Komentowana treść: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
[#31] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@SzaryWilk, post #25

Kolega SzaryWilk otrzymuje miesięczną karę administracyjną.

@AmigaPL: Decyzją redakcji portalu wycieczki polityczne (w żadną stronę) nie będą tolerowane. Jeśli ktoś chce prowadzić dyskusję na tematy polityki - zapraszamy na onet. Komentarze pod newsem nie są miejscem do dyskusji na temat zasadności decyzji moderacji (punkt 18 Regulaminu PPA).
[#32] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #27

Rozstrzygnięto 18 edycję konkursu Zarządu Lokali Miejskich w Łodzi na tzw. lokale kreatywne. Akcja ma aktywizować przedsiębiorców, a największe szanse na wygranie konkursu w tym wypadku, mają najbardziej kreatywne pomysły na biznes.
To napisz w takim razie gdzie tu jest ten biznes? Rozumiem że w ramach konkursu musiałeś zaprezentować jakiś biznesplan przedsięwzięcia i raczej miał byś mikre szanse na otrzymanie lokalu jako przedsiębiorca, skoro to konkurs dla przedsiębiorców, gdybyś w owym biznesplanie założył wieczne dokładanie do tego interesu.
[#33] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #27

Rozumiem, nie robiłem kosztorysów takich rzeczy. O sprzedaży pisałem, bo podobno niektórzy się wręcz utrzymują z firm oferujących retro rzeczy, jak nowe gry na Atari czy pokrywy do takich komputerów.

Jakbyś robił bilety to pamiętaj proszę o chociaż jednym dniu z wejściem "gratis". Każdy taki odwiedzający, zwłaszcza młody może być w przyszłości świetnym programistą, może nawet zainteresuje go Amiga. Szanse są niewielkie ale zawsze.

Kasa fiskalna to rzeczywiście duży wydatek, zwłaszcza jak podobno przepisy mają się zmienić i możliwe, że będzie jeszcze drożej.

Ale jak będziesz miał rejestrację na muzeum to może zbierać dobrowolne datki, do jakieś np. skarbonki? Nie wiem jak to wygląda prawnie, ale wtedy chyba nie potrzeba kasy fiskalnej. Oczywiście większość prawdopodobnie nie wrzuci nic, ale może to trochę zmniejszy "straty" na tym muzeum. Poza tym niektórzy mogą dobrowolnie chętniej wrzucić większe sumy niż płacić dla nich drobne za bilet.
[#34] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@fazior, post #32

Zasadniczo nie - to od wynajmującego zależy, jak zagospodaruje lokal i czy będzie na nim zarabiał. Dla UMŁ ważne jest, żeby:
a) był kreatywny (cokolwiek to znaczy )
b) najemca płacił czynsz na czas
c) w jakiś sposób promował miasto


@pgru2
Jedyny sensowny sposób na zarobienie czegoś, to imprezy komercyjne i zloty. Datków również nie wolno mi zbierać - takie prawo



Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 15:42:27 przez _arti
[#35] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #30

Heheh .... a ja właśnie o czymś takim myślałem w Szczecinie, ciągle czekające - nieodbyte spotkanie na którym mógłbym to poruszyć wśród lokalsów nie doszło jeszcze (przynajmniej z moją obecnością) do skutku. A tu proszę - taki nius, Ktoś to po prostu zrobił. Nie wiedziałem jednak , że można się ubiegać o lokal od miasta. PRZETARŁEŚ PRZYKŁADEM KOLEGO SZLAK co może ułatwi inicjatywy lokalne w ten deseń! Gratulacje i jakby co będziemy się podpytywać o drogę.
[#36] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #34

Jedyny sensowny sposób na zarobienie czegoś, to imprezy komercyjne i zloty. Datków również nie wolno mi zbierać - takie prawo


Nie znam się na prawie (bo i po co), ale ja bym w takim muzeum powiesił dodatkowo roletowy ekran i z projektora puszczał reklamy promujące lokalne biznesy ze Scali albo Media Point.
[#37] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@xtro, post #36

EDIT:

O coś jakoś tak w ten deseń

[#38] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@xtro, post #37

To jest jakiś pomysł
[#39] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #38

Reklamy na chodnik czyli na zewnątrz bądź przez szybę, jeżeli to centrum miasta to chętni powinni się znaleźć OK
[#40] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #34

W ogóle nie rozumiem dlaczego usilnie stronisz od opłat za wstęp? Opłaty (symboliczne) za kafejki internetowe, muzea, salony gier były i to działało. Jak bardzo chcesz dopłacać to będziesz dopłacać (nie rozumiem dlaczego, ja bym stawiał na zysk). Proponuję opłatę symboliczną, by nie zniechęcać i by opłacało się odwiedzającym w ogóle wchodzić bo w teatrach i muzeach państwowych zdecydowanie opłaty nie są symboliczne. W zamian nie tylko oglądanie bo nikt nie będzie codziennie chodził oglądać tego samego ale stanowiska do gier.
O reklamach mam jednoznaczne zdanie: walić je (chociaż przynoszą dobry dochód i jeżeli nie będą natrętne to czemu nie).

Miasto można promować organizując imprezy związane z retrosprzętem (i tam wstęp droższy niż na codzienne odwiedziny).
[#41] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Creonix, post #40

Dlatego, że mam pewne rozeznanie - na retro-imprezy, za które płaci miasto bądź sponsorzy przychodzi setki/tysiące osób. Na te płatne (choćby i po 15 PLN), przychodzi maks 100-150... i to też zwykle marudzą, że drogo. Także, finansowanie tego z biletów (czy z reklam tylko), to słaby pomysł.
[#42] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #41

dokladnie. albo oplata jest niska i nie pokrywa kosztow zbiernia tej oplaty, albo robi sie zaporowa.
tez nie widze innej opcji niz sponsorzy, ale to na szczescie nie musi byc jeden, moze byc wielu, moze jakis fundusz albo i samo miasto tez cos rzuci? 25 tysi na rok powinno sie gdzies znalezc
[#43] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!
Brawo i jeszcze raz brawo!
[#44] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #41

Mnie zastanawia w Twoim pomyśle (też mi kiedyś chodził taki po głowie i po części wykorzystałem go w swoim sklepie z grami), czy przemyślałeś kwestię związaną z użytkowaniem tego sprzętu przez przypadkowych ludzi.

Cena sprawnego joysticka dzisiaj na Allegro to średnio 50-100zł. O dobrze utrzymanym komputerze z akcesoriami nie wspomnę. Co zrobisz jak wejdzie Ci obwieś oderwany od pługa i po 2 minutach grania "zużyje" joystick, albo co gorsza zniszczy komputer, monitor etc.

Nie wiem jak stoisz finansowo, ale charytatywna działalność tego typu budzi z jednej strony podziw a z drugiej zdumienie. Być może gdybym wygrał w totka kilkadziesiąt milionów to taką inicjatywą bym sobie zorganizował relaks, ale przecież z czegoś trzeba żyć. Rozumiem, że masz inne źródło utrzymania, ale oprócz pieniędzy istotny jest jeszcze czas który trzeba poświęcić na taką działalność.
[#45] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@xtro, post #36

(...)ja bym w takim muzeum powiesił dodatkowo roletowy ekran i z projektora puszczał reklamy promujące lokalne biznesy ze Scali albo Media Point.

Świetny pomysł! Obowiązkowo musi to być Scala. Ewentualnie mógłby być Hollywood (reklamodawcy mogliby chcieć trochę większych możliwości - np. filmy). Byle nie jakiś PowerPoint, bo to byłaby profanacja. szeroki uśmiech
[#46] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Duracel, post #44

Nie sądzę, żeby ktoś popsuł monitor czy komputer (przynajmniej intencjonalnie) -
ale wtedy jest paragraf na to; natomiast biorę pod uwagę, że takie rzeczy jak joysticki,
pady, myszki czy nawet gry (na CD) będą się psuły/zużywały - ot, koszt prowadzenia
takiego przytułku rozpusty

Chciałbym dogadać się z MATTem co do jakichś bardziej korzystnych cen
na peryferia ale są strasznie sztywni w tym względzie - czyt. nie i już.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 15:42:41 przez _arti
[#47] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #46

Koniecznie wstaw tam maszynę arcade !! To zawsze ładnie świeci kolorami i może przyciągnąć klienta który wrzuci tam przynajmniej 2 zyla. Powodzenia OK
[#48] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@zeter, post #47

edit: moze w kąciku jakis mini sklepik z gaggetami retro oraz prasą, Amigazyn itp...
[#49] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #41

na retro-imprezy, za które płaci miasto bądź sponsorzy przychodzi setki/tysiące osób. Na te płatne (choćby i po 15 PLN), przychodzi maks 100-150...


Ciekawe czy to kwestia ceny czy faktu że te drugie są niepromowane prawidłowo ewentualnie nieatrakcyjne (mało eventów podczas imprezy)? Lub (drugi wariant) są nastawione na zamknięte środowiska.
No ale musze się zgodzić z kosztami zakupu kasy itd. To jest problem ale jest wyjście: załóż kościelną organizację a wtedy zbieraj hajs do koszyczków skarbonek i czego chcesz i nierząd skarbowy się tobą nie zainteresuje.
[#50] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Valwit, post #42

A kto będzie tego pilnował i w jakich godzinach obiekt ma być otwarty? Wolontariusze? Nie no, bez zarobkowej działalności mija się to z celem bo do interesu nie powinno się dokładać inaczej to żaden interes, miasto w końcu predzej czy pozniej może odebrać lokal skoro warunek przedsiębiorczości i "biznesu" został pominięty.
[#51] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Creonix, post #50

Ja do pracy potrzebuje jedynie laptopa i sieci. Mogę tam siedzieć cały dzień - no problem
[#52] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #46

Chciałbym dogadać się z MATTem co do jakichś bardziej korzystnych cen
na peryferia ale są strasznie sztywni w tym względzie - czyt. nie i już.


No i dobrze - przecież tego się ni da używać. Na jakiś event trzeba by przyjeżdżać z własnymi joyami.
[#53] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Valwit, post #42

Albo zamontować takie "skarbonki" jak do telewizorów w szpitalach
[#54] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Jenot, post #52

E, te kolorowe nie są takie złe. Oczywiście taki QuickJoy TopStar to inna liga ale z drugiej strony są o wiele gorsze joysticki A te są raz że nowe a dwa - ciągle produkowane.
[#55] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #54

Cegiełki, za komuny kupowało się cegiełki.... Można pozatem postawić Pana z Polaroidem i robić za 5 zł zdjęcia rodzinne z Amigą. A dla ekstremistów, fotki z dwiema Amigami pod pachami , ale to by kosztowało dubeltowo.... 50.
[#56] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@xtro, post #55

panu z polaroidem trzeba będzie zapłacić a w czasach mikroaparatów każdy zrobi tyle zdjęć że głowa boli. I co? Wyrzucisz za zrobienie sobie fotki własnym aparatem?
[#57] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Creonix, post #56

Od tego byłaby ochrona rzucająca płytami głównymi ze starych pecetów w niesfornych gości.
[#58] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #51

czyli biuro na koszt miasta :> a muzeum jako kamuflaz, tym bardziej ze gratow nie masz juz gdzie w chacie trzymac :) a powaznie: skoro lokal zalatwiles, to i wystapienie o zgode na zbieranie datkow nie powinno byc problemem, a wtedy serio mozna jakies skarbonki, i zbierac kase od ludzi na utrzymanie.
[#59] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@Valwit, post #58

No nie takie "na koszt". Czynsz trzeba płacić Do zbierania datków musiałbym założyć fundację. Nie mówię nie ale to plan awaryjny.
[#60] Re: Powstaje Mikromuzeum w Łodzi!

@_arti, post #59

Ale np: można nagrywać dyskietki i kopiować kasety na C-64 yyy... a zapomniałem że to nie lata 90.

Ale gdybyś ogarnął sobie jakiegoś serwisanta to może w "Muzeum":) można by wymieniać kondensatory czy robić szybki przegląd Classica. tzn. np: w weekendy był by dyżurny serwisant który mógłby wprowadzić w tajniki Retro z dziedziny HW i np: wykonać jakieś naprawy a "klient" zwiedza.

Ale tak na poważnie to każdy wie że Muzeum to przykrywka a tak naprawdę to będzie Centrum Handlu i Integracji Retro:) Teraz jak ktoś będzie chciał sprzedać A-500 to wyśle do _artiego ten to wstawi do muzeum, przyjdzie weekend i 500 wpada.

Albo może targi organizować Expo tzn... ReXpo. I wtedy pokazywać Sonnety Vampiry i wszystko to co nowe w Świecie Retro.OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem