400 PLN. Do tego dochodzi 14k kredytu na remont lokalu, tak więc realnie, przynajmniej przez pierwszy rok działalności będzie to około 2200 PLN miesięcznie, które aktualnie, na dzień dzisiejszy biorę na siebie

Pewną nadzieję na chociaż częściowe ich pokrycia dają wystawy komercyjne i zloty, które będą organizowane na miejscu.



Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 13:24:55 przez _arti
[#28] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #27

Prawdopodobnie zrekompensował byś koszty pozyskujac reklamodawcow ze swiata IT
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@AmigaPL, post #28

Jako organizator retroimprez, powiem ci z doświadczenia, że jest cholernie trudno wyciągnąć jakieś pieniądze od firm IT, tym bardziej stałe. Gadżety, upominki, smyczki - owszem. Kasa bardzo niechętnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem